Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szülőköszöntés, most mi legyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülőköszöntés, most mi legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnénk is,meg nem is... Sajnos az én Édesapám már nem él, két éve halt meg, s mivel nagyon apás voltam most is megvisel,és míg élek,meg fog. Szeretném ha lenne szülő köszöntés Anyósoméknak is,és Anyumnak is,de ez így egy kicsit fájdalmas. Anyumnak jól esne nagyon, de ugyanakkor fájna is neki. Nekem is, de szeretnék Róla "megemlékezni",mert tudom, ott lesz velem,viszont "temetési" hangulatot se akarok. Az anyakönyvvezető már átírta szöveget a Kedves Anya és Apáról, Kedves szülők-re, nagyon rendes volt,már csak arra vár,hogy akkor kell-e a "menetrendbe" a köszöntés vagy sem. Két csokorra gondoltam, egyiket Anyósomék kapnák meg, másukat Anyum, s pár szál virágot vitetnék Bátyámmal Apum sírjára. (azért vele, mert nem ott lesz az esküvőnk ahol én laktam, hanem páromék,a két táv 300 Km) Szerintetek ez így jó?

2012. máj. 7. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez miatt nem is volt.Mindenki megértette és igy nem szomorodott el senki.Anyukának elötte otthon elmondtam mielött elindultunk volna,hogy mennyire szeretem és,hogy köszönök neki mindent,Ott volt egy kis sírás,de utánna már csak a mosoly.Én nem bántam meg mert ismerem magam tuti nem a boldogságtól sirtam volna.
2012. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én ilyenkor azt szoktam mondani (volt már ilyen kérdés), hogy legyen köszöntés, egy széket anyud mellett üresen hagytok, oda leteheted a szál virágot, esetleg már előre oda lenne téve. mindenesetre az üresen hagyott szék szerintem egy szép gesztus. A virág a temetőbe szép, bár (mivel te is azt mondod, veled lesz) én sosem szerettem temetőben, egy darab kő előtt emlékezni. De ezt döntsd el te, ha neked fontos, kérd meg a tesód.

remélem segítettem


üdv

2012. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Barátunknak tavaly volt az esküvője, ott alig a lagzi előtt néhány héttel halt meg a menyasszony édesapja. Megtartották az esküvőt (ez tartotta a lelket a lányban, és a család is támogatta őket)

Náluk is volt szülőköszöntés, nagyjából úgy, ahogy Te is leírtad. Egyáltalán nem volt temetési hangulat. Szerintem nyugodtan csináljátok így, ez szép és elegáns megoldás.

Az esküvők ezen része szerintem minden körülmények között megható, sírós rész.

2012. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmondom nálunk hogy volt.

Nekem is édesapám meghalt (9 évvel az esküvő előtt), édesanyám él és a férjem szülei is.

Szóval nálunk úgy volt, hogy az Anyukák kaptak 1-1 csokor virágot, illetve az Apukák egy-egy üveg bort (erre az alkalomra készíttettük, egyedi címkés). Édesapám borát ugyanúgy odaadtuk anyukámnak. A vacsorán üresen hagytuk a helyét az asztalnál Anyukám mellett egy kis csokor fehér rózsával a helyén. Aztán másnap kivittük ezt a csokrot és a borát a temetőbe és rálocsoltuk a sírjára, elvégre az övé volt...

Nem volt temetés hangulata az esküvőnek abszolút, Anyum picit pityergett, bár ő amúgy is pityergett volna. :)

2012. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!! Párommal is átrágtuk magunkat rajta még este,aztán arra jutottunk, marad a két csokor virág és egy szál Apumnak,melyet majd elvisznek neki Bátyámék. Beszéltem is reggel az anyakönyvvezetővel, neki is tetszett az ötlet. Még egyszer köszönöm mindeninek!! Szép napot Nektek!! :)
2012. máj. 8. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!