Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névváltoztatás esküvő után?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névváltoztatás esküvő után? (Részleteztem lejjebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A hétvégén volt az esküvőm a párommal, A polgárin már fel is vettem a férjem vezeték nevét. Továbbiakban is így szeretném használni az összes iratomon. Nem tudom mennyi időm van ezeket módosítani? Július elején tudnám csak elkezdeni az intézkedést. Ez gondot jelent-e? Van e határ idő hogy meddig lehet módosítani? Ugyanis ez egy hónap is lenne. Az egyik fő ok amiért még nem szeretném, hogy nászútra a repülőre még az előző nevemet írtuk fel, viszont oda kicsit később megyünk, és hónap végén jönnénk vissza.


A másik kérdésem, hogy vidéken volt megtartva az esküvőnk. Ettől függetlenül lehet Budapesten intézkedni?


Köszönöm a válaszaitokat!



2012. jún. 6. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet Pesten intézni és simán ráér egy hónapig. arra figyelj, h ne csak az irataidon cseréld, hanem a neveden lévő előfizetéseken is, ha van ilyen
2012. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
á, mintha csak én írtam volna ki a kérdést :) sok boldogságot, nekünk is szombaton volt az esküvőnk :) és szintén vidéken :) én a jövő héten megyek csináltatni :)
2012. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 8 nap van rá (nekünk a fülünkbe súgta az anyakönyvvezető a szertartás végén), hogy utána mi történik, milyen szankciója lesz, nem tudom.
2012. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
3. nagyon romantikus lehetett :-)
2012. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi csak 1 hónappal később kaptunk időpontot az okmányirodában. A 8 nap már letellt, eddig nem történt semmi.
2012. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Én 2 éve nem írattam át a nevem sehol, pedig felvettem a férjem nevét. Mintha a sors akarta volna, most válunk, legalább nem lesz gond az iratcserével.
2012. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát a mi anyakönyvvezetőnk azt mondta ráér... ezért kérdeztem meg hátha valaki precízebben tudja a választ!:) Hát repjegy miatt nem fogom megcsináltatni a következő két napban, de majd két hét múlva elkezdem csináltatni. Itt Budapesten tudjátok hol van a központ ahol biztos lehet csináltatni ilyet? Köszi az eddigi válaszaitokat is!
2012. jún. 11. 09:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik okmányirodában megcsinálják.
2012. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A házassági név úgymond beiktatása (Itt ugye nem változtatunk, hanem lesz), nem egyenlő a születési név megváltoztatásával.

A születési név megváltoztatása azonnali ügyintézést igényel, annál ketyeg az óra, mert olyan személyes adatod módosul, ami a beazonosításodra szolgál. Házassági névnél megmarad a leánykori név, így lehet van rá jogszabály, de nincs akkora hordereje.

Születési név esetén változóan 3-15 napod van elintézni az ügyeidet, új anyakönyvi kivonat igénylése után azonnal menni kell a személyit átíratni. (ezzel együtt a lakcímkártyát is) (Ezután meg egyből a rendőrségre menni, ha van folyamatban ellened valami eljárás, mert ott 3 nap van, ha jól rémlik)

2012. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Minden esetben a lakcím (vagy tartózkodási hely) szerinti illetékes okmányirodába kell bemenni, vagy pedig Pesten a központi okmányirodába.
2012. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!