Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Érhet vmilyen hátrány, v....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érhet vmilyen hátrány, v. megbüntethetnek mert nem intézem el a névátíratást? És mennyi lenne, hogy visszakapjam lánynevemet?

Figyelt kérdés

Megvolt a lagzi, "felvettem" a párom nevét nagy unszolásra, mentem volna intézni a papírjaimat, de a férjecském leállított, hogy minek, majd ha lejár a jogsim 2011-ben, akkor majd mindent egyszerre megcsináltatok. Gondoltam, már megint bunkó, és ezen összekaptunk, úgy, hogy most azon gondolkozom, hogy ha nem kell hozzá a párom, inkább azt intézném el, hogy maradjon mégis csak a lánykori nevem.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Úgy, hogy még semmit nem írattam át:

1. Igaza van a páromnak, hogy ráérek 2011-ben a papírokat intézni és addig tuti nem lesz gondom a tb-vel, GYED, GYES, orvosnál, az adózásnál, határátlépésnél nyaraláskor, rendőri int.-nél...stb vagy

2. Nekem van igazam, és az a legjobb, ha visszaszerzem a lánynevemet, mielőtt még 2011-ben költségekbe verném magunkat.

Sajnos a férjemnek csak addig volt érdekes ez az egész, hogy a násznép előtt elhangozzon a névfelvétel, de pénzt egyelőre nem adna érte, én meg így most már nem is akarom, bár előtte se nagyon akartam...


2009. aug. 23. 07:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok jót jósolok a házasságodnak,ha már ez is ilyen gondokat okoz köztetek.Ha nem akartad,akkor miért vetted fel a férjed nevét?
2009. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Számítottam ilyen bugyuta válaszra, de nem azt kérdeztem, hogy hány évet jósolsz a házasságunknak. Olvasd csak el még egyszer!

De azt megkérdezném tőled, hogy veled nem fordult még elő, hogy valamit nem igazán akartál, de valaki kérésére, vagy valakiért megtetted? Biztosan "igen, volt ilyen" a válaszod.

Hát akkor miről beszélsz?

2009. aug. 23. 08:29
 3/26 anonim ***** válasza:
És te hozzámentél. Bölcs, megfontolt cselekedet lehetett.
2009. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Itt a másik bugyuta!

Azért mert a névviselésben nem egyezik a párommal a véleményünk, ő akarta én meg nem, attól függetlenül jól megértjük egymást évek óta. Már családunk is van, tehát ez nem egy légből kapott házasság. Ha egyszer elválnánk nem a névátírás miatt lenne.

2009. aug. 23. 08:36
 5/26 anonim ***** válasza:
Lanyok mi van veletek reggel koran?Az igazolvanyodar,tb kartya,adokartya,lakcim kartya mindenkeppen irasd az uj nevedre,mert kesöbb bajod lehet belöle
2009. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
De mi baj lehet belőle? Nekem konkrétumok kellenek, hogy a férjemnek tudjak érvelni, hogy miért kell hamarabb megcsináltatnom a papírokat mint 2011.
2009. aug. 23. 08:50
 7/26 anonim ***** válasza:
Azonnal át kell íratni mindent mert büntetnek érte. Azt hiszem 30 napon belül. Én most vettem vissza lánykori nevem. 5000 az illeték. Egyedül tudod intézni. Az anyakönyvvezető csinálja. Kell a házassági anyakönyvi kivonat,személyi és lakcímkártya. 10 perc az egész
2009. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Mi bajod lehet? Gyakorlatilag az hogy nincs olyan nevű személy nyilvántartva aki az iratokban szerepel. Te Màr a központi nyilvántartàsban férjes névvel szerepelsz. Egyszerűen megszűnt létezni,aki a személyiben szerepel. A bírság akár ötször több mint a papírok átiratása. Jogsi 4e személyi 1500 többi ingyenes. Útlevél pàr ezer. Tb adókártya lakcím ingyenes
2009. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
szerintem penzbeli büntetesre szamolhatsz.Legalabb az igazolvanyodat,meg a lakcimkartyat irassatok ät.Mert az kötelezö.Nekünk apr-ban volt az esküvöm,külföldön.Az igazolvanyt,utlevelet meg a lakcim kartyat en is atirattam,de a többire meg nem volt idö.Ezek a legfontosabbak
2009. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Miért vetted vissza a lánynevedet, elváltál? És ki büntet, mert nehezen tudom elképzelni, hogy jön egy csekk a rendőrségtől vagy akárkitől, késedelmes átíratás címén
2009. aug. 23. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!