Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki igényelt már születési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki igényelt már születési anyakönyvi kivonatot potai úton? Hogy működik?

Figyelt kérdés

Győri születésű vagyok, most Pesten élek, itt lesz az esküvőm.

Az lenne a kérdésem, hogy ha írok emailt, hogy polgári esküvőhöz kell, akkor kiküldik nekem a címemre? És kell ezért fizetni? Mennyit? Rákérdezhetnek, hogy mi van az eredetivel? (Sajnos nem tudom, a szüleim sikeren elkeverték valahova, még régebben :S)

Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni. (Azt ne írjátok, hogy érdeklődjek személyesen, mert nyilván megteszem majd, csak első körben gondoltam megkérdezem itt.)



2012. jún. 11. 11:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*postai úton
2012. jún. 11. 11:09
 2/11 anonim ***** válasza:
Személyesen kell bemenni,e-mailben nem lehet.Be kell vinned az irataidat,és 2000ft-ot kell fizetni az anyakönyvi kivonatért,ha az eredeti elveszett.
2012. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De több olyan kommenttel is találkoztam, hogy postán küldték valakinek. Annak mi értelme lenne, ha előtte személyesen be kell menni?

Jó lenne, ha olyasvalaki írna, aki konkrétan a győri okmányirodán keresztül intézett hasonló ügyet.

Azért köszi :)

2012. jún. 11. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy írtam!!!!
2012. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
A legegyszerűbb: FELHÍVNI AZ OKMÁNYIRODÁT!!!!!
2012. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Talán ideges vagy? Jesszus...
2012. jún. 11. 16:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyi születési és anyakönyviben kérsz igénylőlapot, amire felragasztod a 2000 Ft-os illetékbélyeget (a Postán tudsz venni).

Az igénylőlapra szépen felírod a személyes adataidat, és megjelölöd, hogy miért kéred a kivonatot. Ezt a lapot ajánlva (hogy legyen nyoma, hogy feladtad, ha esetleg elkallódna a levél) feladod a győri anyakönyvibe, akik megküldik a kivontodat. Én ugyan halottt igényeltem, de nekem 2 héten belül megérkezett.


Először én is okmányban érdeklődtem, de ott hülyeséget mondtak, szóval ne oda menj be, hanem az anyakönyvi hivatalba.

2012. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
amúgy bármely családtagod is bemehet kérni egyet neked, nem kell személyesen.
2012. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csalágtag esetén is kell meghatalmazás.

Hasonlóan jártam, nem találtam esküvő előtt, így apámat kértem meg, hogy szerezze be nekem (ők a születési helyemhez közel laknak). Végül ismeretségi alapon kiadták neki, de nem volt szabályos eljárás, kellett volna egy meghatalmazás tőlem.

2012. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Közben otthon előkerítették, úgyhogy szerencsére tárgytalan a dolog.
2012. jún. 12. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!