Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Alig van rokonom, barátom, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alig van rokonom, barátom, a páromnak viszont sok van, hogy legyenek a meghívottak?

Figyelt kérdés

A családom az anyámból és a húgomból áll, rajtuk kívül nincs senki, max olyan távoli rokonok akiktől karácsonykor se mindig kapok üdvözlőlapot, ilyeneket nem hívnék meg.

1 darab barátnőm van akit szívesen látnék, talán még +2, de velük se nagyon tartom a kapcsolatot. Meg felszínes haverok és azok, akikkel jóban voltam de az exem baráti körébe tartoztak - de őket szerintem mégsem kellene meghívni.

A páromnak viszont nagy a családja, van 1000 barátja, minél többet szeretne látni.. persze, én is jól érezném magam egy nagy buliban sok ismerőssel, csak mióta összeköltöztünk, elköltöztem a szülővárosomból még a néhány barátommal is megszakadt a kapcsolat, egyébként sem vagyok valami barátkozós... meg hát nagy esküvő=sok pénz, ami nekünk nem sok van.

Próbáljam meg rábeszélni néhány fősre? Vagy hogy legyen?



2013. jan. 30. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez elég nagy önzőség lenne. Ő nem tehet arról, hogy neked nincs senkid szinte. Emiatt miért kellene neki is "bűnhődnie"?

Ez a nagy esküvő = sok pénz meg eléggé kifogás-szagú.

Persze, szebben hangzik azt mondani, hogy "legyen kis esküvő, ne költsünk sokat", mint az, hogy "legyen kis esküvőnk, mert nekem nincs senkim, és ezért te se hívj meg senkit".

2013. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Néhány főre elég nehéz lesz rábeszélned, hogy ha nagy a család. Talán az lenne a jó, ha azt beszéltének meg, hogy csak a rokonok +10barát.
2013. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok:

külföldön mentem férjhez. A családom utaztatása, elszállásolása olyan drága lett volna, hogy inkább borítékba odaadták az arraszánt pénzt.

Nekem senkim (értsd: 0 fő) nem volt az esküvőn, ellenben a férjemnek kb. 200.

Boldog voltam, hogy őt boldognak láthattam.

Mellesleg onnantól kezdve az ő családja az enyém is lett, így nem éreztem magam egyedül.


Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, átéltem én is ezt.

2013. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1000 barátja? Ezt erősen kétlem... Ha szükség lenne, akkor mondjuk 100at érdekelné, 50 segítségről hadovál, de ebből csak 25 tesz is valamit.


Beszéld meg vele, hogy legyenek ott a rokonok, és mondjuk 30-40 barát, ha sokat szeretne látni közülük. De én mondjuk azért az esküvő létszámban 100nál határt húznék, ha ténysleg nincs rá sok pénzetek..sőőt, ha tényleg nincs rá, akkor ennél lentebb húznám. Beszéld meg vele, biztos tudtok kompromisszumot kötni.

2013. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ebből egyáltalán nem volt probléma, pedig nálunk csak az én rokonaim 60 fő, a páromnál pedig 5. Fel sem merült, hogy akkor én ne hívjam meg a tesókat, unokatesókat, rokonokat,akikkel egyébként is szorosan tartjuk a kapcsolatot.
2013. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4es, én kétlem, hogy a kérdező szó szerint értette az 1000 barátot...


kérdező, te nem vagy jóban az ő barátaival, családjával?


A néhány fősre szerintem ne beszéld rá, esetleg annyi, hogy akikkel nem tartja a kapcsolatot, azt az eskire se hívja meg, ha rokon, ha nem, ahogy te sem hívod el azokat

2013. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én biztos mondanám a páromnak h valahogy vegyen vissza a létszámbol és forditott esetben nekem nem kéne h ezt mondjam, lenne ennyi eszem magamtol is, tehát ha a párom 3-4 ember hiv meg akk én naggyon max 15 öt ha annyira nem tud dönteni h kit hivjon kit nem akk 20 fö talán, de felesleges annyi embert elhivni, föleg h ha van is 100 barátja abbol tuti nem számithat mindre mint ahogy előttem már írták, tehát csak azt kéen hivni aki közel áll hozzá(tok) Családunkban volt ilyen, nagyon nagy lagzit csináltak, (mi nem is értettük, h a sok munkatásr meg ezaz minek oda, föleg ha nem barát, csak munkatárs akivel joba van az illető) most eltelt 6 év és nagyon bánják, mert most fogták fel h milyen sokba is került :S
2013. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha ti magatok finanszírozzátok az esküvőt, akkor azt számoljátok ki, hogy összesen hány ember meghívását tudjátok finanszírozni, aztán azzal már ne foglalkozzatok, hogy ebből a te családod 5 ember, az övé meg esetleg 65. Közös kassza, közös élet, végül is egy család lesztek.

Ha viszont a szüleitek fizetik, akkor ne felesben állják a költségeket, hanem annak arányában, hogy melyik részről hány meghívott van.

2013. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedd, hogy azt hivja meg akit szeretne, nehogy utána te legyél az oka, hogy nem voltak jelen azok,akikre vágyott. Ha kevés a pénz,akkor azt neki is tudnia kellene.
2013. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Dettó, mint az ötösnél. Az ő családja vele együtt 5 fő. Nekem meg nagy családom van. Most mit tehetek én arról, hogy ők senkivel sem tartják a kapcsolatot? Akkor vagy SENKI nem jön az esküvőre, vagy nekem is jön az összes rokonom, mert attól, hogy neki kevés van, nekem meg a sok áll ugyanolyan közel hozzám, mint hozzá az a négy fő, amiből egy amúgy is a tesója aktuális pasija akti hívni kell, de nekem meg a rendes rokonaimat ne? Na majd pont.
2013. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!