Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nászútra esküvő után egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nászútra esküvő után egy héttel megyünk nem lesz gond, hogy az útlevelem a lánykori nevemre szól?

Figyelt kérdés
Nagyoon félek ugyanis,még sose voltam külföldön és nem akarom a naszutam napját fogdába tölteni :) nem tudtak nekem erre sehol sem válaszolni,se az okmányirodában,sem pedig az utazási irodába :( :( :(
2012. máj. 15. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted honnan tudnák hogy egy hete mentél férjhez, ha nem magad mondod el???
2012. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ennek nem fognak utánanézni???És jövőre is mehetek majd ugyanevvel az útlevéllel vagy másikat kell csináltatnom?
2012. máj. 15. 18:38
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Hát szerintem gond lesz.Hogy lehet egy okmány érvényes,ha nem a nevedre szól?
2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem most,a nászutad alkalmával még nyugodtan menj el ezzel, a leánykori neveddel ellátott igazolvánnyal, de ha a jövőben szeretnél külföldre járni,és a külföld itt most olyan országokat jelent,amelyek nem tagjai az Európai Uniónak, nos akkor célszerű megcsináltatni az útlevelet.


Hova mentek nászútra? Mondjuk,ha valami dél-amerikai országba mentek,akkor tényleg sanszos, hogy lecsuknak, gondolom hallottál az azóta az országos televíziós csatornák híradóiban is immáron több ízben szereplő Tóásó Elődről... na őt is valami ilyen miatt zárták börtönbe Dél-Amerikában, aztán most megy érte immáron az uniós meg az országos lobby, hogy kiszabadítsák, de egyelőre falra hányt borsó.Ha valami hasonló helyre mentek,akkor mindenképp csináltass útlevelet, mert nem éri meg spórolni ezen, hacsak nem akarsz úgy járni,ahogy a fent említett úriember.

2012. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mi görögbe megyünk,de busszal.De akkor tök mindeggy,mert a személyim és semilyen okmányom nem lesz érvényes hiszen az esküvő után egy héttel nem készülnek el ezek az iratok :( nem hiszem el,soha nem volt még olyan hogy valaki az esküvő után ment naszútra?
2012. máj. 15. 18:48
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Előző, vagyis 4-es vagyok, mondjuk igen,ez bennem is felvetődött,honnan jönnének rá, ha nem mondod el? Gondolom nem esküvői fátyolban meg esküvői ruhában mentek egyenest a nászútra... ha nem,akkor sürgősségi alapon néhány ezer vagy talán néhány tízezer forintért 3 napon belül megcsinálják az új útlevelet bármilyen névre.Egy fogdára kerülést - pláne,ha van pénzetek puccos esküvőre meg nagyon egzotikus nászútra - én nem kockáztatnék.


Az se mindegy, beszéled-e valamennyire az adott ország nyelvét,ahova mentek. Ha csak kézzel-lábbal mutogatsz, meg össze-vissza hadoválsz mindent,akkor előbb-utóbb elfogyhat a hatóságok türelme, és nemes egyszerüséggel lecsukhatnak.Ha viszont összefüggően,normálisan és értelmesen tudsz beszélni,akkor legalább annyit el tudsz érni,hogy végighallgassanak, tudsz ügyvédet kérni(az más kérdés,hogy engedik-e),meg konzult, meg minden mást.


Én speciel alkalmi jelleggel egy hatóságnál vagyok tolmács(vámhivatal),de azt pl. tudom, hogy ők nagyon nem örülnek,ha az eljárás alá vont személy külső személyek(konzul,ügyvéd) bevonását kéri.

2012. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
De honnan tudnák hogy férjhez mentél??? Vagy mondod, hogy nekem nem ez a nevem ám, mert már férjhez mentem? Kit érdekel ez, amikor már sokan maradnak a lánykori nevükön, nem is veszik fel e férj nevét.
2012. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Egy ki mondta,hogy annyi pénzünk van,hogy puccos esküvőt csinálunk és ki mondta,hogy egzotikus útra megyünk???Öcsém,emberek.Görögbe megyünk és össz 80ezerbe került egy hét kettőnknek,főzezonba.Erre spóroltunk és az esküvőre is mi magunk gyüjtöttünk.A 3napon belül elkészült útlevél 30ezer forint.És még egyszer írom mivel egy héttel esküvő után megyünk semmilyen iratom nem fog elkészülni addigra így muszáj a régi irataimat használni míg el nem készül....
2012. máj. 15. 18:57
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne lenne érvényes az okmány? Nem körözik, az útlevélbe gravírozott fotó téged ábrázol, tehát az az okirat téged azonosít. Emellett az okmány kicserélésére 15 napod van. Szóval nem tudom, hogy mi a gond.

Addig, amíg a népesség-nyilvántartóban nem kezdeményezed az okirataid cseréjét, téged a leánykori neveden fog "állambácsi" ismerni. Ugyanis a BM Központi Adatbázisába akkor kerül a neved átvezetésre, amikor kéred, hogy a személyi adataidban bekövetkezett változást vezessék át. Vagyis amíg nem indítod el a személyid cseréjét, addig az állam - az anyakönyv-vezetőn kívül - nem fogja tudni, hogy te "nevet változtattál".

2012. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem :) viszont akkor a 14.nap pont a nászúton fog lejárni,itthon nem lesz gond,hogy nem mentem be pont a 14.nap előtt?
2012. máj. 15. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!