Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasság utáni névváltozáskor,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni névváltozáskor, az iratokkal (személyi, lakcím, taj stb. ) való teendő mennyi időt, utánajárást, és pénzt igényel?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok 31 hetes, és összekötjük az életünket, egy gyors polgári esküvővel február 14.-én! Ha valaki megtudja mondani, mennyi teendő van ezzel a névváltozással, annak nagyon örülnék! Köszönöm :D
2013. jan. 27. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Én csak a személyit, lakcímigazolót és a TAJ kártyát irattam át, az adó és jogsi maradt.

A TAJ kártya ingyen volt (2 éve) és kb 2 órámba került, a Teve utcában nagyon sokan vannak.

A személyi és lakcím 10 perces ügyintézés volt és utána kiküldték lakásra.

2013. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: ja az adóval, jogsival azért nem foglalkoztam, mert egyébként xné yz formában vettem fel a nevem, tehát az új névben is látszódik teljesen a lánykori név.
2013. jan. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a TAJ kb. 10 perc alatt kész volt a Teve utcában és ingyenes volt. A személyi és a lakcímkártya már húzósabb, mert mire bejut az ember az okmányirodába, az több hét, hónap. Ha bejutottál, akkor a lakcímkártyát azonnal megcsinálják, a személyit pedig kb 1 hét múlva küldték, be kellett érte menni újra az okmányirodába. Ez került 2000 Ft-ba (500 ft.lakcím,1500 ft. személyi). Az adókártya ingyenes, de már egy hónapja megigényeltem és még mindig nem küldték. Talán ez a leghosszabb idejű. Nekem jogsim nincs, arról nem tudok nyilatkozni. Sok boldogságot!
2013. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :D
2013. jan. 27. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Most már talán gyorsabbak az adókártyával. Mi 2011 októberében esküdtünk, el is mentünk megcsináltatni, és pontosan egy év kellett, mire megkaptuk a kártyát. Egyébként nekünk a személyi és lakcímkártya nagyon gyors volt. Egy óra alatt végeztünk vele.
2013. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a TB kártyát postán kértem (ingyenes volt). Az adókártyát személyesen intéztem (de azt is lehet postán, az is ingyen volt), de még nem jött meg (augusztusban igényeltem), azt mondták legalább egy év. A lakcímkártyát, személyit, jogsit negyed óra alatt elintéztem, és összesen ha jól emlékszem 6000 Ft volt a három. Emellett lecseréltettem a bankkártyámat (ingyen volt, mert banki dolgozó vagyok, amúgy az 1500 Ft lett volna, de ez bankkártya függő).
2013. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én a jogsit, személyit, lakcím kártyát írattam át, a TAJ-kártyát még nem tudtam, de már kéne, mert állandóan kavarodás van belőle. A bankkártya csak most jutott eszembe, ahogy valakinél olvastam... Eddig semmi gondom nem volt a régivel.

Csak a kártyák árát kellett fizetni (1500-2000 Ft darabonként), nincs semmilyen felár. A tempó olyan, mint bármelyik okmányirodai ügyintézés esetében.

2013. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jogsim 4 ezerbe került a nyáron, lakcímkártya 500, személyi 1500. Ezt egyszerre az okmányirodában. A lakcímkártyát azonnal odaadják másikakra 1 hónap a várakozási idő és postán vagy személyes átvétellel. Ez előbb is megjöhet de nálam megvolt a 3 hét.

Az adókártya és taj kártya ingyenes. A taj kártyát azonnal odaadták fél óra alatt kész voltam. Az adókártyát szeptemberben kértem és még nem küldték. Mondta is a csaj hogy kb 1 év, adott egy igazolást és ennyi.Ja és ingyenes.

2013. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!