Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha ők meghívtak nekem is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ők meghívtak nekem is "illik" visszahívni majd őket?

Figyelt kérdés

A párom egyik rokona (2. unokatestvére) meghívott az esküvőjére. Én se, a párom se ismeri a párt, de hát tiszteletből (gondolom) meghívtak, mivel a szülőket is. Az esküvőre nem tudunk elmenni én aznap nyelvvizsgázok, a párom meg vizsgaidőszakban lesz.

A jövendőbeli esküvőnkre mi is vissza "kell" hívjuk őket?


Most lehet parasztság, de én nem szeretnék "ismeretleneket" illemből meghívni. Persze anyósék kedvéért gondolom fogok...

Mi erről a véleményetek?


2012. máj. 8. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Udvariatlanság lenne nem meghívni őket. De ha hasonlóan gondolkodnak mint ti, akkor nem jönnek el. Ha bevállalod az udvariatlanságot, hogy jobban érezd magad, a mai világban már ez is teljesen rendben van.
2012. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Illik, legfeljebb ők sem mennek el a tietekre.
2012. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ilyen szálon haladva akkor a vendégeim felét nem fogom ismerni...:-S
2012. máj. 8. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Ha ti nem mentek el és te meghivod, tuti, hogy nem mennek el. Minek mennének, ha már elõre azon gondolkodsz, hogy nem szivesen hivsz meg ismeretleneket.
2012. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen esküvő lesz. Mondhatjátok nekik azt, ha nem hívtok meg ilyen távoli rokonokat más ágon sem, hogy ne haragudjanak, de csak a közvetlen unokatestvéreiteket tudjátok meghívni, mert szűk a költségvetés. Ezt el kell fogadják, főleg hogy nem mentetek el az esküvőjükre.
2012. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Az nem lehet megoldás ha csak a szertartásra hívjátok meg őket, a lakodalomra nem?
2012. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Illik, vagy nem illik, vadidegeneket minek hívnál az esküvődre? Főleg ha kis esküvőt terveztek. Nekünk csak 40 személyes volt, anyagi határok miatt nem fértek bele többen. Voltak akik megsértődtek, de már rég "átment" rajtuk, már megértették hogy egyszerűen nem tudtunk meghívni több személyt, nem bírtuk volna anyagilag. Sokan kimaradtak, akiknél mi annak idején voltunk, az értelmesebbek megértették, akik meg megsértődtek, megnyugodtak egy idő után.
2012. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Még nem aktuális csak ezen goldolkodtam. Végül is lehet, hogy én gondolom rosszul, a párom édesanyja számára nem idegenek, úgyhogy majd biztosan meghívjuk őket is. De mivel a párom családja tényleg nagy ezért elég sok ilyen rokon lesz. És nekem tényleg fura, hogy olyan emberek lesznek ott, akiket soha nem láttam azelőtt...


Köszi a válaszokat

2012. máj. 8. 22:06
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Valahol arról is szól az esküvő, hogy a két család megismeri egymást. És a rokonokkal is főleg a közös bulikon lehet tartani a jó kapcsolatot.
2012. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi most vagyunk a szervező fázisban. Megvan a vendéglista, anyósom "hozzáírt" még 16 főt, hogy őket kötelező meghívni mert rokonok. 7 éve vagyok együtt a párommal, sosem találkoztam velük. Megmondtam anyósnak hogy mennyibe kerülne ez a plusz 16 fő, amit kifizeti küldjük a meghívót. Azóta nem hozta szóba :-)))
2012. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!