Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti kikisérnétek az ifjú párta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kikisérnétek az ifjú párta templomig, ha nem vagytok meghivva a lagzira?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm megnősül. Motoros csávó, s a haverja kitalálta, h összeszed egy csomó motorost, akik a lakodalmas teremtől a templomig vezető úton elkisérik, azaz az autója előtt hajtanak kettes sorban és közben túráztatják a motrokat meg dudálnak. SZép gesztus, de nekem egy kicsit ciki. A vőlegénnyel beszéltem vagy 3x az életben, a mennyasszonyt nem is ismerem. Nem akarom, hogy az legyen, hogy esküvő után odajön az ifjú pár és azt mondja, ha már itt vagytok, akk gyeretek vcsira is, nekem ez nagyon megalázó(sajnos ilyen már egyszer előfordult :S ) Viszont az összes báratom megy, közülük pedig csak fele hivatalos a lagzira. Mit tegyek?

#motor #motoros esküvő
2012. ápr. 23. 20:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Nem!

És nem is mennék oda motorral!

2012. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem, mert ahogy szokták mondani, "hívatlan vendégnek otthon a helye".


Beszélj a haverokkal, hogy aki meghívott, az jöjjön a motorral, aki pedig nem az maradjon otthon. Ne hozzátok az ifjú párt kellemetlen helyezetbe, amellett, hogy "ha már ott van, akkor..." ez valójában erőszak. Azt jelenti, hogy a hívtalan motorosok eldöntötték, hogy ők akkor is ott akarnak lenni, és úgy intézik a dolgokat, hogy a végén még az ifjú pár érezné magát pocsékul, mert nem hívta meg őket, pláne ebédre vagy vascorára. Jó, ha tudják, hogy ez valójában kemény agresszió, mert a másik ember akaratának erőszakos letörését jelenti.

2012. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló szitu volt nálunk is, csak nem motorral, hanem a szokásos rizs dobálással kapcsolatban.

Én nem szeretem egyébként ezt a hagyományt az esküvőn, de nyilván nem mondhattam azt a násznépnek, hogy ne dobáljanak minket.


Magán a ceremónián 100 felett voltunk és abból 62-en mentünk a lakodalomra. Ez a szűk család és óvodás kor óta ismert barátokat/szomszédokat jelentette. Tehát a kötelező "krém".


Akik pedig nem voltak meghívva a lakodalomra, csak az esketésre, azok is megdobáltak .. sőt.. szinte a nyakunkba öntötték a főzött rizsát.

2012. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Miért? Szerintem jó buli. A vőlegény meg biztosan örülne neki, hogy ilyen haverjai vannak.Elkíséritek őket, ők bemennek a templomba, ti meg haza.
2012. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Huhh, szerencsére nálunk ez a rizs dobálás nem divat! :D


Kihangsúlyozom: egyik motoros sem azért megy,hogy vacsit kapjon, ezt mindenki el szeretné kerülni! Tehát az, h mi agresszivan eldöntöttük, h megyünk a lagzira nem állja! Itt a kikisérésről van szó. Biztos szép látvány lenne, ha egy csomó motoros elkisérne a templomig, DE...nem akarom az ifjú párt olyan helyzetbe hozni, hogy muszáj legyen meghivni bennünket a vacsira.

Amint irtam egyszer már eljátszottam ezt: tánccsoportból ment feleségül az egyik csaj. CSak a nagycsoportosokat hivták meg, a tánctanáraink pedig összeállitottak egy koreográfiát,ahol a kicsik is szerepeltek. A menyasszony nagyon meghatódott attól,ahogy elbúcsúztattuk,és azt mondta élete egyik legszebb élménye volt, hogy az egész tánccsoprt kikisérte, ami utána következett, nekem nagyon kellemetlen volt. Ceremónia után odajött hozzánk, és akk hangzot el az a bizonyos mondat,h ha már itt vagytok...

Mondjuk arra gondoltam,h köztes megoldás lehetne, ha tényleg csak indulás előtt pár percel felállnánk a mennyaszonzyos autó elé,kikisérnénk őket,és amint bementek a templomba,már le is lépnénk.

2012. ápr. 23. 21:00
 6/21 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló!

Miért hangsúlyoztad ki ennyire, h nem is mennél oda motorral?

2012. ápr. 23. 21:02
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Miért nem figyelsz arra, hogy mit írok?


Nem a te részedről agresszió, hanem annak a részéről az, akit nem hívtak meg, és MÉGIS elmegy, ha tetszik a párnak, ha nem. EZ agresszió, de kökeményen az, mert azt jelenti, hogy "azt mondasz, azt teszel, amit akarsz, én akkor is ignorálom az akaratodat és azt teszem, amit én akarok".


Én kidobnám/kidobatnám azt az embert, aki odaerőszakoskodik az esküvőmre és nomrális helyen azt is szokták tenni. Normális ember VÉDI az ifjú párt mindenféle hülye idióta magáncirkuszától, mert azt akarja, hogy az a nap tényleg csak az övék legyen - és nem pedig mindenki másról szóljon, aki nem bír az önzésével meg az irigységével.

2012. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Rendben,elfogadom a véleményed...bár nem értünk teljes mértékben egyet! :) Ne felejtsd el, hogy azok az emberek, akik "magáncirkuszt" csinálnának, a vőlegény ismerősei és mind, egytől egyig az ifjú párt ünnepelnék, nem pedig azt akarnák megmutatni, h ki milyen "fasza gyerek" (elnézést a kifejezésért).
2012. ápr. 23. 21:22
 9/21 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem értem azt, aki lepontozta a válaszokat! Nekem mindegyik hasznos! Kérem, hogy akinek valami nem tetszik, vagy nem ért egyet,az irja meg válaszban.
2012. ápr. 23. 21:25
 10/21 anonim ***** válasza:

kicsit sokáig tartott még értelmeztem, de az egyik barátja kitalálta, hogy majd ő szervez egy motoros felvonulást azon az esküvőn ahol ő csak vendég

Ez akár rosszul is elsülhet, a pár nem biztos, hogy örülni fog, főleg a menyasszony, oké hogy emlékezetes lenne, de egy esküvőn a pár legyen emlékezetes ne a motorozást emlegessék a rokonok évek múlva


Ha az én esküvőmön valaki egy magánakciót szervezne az biztos, hogy szétzavarnám a bandát. Mégis hogy juthat valakinek ilyen az eszébe?

2012. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!