Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen esetekben szoktak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetekben szoktak kötni házassági szerződést, és többnyire miben állapodnak meg benne?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
hát ha nem bízik egymásban a két fél.
2012. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Fontos a bizalom, de azért a jövőre is érdemes gondolni, hogy 5-10 év múlva mi lesz...

Véleményem szerint akkor érdemes házassági szerződést kötni, ha az egyik fél jóval többet hoz a házasságba, illetve nagy jövedelmi különbségek vannak köztük, tehát esélyes, hogy a házasság után is többet fog hozni. Persze még így is figyelembe kell venni, hogy attól, hogy anyuka otthon gyereket nevel, nem tud dolgozni, attól ő is "beletesz" a közösbe.


Én sem úgy indultam neki a házasságnak, hogy el fogok válni, mégis így lett. Házassági szerződés nem volt, mert viszonylag tiszta a helyzet, pontosan el tudjuk/tudtuk különíteni, hogy ki mit hozott, azt is viszi a házasságból. A házasság alatt is nagyjából azonos volt az anyagi teherviselés, ennek megfelelően tudunk osztozni is.

Szép dolog a szerelem, de szerintem egyáltalán nem jelent bizalmatlanságot házassági szerződést kötni!

2012. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A barátnőm célozgat finoman a házasságra, de sejtem azért, mert anyagi biztonságra van szüksége, mert nem talál magának tartós munkahelyet.
2012. okt. 6. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rossz nincs egy házassági szerződésben. Leírjátok kinek mije van és aláírjátok, aki ebbe rosszat lát azt ne is vedd el.
2012. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A házassági szerzödés arra jó, hogy a két fél anyagilag fügetlen maradjon. Általában a jobban álló fél szokott ehhez ragaszkodni, és a mai mindennapokat látva értjetö is valamennyire.


Ez azt jelenti, hogy mindenkinek saját tulajdona marad, amije a házasság elött volt (ez egyébként is igy lenne), az ebböl keletkezett vagyontöbblet is a tulajdonosé lesz, illetve a házasság alatt szerzett közös vagyontárgyak a jövedelem arányában lesznek elosztva válás esetén.

2012. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Arra jó, hogy hárítsa azt a hülye törvényt, ami szerint a házasság után összenősz a társaddal. Mondjuk ezt tényleg csak úgy van értelme, ha a gyesen is osztoztok, különben válásnál pofára esik az, aki a gyereket nevelte.
2012. okt. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én meg pont arra gondoltam, hogy ez arra jó, hogy a nőket kisemmizze.

Egy 30-as jó egzisztenciával rendelkező pasi házasságot köt egy 23 éves pályakezdő lánnyal,természetesen házassági szerződést akar a pasi, mert mondjuk keres 400-500 ezret havonta, a nő meg gyereket szül vagy többet, aztán nagy nehezen elhelyezkedik valami csóri 60-80 ezres állásba, amit teljesen bead a kasszába...

aztán a pénzes pasik menők, így a pasi félrek*rogat, míg a nőnek válnia kell, és mehet öregen a hajléktalanszállóra, mert a házasságba minden kis pénzét beadta, de arra nem jutott neki, hogy ebből házat vegyen.


Kb. erre jó a szerződés.

2012. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsónak: nyilván egyenrangú házasságban gondolkodnak a házassági szerződést kötők. tudod, mikor rostokolnék otthon három évet egy csecsemővel, miközben férjuram keresi a százezreket.
2012. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!