Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az eskűvői szokások közül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eskűvői szokások közül, melyiket tartottátok be? Volt e lány kikérés? Mennyasszony szöktetés? Stb.

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi mely eskűvői hagyományok vannak még érvényben? Mennyire tartjuk még a szokásokat?

Mesélnétek e a ti eskűvőtökről?



2013. febr. 11. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, 17 évvel ezelőtt volt kikérés, menyecsketánc, vonatozás, aprópénzseprés, dusoltatás. Ahogy hallom, ezek a szokások felénk még most is megvannak.

(Somogy megye)

2013. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Szinte semmi hagyományt nem követtünk.

Nem volt lánykérés,ketten döntöttük el,hogy házasodunk,párommal választottuk ki a ruhámat,együtt indultunk el az anyakönyvvezetőhöz,(kikérés minek ha már együtt élünk?),együtt vonultunk be,nem volt lagzi sem,csak egy szolid vacsi a szűk családnak (mindenki rendelt amit akart,semmi előre rendelt majd kidobandó felesleg)

2013. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt menyecske tánc, vonatozás, gyertyafény keringő éjfélkor.Voltak játékok, tojást áthúzni a nadrágján és férj lábának felismerése.

Viszont nem akartam kikérőt hisz együtt éltünk. Nem volt igazi lánykérés sem, mert együtt döntöttük el hogy házasok akarunk lenni.Szöktetést, és legény leány búcsút sem akartunk, külön kértük hogy ne legyen.

2013. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Volt kikérés, szöktetés, menyecsketánc, eladó a menyasszony, vonatozás, cipőmből is ivott, tányértörés, söprés utána, kenyértörés, keringő, bolondmenyasszony, kaptunk a fekünkre rízst is :)

6éve volt, Bács-Kiskun megye

2013. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön aludtunk (mindenki a saját anyukájánál) előző este, a férjem nem látta a ruhámat, csak amikor indultunk a fotózásra, és kiléptem a házból.

Volt rajtam régi-új-kék-kölcsön.

Volt rizsszórás, keresztapám volt a templomi tanu, volt menyasszonytánc, aminek a végén a férjem megszöketetett. Kb. ennyi.

10 éve, Bp-en.

2013. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Volt régi-új-kék-kölcsönkapott szokás, meg sajnálatos módon táncolnom kellett a pénzért, meg még sajnálatosabb ódon volt vonatozás, meg átöltözés.
2013. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. csak a régi-új-kék-kölcsönkért lesz megtartva :) A szüleimtől nem volt lánykérés (végtére is az én kezemről van szó :), nem lesz eljegyzési ebéd), lánykikérés nem lesz (a hideg futkos tőle a hátamon, na meg már régóta együttélünk). Együtt választottuk ki a ruhámat, már a szertartás előtt látni fog (előtte fotózkodunk), nem lesz fátylam (ezt kifejezetten ő kérte, "nem vagyok én ronda, hogy el kelljen takarni" felkiáltással), sem menyasszonytánc/szöktetés. Szóval a legtöbb hagyományt nem szeretjük, ezért kihagyjuk, tavasszal lesz az esküvő.
2013. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk volt lánykikérés, nyitótánc, gyertyafény keringő, menyecsketánc és vonatozás. Ja és az esküvő előtti este anyunál aludtam.
2013. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk volt menyecsketánc, vonatozás, éjfélkor gyertyafényes keringő. A menyasszonyi ruhát anyuval vettük meg, a férjem csak a fotózáson látta, a menyecskeruhát azt együtt vettük.

Nem volt kikérő mert előtte már 1 évvel együtt éltünk, így feleslegesnek tartottuk.


Ez volt lassan 2 évvel ezelőtt!

2013. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lánykikérés nem volt, mert az én rokonságom kb. 10 főből állt, a férjemé meg kb. 40-ből, akiket anyuék nem ismertek, és nem akartam odacibálni hozzájuk 40 embert úgy,hogy még életükben nem találkoztak. De nem is hiányzott annyira!

Csokordobás volt, szöktetés nem. Menyecsketánc is volt! Viszont mi a játékokat nem erőltettük! Szerencsére nem is kellett, mert mindenki táncolni akart. Valahogy nem jönnek be ezek a népi obszcén játékok, mint tojásgörgetés és társai!

2013. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!