Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 45-50 főre be mernétek vállaln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

45-50 főre be mernétek vállalni a "házi lagzit"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, háznál lenne svédasztalos-beszélgetős vacsora féleség. Hogy lehetne egy ilyet kivitelezni, mennyiből jönne ki szerintetek? Egyszerűbb dolgokra gondoltam, saláták, roston sült húsok, bográcsban főtt akármi. Vendégvárónak meg pogácsa, sós-sajtos rúd, szokásos aprósütemények, meg persze azért menyasszonyi torta lenne. :) Hely lenne hozzá, meg az is, aki megfőz, süt. Csak kérdés a mennyiség...
2012. márc. 25. 17:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hát italok,kaja,ilyesmi

kb egy 100-as... ha nagyon össze húzzátok a szíjat..

de ha adtok is rá akkor 150 a max... ismerősömnek is "háznál" volt.. elég sok kaja volt,meg pia,120ból jöttek ki 50 főre:)

2012. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nah ez nem rossz. Akkor kb. 200ból ki lehetne hozni az egészet. Eddig éttermen gondolkoztam, de arra jutottam, hogy az is felesleges. Jobban szeretem az ilyen beszélgetős alkalmakat, nem akarunk táncot se meg semmit, csak a legfontosabb emberekkel jól érezni magunkat, mintha csak úgy összejönne a család egyébként is. :)


Várok még válaszokat, aki esetleg tudna nekem írni mennyiségeket, hogy miből mennyit, az nagy segítség lenne! :)

2012. márc. 25. 17:28
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

szia!

levesből 2dl/főt szoktak számolni, húsból 20-25dkg, köret 20-25dkg, ez persze úgy, hogy éjfélre is marad, szóval ha azt nem akartok akkor elég a 20-20dkg


sütiből 3szelet édes meg 10dkg sós/fő, 2szelet torta mindenkire


Piákból 50főre kb. 100-120L sör (bár attól függ, mennyire sörös a társaság), borból szintén (abból kell a több, ami jobban fogy)

1l ásványvíz/fő, kb. 1,5l rostos+szénsavas



Azt hiszem, nem maradt ki semmi

2012. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

első vagyok:D

ismimnél ezek voltak.

vendégváró 1 pohár pezsgő.

volt pogácsa,rágcsálni valók,szendvicsek ilyenek:)

az rendes kaja az gulyás leves volt,meg valami pörkölt szerűség:D esküvői torta volt a desszert.volt pia is bőven,meg még sok fajta kaja, hidegtálak voltak,kaszinótojás,ilyenek :D saláta az nem nagyon való oda szerintem:/ sült húsok,tojás,sonka, ha hidegtálat akarsz :D az jobb mint a saláta az én meglátásom szerint:)

2012. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Tavaly 60 főre 80ezerből jött ki egyik rokonnak.

Mégpedig úgy hogy falu,házityúk,abból húsleves,másodiknak krumplival,töltelékkel,zöldségekkel.Aztán rántott hús,törtkrumpli.Éjfélkor töltött káposzta.

sütit viszont nem rendelte,hanem hozzávalókat megvéve megsütöttük neki,igy csak az alapanyag került költségbe (5 rokon sütött).

A torta került csak pénzbe.

Italt pedig nagykereskedésből,és a bontatlant vissza lehetett vinni,üveget szintén visszavették.


Nem éhezett-szomjazott senki.A 60ból 1 gyerek volt.

2012. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
10 gyerek nah
2012. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Salátára ilyenre gondoltam, hogy franciasaláta, meg mindenféle majonézesek, ilyesmik a húshoz. Az a hidegtálon is van :)


Nekünk is lenne sok házi dolog, sőt mondhatjuk, hogy szinte csak az. Disznót párom szülei mindig tartanak, nekünk az utóbbi időben nincs, csirkét mi nevelnénk szerintem. Tyúk is lenne. A hús része teljesen oké lenne, meg sok alapanyag. A süteményeket is mi sütnénk, kb. csak a menyasszonyi torta lenne cukrászdás. :) Anyukám virágos, kertészek vagyunk, meg van virágboltuk is, szóval a virág is szinte ingyen lenne. Van itt is italnagyker, a piát akkor itt is meg lehetne oldani bizományba. Amúgy se nagy ivós a család szerencsére, nem hiszem, hogy sok fogyna. :) De ez biztató, hogy ilyen jó áron ki lehet egy ilyet hozni.


Aki szeretne még hozzászólni, szívesen várom a tapasztalatokat/véleményeket! :)

2012. márc. 25. 18:51
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
2 dl/fő levesből?? Az egy jól evő lagzis vendégseregnél nagyon kevés, szerintem minimum a duplája. Húsból is a dupláját számolnám. Voltam olyan lagziban, ahol baromira kiszámított adagok voltak, majdhogynem éhen maradtunk...
2012. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

2dl leves tényleg nem elég,húsleves lesz gondolom,abból 3-4 decit számolhatsz


2dl-t a krémlevesekből szoktak számolni

A húsadagot viszont jól leirták

2012. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

étteremben dolgozom és lagzikat is csinálunk.

2dl leveslé+zöldség, tészta, hús (ha ilyesmi levesek vannak)


szóval a 2dl a puszta lé


és mivel vannak gyerekek, elég szokott lenni...

2012. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!