Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjhezmenetel miatt megváltoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjhezmenetel miatt megváltozott a nevem. A taj kártyán át kell íratni az adataimat? Ha igen, hol kell ezt intézni? (bp-i vagyok)

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat
2008. ápr. 24. 13:46
 1/5 anonim válasza:
100%
Igen át kell, a Teve utcában az OEP-be bemész és kb. 10 perc alatt kiállítanak neked egy új TAJ kártyát ingyen, de kell az új személyi és lakcímbejelentő hozzá, mivel azokat is ki kell cserélni előtte!
2008. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első a személyi és a lakcímkártya legyen, mindent ez alapján írnak át.

Aztán jöhet a taj kárty az oepben, az adókárty az adóhivatalban, a kocsi az önkormányzatnál a jogsival együtt, és irasd át a számlákat, bizotsításokat, bankszámlákat is.

(én is most játszottam végig. nem volt semmi...)

2008. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem változott a nevem, akkor nem kérték a személyit, csak a régi TAJ kártyát, meg a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, de azt is csak bemutatásra. Meg se nézték, csak látták, hogy ott van nálam.

(Egyébként nem is volt még a személyim átíratva, mert legelőször az OEP-hez mentem, azután az APEH-hez, és csak legutoljára az okmányirodába személyit-jogsit cserélni, mert oda időpontot kértem, és volt egy csomó időm addig.)

Szóval, a hölgy adott egy adatlapot, amin kérvényezni kellett a kártya cseréjét. Az adatlapon csak az szerepelt, hogy miért akarom kicseréltetni a papírt (egy x a megfelelő helyre, és értelemszerűen azt, hogy mi lett az új nevem -régi név, születési hely. idő, anyja neve-új név, dátum. Semmi több. Mire kitöltöttem (három perc az elolvasással együtt), addigra már készen is volt az új papír. Az ügyintézőtől kérdeztem, hogy ilyen hamar? Mondta, persze, ő megnézte a régi tajkártya száma alapján az országos központi adatbázisban, hogy valóban történt-e családi állapot (illetve név) változás, és már kattintott is a nyomtatás gombra. Fizetni sem kellett semmit. Az APEH-nél is ugyanígy ment a dolog, csak megnézték az adatbázisban az adataimat, és már csak alá kellett írni a kártya cserének kérelméről szóló lapot, és kész. Ez sem tartott tovább öt percnél.


Egyébként akkor sincs baj, ha valaki nem íratja át a papírjait. A barátnőm 12 éve ment férjhez, a személyiét átíratta, a TAJ kártyája meg az adókártyája viszont azóta is a születési nevén van, és soha semmilyen problémája nem származott belőle. Pedig minden évben fizet adót, van adóbevallása, szült két gyereket, jár orvoshoz,volt már táppénzen,és családtámogatási ellátást is kap az Államkincstártól, de még soha sohol nem akadtak fenn ilyesmin, hiszen attól, hogy a név változott, attól még a TAj szám vagy az adószám ugyanaz maradt, és az ember is ugyanaz. A születési név meg az új kártyán is rajta szerepel. Tehát nagy jelentősége nincsen, legfeljebb mi, nők tulajdonítunk neki sokat, mert ilyenkor világgá akarjuk kürtölni, hogy IGEN, férjes asszonyok lettünk! :)

2008. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tevel utca, és igen, át kell iratnod!
2008. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A teve utcában kell,de a férjed is elintézheti vagy vlaki más-nekem is ő csin.meg,mert én dolgoztam.Csak mindenképpen kell egy meghatalmazás tőled neki.amúgy meg a régi irataid kellenek,meg az új személyid-nekem ezt mondták az önkormányzatnál-és akkor nem kell a házassági anykönyvi kivonat.én egy hónapja csin.meg.
2008. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!