Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági anyakönyvi kivonaton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági anyakönyvi kivonaton záradék?

Figyelt kérdés
Mikor szerepel a házassági anyakönyvi kivonaton, ha a volt férj elhunyt? Vagy ezt a volt feleségnek kell bejelenteni?
2012. febr. 2. 23:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erre kiváncsi leszek, tényleg igy lesz-e. Mert be kell mutatnom a biróságnak is, már kérik rajtam.
2012. febr. 3. 10:16
 12/21 anonim ***** válasza:
Azért lesz így, mert a statisztikai hiv. nyilvántartásában ezek szerint még házasok vagytok. Akkor viszont még rád tartoznak a dolgai, nem az anyjára. Téged hivatalból értesítettek, hogy meghalt, vagy máshonnan tudod?
2012. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A rendőrség volt kint, ők értesitettek, hogy meghalt, de az anyját értesitették előbb nem engem.
2012. febr. 3. 10:41
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha voltak nálad a rendőrök, akkor a hivatalos papírokat is meg fogod kapni. Amíg "házasok" vagytok, addig te vagy a legközelebbi hozzátartozó, nem az anyja. Csak lehet, hogy az anyját előbb ki tudták deríteni (pl. a telefonjából szám alapján megkeresték). Sajnállak, hogy így összekutyulták az életedet. Amúgy én simán megkérdeztem volna a bíróságon, hogy mégis honnan szedjél olyan papírt ami nekik megfelel. Ott tudniuk kell(ene), hogy nem írnak semmit a házassági ak. kivonatra.
2012. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha még él a házasság a halálesetet anyakönyvező aktő. értesíti az előbb emlitettet a halálesetről aki bejegyzi ezt az anyakönyv utólagos bejegyzések rovatába.Igy ha ezt követően kérsz házassági anyakönyvi kivonatot már benne szerepel a haláleset ténye.( ha előzőleg válás történt ez már nem áll fenn)

Egyébként aki a haláleset anyakönyvezését intézi hozzátartozó az kapja meg a halotti anyakönyvi kivonatot.De kérésre ki lehet állitani - persze ez már általában illetékköteles - másikat is.

2012. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tudtommal még nem volt temetés, pedig már 1 hónapja elhunyt. Pedig a 2 nagyobb fiam is már kérdezgeti, hogy mikor lesz. Lehet már volt, s az anyja eltemettette.
2012. febr. 22. 22:34
 17/21 A kérdező kommentje:
Ma tudtam meg, hogy az anyja még azonositani sem ment be,sem a testvére. Pedig 5 hete meghalt. Ilyen esetben hogy temetik el? És ki?
2012. febr. 26. 21:46
 18/21 anonim ***** válasza:
Azért 5 hét alatt már csak el lett temetve.
2012. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Akkor ki azonosította? Amíg nincs azonosítás, nem lesz temetés.

Mondjuk elég érdekes, hogy hol vagy TE a történetben. Te vagy a legközelebbi hozzátartozó, MINDENT neked kell intézni, akárkit értesít a rendőrség.

2012. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
4 éve külön éltem tőle, azóta ismeretlen helyen tartózkodott, 4 éve folyik a válóper, február 13.-án lett volna vége. 4 éve nem látogatta a gyerekeit, nekem 2 éve már más kapcsolatom van, akivel együtt élek, s közös gyerekünk is van. A rendőrség azonositotta, mivel benne volt a rendszerükbe.
2012. febr. 27. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!