Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonyi torta kötelező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonyi torta kötelező kellék egy esküvőn? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Nekem csak szűk családi ebédem lesz (23-an leszünk), és nem tudom hogy kell-e a torta. Minél olcsóbban szeretném megúszni az esküvőt, de azért a hagyományokat szeretném betartani nagyjából.
2008. ápr. 23. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem legyen torta, de ha ilyen kevesen lesztek, akkor nem kell iylen 6 emletes puccos, csak egy sima torta, fehér vagy rózsaszín bevonattal és marcipánpár a tetejére, egyszerű, nem drága és mégis van torta.
2008. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a barátnömnek rendes 60 fös lagzija volt de ök nem akartak tortát és helyette grillás volt.


amúgy tényleg legyen torta. legalább egy kicsi. de nekem pl a nagynéném aki a tanum volt ragoaszkodott hogy megveszi, még úgy is hogy nagyon nagy volt. szóval ha valaki kérdezi mit adjon nászajándékba akkor lehet neki mondani fizesse a tortát.

2008. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
szerintem a mai világban az esküvőnek csak mint szertartás, esemény van jelentősége. Én megértem, hogy spórolni akarsz, de elvileg ez az egyik legfontosabb esemény az életedben. Biztos ezen kell spórolni?
2008. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Valójában az elöttem szoló "levele" késztetett írásra.Ha mi újra kezdhetnénk bizony megspórolnánk a nagy esküvőt!80-an voltunk,sokemeletes torta,zenészek,tüzijáték... a menyasszonytánc alig hozott valamit pedig mindenki állította,hogy 10.000-t dobott bele.A nászajándékok is furák voltak (a párom is én is képzőművészek vagyunk)mindenki ugy gondolta,hogy hiába nincs felszerelt konyhám,a lakásunkba is elkelne néhány hasznbálati cikk,mégis festményeket,szobrokat kaptunk.Ha nem lett volna az esküvőnk -lakodalmunk,(amit nekünk kellett állni)akkor hamarabb tudtunk voilna saját lakásba költözni és nem az albérletet nyögtük volna!Jó döntést!
2008. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a torta fontos, ha nem lesztek sokan tényleg elég egy kis torta, személyenként 2 szeletet szoktatk számolni. Mi 170-en voltunk, 4 emeletes tortánk volt és másnap alig tudtunk hazahozni belőle egy kis kóstolót mert majdnem elfogyott az összes. Én nem ezen spóroltam volna akkor sem ha magunknak kellett volna fizetni(nekünk a szülők fizették a lagzit). Életem legszebb napja volt. Ruhát pl nem muszáj kölcsönözni, mi is Romániában vettük, 70.000 Ft-ért, de azon aztán minden volt a Swarowski krisálytól kezdve a legszebb díszekeig. Ilyen ruhát itt kölcsönözni kb 150-200 ezer Ft-ba került volna.
2008. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőnek pontosan az esküvői torta az egyik éke a menyasszonyon kívül. Nem kell hatalmas tortát rendelnetek, elág egy kisebb is!
2008. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy szép nagy oroszkrém tortánk volt,meg egy csoki(az azért,mert az én kedvencem,és az oroszkrémet ki nem állhatom:))Nagyjából 6ezer forintot fizettünk tortára,és nekünk sem volt nagy esküvő,35en voltunk.A ruhám egyszerű bérenc,de mégis csodás,és én voltam a második menyasszony,aki viselte.A nászajándékkel kapcsolatban közöltem a családdal,hogy kicsi a lakás,kérdezzenek meg hogy mit szeretnénk,és mi megmondjuk,de fölösleges dolgokat ne hozzon nekünk senki.Mikor meglátták,hogy mekkora a lak rájöttek,hogy igazunk volt,és örültek,hogy nem hoztak ide semmiféle fölösleges szart.
2008. ápr. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem mindenképp legyen torta!!! Butaság lenne ilyenen spórolni... 10 ezer Ft... Oké, más írta, hogy ha nincs nagy esküvő, már lenne lakásuk, de nektek nem ezen fog múlni a lakáskérdés... Szerintem!!! Tortát nekik!
2008. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem egy tortára rádobok egy menyasszony- vőlegény marcipánt és kinevezem menyasszonyi tortának! :)
2008. ápr. 24. 14:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szuper ötlet.
2008. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!