Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha nem vagyok megkeresztelve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem vagyok megkeresztelve nem is lehet templomi esküvőm?

Figyelt kérdés
Igazából még nagyon nem aktuális, de azért kiváncsi vagyok! Van rá mód addig hogy megkereszteljenek?! Köszönöm előre is.
2009. aug. 30. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem keresztelkedj előbb meg!
2009. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 baranyi kálmanné ***** válasza:
79%
De lehet csak előbb meg kell keresztelkedned.
2009. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
zsidó vagy?
2009. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Keresztelkedni 99 éves korodban is mehetsz, asszem minden egyháznál vagy felekezetnél. Templomi esküvő előtt igen , meg kell keresztelkedni, de érdemesebb legalább 1 fél évvel előtte intézni az ilyesmit.

2009. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!


3. avagyte zsidó!:D

2009. aug. 30. 16:44
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy évvel a tervezett esküvő előtt menj el a paphoz, tesóm meg volt keresztelve, de nem volt elsőáldozó és bérmálkozó és így is 1 évig kellett hitoktatásra járnia az esküvő előtt. Bár lehet, hogy ez papfüggő, ki mennyit gondol, mert most jutott eszembe az unokanővérem, akinek a férje református volt, ő meg katolikus és mindenféle átkeresztelkedés nélkül összeadta őket a pap katolikus templomban.
2009. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Miért akarsz giccses ál-esküvőt? :P
2009. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem keresztelkedsz meg, akkor is lehet templomi esküvőd.A katolikus egyház ezt szigorúbban veszi (amennyiben katolikus esküvőd lesz).Általában kérik a kereszteletlen felet,hogy keresztelkedjen meg.De:ha nem akarod,(nem kötelezhetnek rá),akkor érseki engedélyt kell kérni(mindig megadják),s összeadnak.Persze a párodnak katolikusnak kell lennie.

Ha református vagy evangélikus esküvőd lesz,minden gond nélkül összeadnak.Természetesen csak akkor,ha a párod meg van keresztelve.

2009. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "tévhit" nem tudom miért kering. Jó sok pénzért lehet , hogy egyes helyeken összeadnak keresztelt illetve nem keresztelt személyt , de a legtöbb helyen nem. A templomi esküben ugyanis benne van az is, hogy "Isten színe előtt" és egy jópár más olyan utalás, amit keresztény/keresztyén embereknek kell ígérniük egymásnak.
2009. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszadónak igaza van. Én evangélikus vagyok, fontos volt számomra h "Isten színe előtt" is összeadjanak, férjem nem volt megkeresztelve, megkérdeztük, de azt mondta a lelkészünk, hogy szó sem lehet róla. Így férjem reformátussá keresztelkedett, és még 2 alkalommal jegyesoktatáson is voltunk. Pedig az evangélikus egyház valóban a "lazább" vonalat képviseli.
2009. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!