Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Le lehet-e mondani egy anyakön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le lehet-e mondani egy anyakönyvvezetőnél egy időpontot bejelentkezés után és máshol foglalni újat?

Figyelt kérdés

Nővéremék esküvőszervezésben vannak, szeptember 1-jére tervezik a nagy napot. Viszont, kicsit későn kapcsoltak, és tegnap voltak csak az anyakönyvvezetőnél bejelentkezni é arra a napra már nem volt szabad időpont, csak egy héttel korábbanra. Belementek, elvégre mindegy. Azonban később kiderült, hogy aznap itt a városban banzáj lesz, ami miatt a fő út le lesz zárva reggeltől kb. éjfélig. Természetesen a templom és az étterem is ezen az úton van, ergo megközelíthetetlenek lesznek aznap. Tehát mégiscsak maradnia kellene szeptember 1-nek, ha kell, akár másik hivatalban, de a templomhoz és az étteremhez ragaszkodnak és már le is vannak foglalva.

A probléma csak az, hogy olvastunk vmi olyan törvényt, hogy bejelentkezés után már nem lehet másik hivatalban, ill. másik anyakönyvvezetőnél tartani az esküvőt. De kicsit hihetetlen lenne, hogy ne lehessen lemondani...


Röviden a kérdésem tehát: le lehet mondani akkor a hivatalt, ahová már bejelentkeztek, vagy sem?



2012. máj. 22. 15:50
1 2
 1/17 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Ilyen szabályról nem hallottam, de a legegyszerűbb az volna, ha beszélnének az anyakönyvvezetővel újra és konkrétan elmondanák, hogy mi is a gond.

Azt gondolom, hogy segíteni próbál majd ő is a helyzeten, ahogyan csak lehet.

2012. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja, az elfelejtettem, hogy ha minden kötél szakad természetesen nem egy nap lesz tartva a polgári és a templomi ill. a lagzi, de az álom mégis csak az lenne, ha nem kellene kétfelé bontani a dolgot...
2012. máj. 22. 15:55
 3/17 A kérdező kommentje:
No igen, csak ha nincs üres időpont, akkor ugye nincs. Valószínűnek tartom, hogy pont a bazáj miatt volt épp augusztus 25 majdnem üres, míg szeptember 1 dugig.
2012. máj. 22. 15:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha lemondod, 6 hónapon belül csak ott köthetsz mégis házasságot, utána bárhol!

Azt viszont megpróbálhatjátok, hogy ugyanannál az anyakönyvi hivatalnál (nem a személy számít csak a hivatal) megpróbáltok kihelyezett esküvőt kérni szeptember 1-re. Általában több anyakönyvvezető van, mint házasságkötő terem és a terem az, ami foglalt.

Ez valahány (20?) ezer Ft kiszállási díjjal jár, a barátom tavaly így oldotta meg, az étteremben volt a szertartás.

2012. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt nem vállalnak külső helyszínen esketést, és kisvárosról lévén szó, 1 anyakönyvvezető van cakkummpakk. Tudnál linket adni erről a 6 hónapos dologról, ha megkérlek?
2012. máj. 22. 16:16
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok

Nem tudok linkelni, mert jogszabályi hátteret én sem találok. A barátomnak ezt mondták, bár nála egy kicsit más volt a helyzet, már nem lett volna meg a minimum 30 nap, ha máshol bejelentkezik. Lehet csak ezért kellett ugyanott tartani.

A hat hónapos dolgot meg félreérthette. Szerintem azt mondhatták neki, hogy hat hónapig ott (biztosan) lehet, mert érvényes a bejelentése.

(Persze valamilyen szabályozás biztos van (de nem tudom mi), mert különben mindenki 8-10 helyre meg időpontra bejelentkezne.)

2012. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja értem. Köszi. Azt hiszem az a legtisztább, hogy holnap reggel felhívjuk az anyakönyvvezetőt, hogy mit lehet tenni tényleg...
2012. máj. 22. 17:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy időpontot foglaltak, vagy házassági szándékról tettek bejelentést. Ha csak időpontot foglaltak, akkor nincs gond, csak szóljanak, hogy másnak kiadhassák az időpontot. Ha bejelentést tettek, akkor is le lehet mondani, azt nem tudom, hogy ez esetben fizetni kell-e.

Remélem segítettem!

2012. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bejelentkeztek az anyakönyvvezetőnél, ő meg kitöltötte ugye a szükséges papírokat. Na majd reggel kiderül a tuti. :)
2012. máj. 22. 17:19
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak a helyileg illetékes hivataltól lehet időpontot kérni. Más anyakönyvvezető nem adhatja össze őket. A kihelyezett esküvő lehet a megoldás (erre szoktak hagyni időpontot, feltéve, ha ez sem telt még be). Vagy a másik megoldás, hogy előrébb hozni a polgárit, ahogy írtad.

Majd azért írd meg, hogy mit mondott az anyakönyvvezető, tavaly még ezek a törvények voltak, amit írtam.

2012. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!