Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A koszorúslányok ruháját az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A koszorúslányok ruháját az ifjú párnak kell megvenni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

közös megegyezés alapján...

van ahol a ruhák használhatók egyéb alkalmakra és akkor kimondottan a lányok veszik maguknak.

van hogy kölcsönzik, és közösek a terhek.

van, hogy a menyasszony fizeti ki őket. Végül is az ő nagy napja.



Meg kell beszélni. Ahány lagzi, annyi megoldás.

2012. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a menyasszonynak külön igényei vannak pl fazon, szín árnyalata akkor igen. De ha azt mondja, hogy kék szokásos kosztuslány ruha legyen akkor nem.
2012. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt mentünk a szalonba a koszorúslányaimmal, közösen választottuk ki a ruhákat. Színvilágban volt elképzelésem, szerettem volna, ha pezsgő, vagy arany árnyalatú ruhákat választanak, de a fazon már rajtuk múlt, hisz különböző alkatúak voltak, más állt nekik jól. Mindegyikük abroncsos, nagy szoknyás ruhát válaszott. Nálunk teljesen természetes volt, hogy mi álljuk az ő ruhájuk kölcsönzését is, hiszen semmi jogom nem lett volna a koszorúslányoknak azt mondani, hogy ti lesztek a koszorúslányok, 20 ezer a ruha édeseim, készüljetek rá. Amúgy kaptunk kedvezményt a szalonban, mivel a ruhám és a koszorúslányruhák, cipők, ékszerek is onnan voltak, bár nem sokat.
2012. okt. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is zavarban voltam pár évvel ezelőtt,mert az akkor három éves kislányomat kérték fel koszorúslánynak.Nagy nehezen elmondtam,hogy mi nem tudunk most több tíz ezer forintot kifizetni rá,hiszen az esküvőre is mentünk,az ajándék is abban a hónapban nagy kiadás volt,ráadásul gyesen voltam.Nevetve mondták,hogy a költségeket ők állják.
2012. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor állja a menyasszony, ha külön igényekkel lép fel. Szerintem ez színre is vonatkozik, mert pl. nálunk zöldet akart a menyasszony, abból szinte alig volt választék, rengeteg szalont végigjártunk, örültem, ha egyáltalán találtam, nemhogy még az árat is nézzem, hogy ki tudom-e fizetni. Ha semmi megkötés nincs, akkor a koszorúslány magának intézi, mert akkor ugye elmegy a pénztárcájának megfelelő helyre és választ egyet, vagy akár tud ingyen kölcsönkérni is, ha van valakinek az ismeretségi körben. Amit viszont minden esetben a menyasszony áll, az a kis csokor a koszorúslányoknak. Vagy ha nem szólt bele a ruhába, de szeretne valami egységet, esetleg vehet nekik egy kis jelképes dolgot, pl. minden lánynak egyforma díszt a hajába. Mi például, kaptunk egyforma rózsás gyűrűt és egy fehér stólát, ami ment mindenki ruhájához. Ha valakit felkérnek koszorúslánynak, és nem tudja anyagilag bevállalni, nem muszáj elvállalni, vagy meg lehet beszélni a menyasszonnyal, hogy választhat hogy vagy ajándékot akar vagy koszorúslányt:) Lehet jobban örül majd a koszorúslánynak mint egy huszadik tányérkészletnek.
2012. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én mondjuk mindenkit úgy kértem fel, hogy szeretném, ha koszilány lenne, de a költségeket sajnos nem tudom vállalni...


egy bnőmét fizettem ki, akit tényleg szerettem volna, de azt is megbántam... (3500ft volt a ruha megvételre, nem egy nagy összeg, és még csak el se jött a lagzira!!!)


amúgy ahány ház, annyi szokás. Nálunk soha nem volt divatban, hogy a pár fizesse, de én a félreértések elkerülése végett szóltam is.


Ahol mondjuk olyan etra igények vannak, hogy meg van szabva a fazon és a szín, rábökött a menya egy ruhára, hogy "olyat!!", akkor illik neki kifizetni szerintem

2012. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eddig háromszor voltam koszorúslány, de ahogy én emlékszem, mind háromszor én fizettem, viszont teljesen rám volt bízva a ruha.

Viszont ha vannak külön igényei a menyasszonynak, akkor szerintem is illik felajánlani, hogy fizeti.

2012. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 koszorúslányom lesz, ők felnőttek és egy harmadik, mégpedig a kislányom aki akkor 2,5 éves lesz.Én varrom a ruhát a lányoknak, egyformát és meghatározott színben.Pezsgőszín és csokibarna, 2 részes, fűzős ruhák.Megkérdeztem tőlük, hogy miként szeretnék a költségeket, mert 2 alternatíva volt:

Ha ők fizetik az anyagot és az abroncsot akkor az övék a ruha, ha én állom a költségeket, akkor nálam maradnak.Természetesen a varrásért nem számolok fel semmit, csak az anyag költséget ami ruhánként kb 12-15 ezer ft.

Ők azt választották, hogy kifizetik és megtartják a ruhát, mert tetszik nekik a szín, a fazon és az elképzelés, tehát nem erőltettem rájuk.Ha nálam maradtak volna a ruhák azt is vállaltam volna, egy egész esküvő költségvetését tekintve ez nem hatalmas összeg és a menyasszonyi ruhámmal együtt előbb-utóbb felkerültek volna a vaterára, tehát nincs jelentősége, hogy ki állja az anyagiakat.De ők szerették volna megtartani.

Sokan lehurrogtak már ezért, de nem nagyon hat meg:)

2012. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!