Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehetne templimi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne templimi esküvőnk is, ha egyikünk sincs megkeresztelve?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk testvére meg van keresztelve, de a miénk valahogy elmaradt...

Pedig mindketten szeretnénk templomi esküvőt.Én személy szerint hiszek is Istenben, de nem olyan környezeteben nevelkedtem, a párom pedig még kevésbé, de mindketten szeretnénk, hogy a házasságunk meg legyen áldva!

Hogyan lehetséges ez?Hová kellene mennünk először?Mi kell hozzá?

Jövő augusztusban lesz csak az esküvőnk.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. aug. 3. 15:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Jesszus!

Bocs a helyesírási hibákért, siettem :)

2012. aug. 3. 15:06
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy előbb meg kell keresztelkednetek, ha templomi esküvőt akartok. Menjetek el a templomba és beszéljetek egy pappal.
2012. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha kitartatok egymás mellett nincs szükség egy pap "áldására" Ti vagytok a saját sorsotok irányítói.
2012. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell keresztelkednetek. Ehhez semmilyen előtanulmány nem kell. Ha a pap kéri, hogy az elsőáldozás és a bérmálkozás is legyen megtartva, hát teljesítenetek kell. Ehhez viszont már kellenek előismeretek. A felkészülés ezerféle lehet, ezt majd elmondja a pap, ha kéri a másik két szentséget is. Az esküvő előtt szokás jegyesoktatásra is járni. Menjetek a paphoz, és ő elmondja, mit kell tennetek!
2012. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
3-masnak üzenném, hogy a pap áld meg, de ő Isten földi helytartója, ezért az ő főnökének az áldását celebrálja el az esküvő alatt. Ez "puszta" spirituális erősítés, aminek nincs köze a földi dolgokhoz. (Nekem sem volt templomi esküvőm, nem azért tudom ezeket, mert vallási fanatikus vagyok.)
2012. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, menjetek el egy paphoz, vagy ahol elég engedékenyek. Néhány tipp: próbálkozzatok több papnál is, van, ahol engedékenyebbek. Mátyásföldön állítólag az egyik templomban nagyon engedékenyek, de nem tudom, melyikben. Ha nekem ilyen problémám lenne, megpróbálkoznék egy református és egy evangélikus templomban is, ők kevésbé akadnak fenn az ilyesmin. A házasság szentségét a tagok úgyis egymásnak szolgáltatják ki, a pap csak megáldja.
2012. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívők vagytok és már tartoztok egy vallási közösséghez, akkor értelemszerűen ott kell egy papot keresni, akivel megbeszélitek, mi a teendő. Ha nem vagytok konkrétan vallásosak, nem jártok semmilyen gyülekezetbe, akkor pedig kinéztek egy nektek szimpatikus templomot, ott bementek a plébániára és megkérdezitek, mi a teendő. Minden helyen más-más szokások vannak, sőt egy adott plébániában is az egyik pap lehet, hogy tök mást vár el, mint a másik, ezért pontosan senki sem fog tudni itt válaszolni. Valahol csak meg kell keresztelkedni, máshol kell járni esküvő előtt jegyesoktatásra, esetleg elsőáldozónak és bérmálkozónak is kell lenni.
2012. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. aug. 3. 15:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtöknek mindenképp meg kell keresztelkednie, a másiknak már nem fontos, legalább is a katolikus házassági jog alapján, de szerintem a protestáns felekezeteknél is így van.
2012. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
hát bizony, ha eleget csengettek a pap bácsinak, tuti összead...
2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!