Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valóban kirekeszt a katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban kirekeszt a katolikus egyház?

Figyelt kérdés
A kedvesem unitárius, én katolikus vagyok. Unitárius szertartás szerint fogunk esküdni. Több helyről hallottam már, hogy a katolikus egyház kitagad ezért. Mi igaz ebből, és mire számíthatok?
2009. jún. 8. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
ilyet már én is hallottam, szóval valóban elképzelhető, de nem tudom biztosan. Nálunk, hogy ne legyen gond, volt katolikus és református esketés is.
2009. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy rekeszt ki. Egyszerűen a katolikus jog szerint nem vagy házas. Ennyi.
2009. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Ez legyen a legnagyobb problémád az életben... gratulálok.
2009. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi is gondoltunk a két szertartásra, de végül elvetettük, és maradt az unitárius. A logikám és az eszem szerint a második válaszolóval értenék egyet, furcsán is néztem az első pár emberre, akik kirekesztésről beszéltek nekem. Viszont egyre több ilyen véleménnyel találkozok.


Harmadik: ha tényleg megtennék, akkor valóban ez lesz a hozzáállásom.:)


Köszi a válaszokat és a gratulációt! :)

2009. jún. 8. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ne adj isten úgy alakulna, katolikus jog szerint ugye nem vagy házas, mehetsz templomba megint. ;)
2009. jún. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tagad ki. Csak nem járulhatsz szentségekhez, mert a katolikus jog szerint nem leszel házas -- ahogy írták itt többen is. Nem tudom, mennyire vagy vallásos, szoktál-e gyónni, áldozni. Ha ez fontos neked, akkor viszont keressetek valami olyan megoldást, hogy te is "jól járj".


Sok boldogságot!

2011. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Már túlvagyunk rajta, de a választ még mindig nem tudom biztosra.:) Milyen szentségekre gondolsz? Mert gyónni, áldozni házasság nélkül is lehet.


Amúgy nem szoktam, tehát nagy veszteség nem ér, ha mégis megharagszanak rám.:) Az világos, hogy a gyerekeket nem keresztelik meg, de jobban is járnak, azt hiszem, ha anya után unitáriusok lesznek.:)

2011. dec. 28. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, kérdező. Ahogy már írták: annyi, hogy a katolikus jog szerint nem vagy házas, de mivel rendszeresen szexelsz, emiatt a katolikus felfogás szerint tartósan súlyos bűnt követsz el. Emiatt nem gyónhatsz, áldozhatsz.


Bocsi, ha nagyon szigorú volt a megfogalmazásom, nem ítélkezésnek szántam, csak levezettem neked, hogy a kat. felfogás szerint mi a helyzet.


> Mert gyónni, áldozni házasság nélkül is lehet.


Igen, akkor, ha egyedülálló vagy, vagy pedig elvált, de nem házasodtál újra és nem élsz együtt senkivel.

2014. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!