Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Református templomban tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Református templomban tényleg megengedett a fedetlen váll?

Figyelt kérdés
Ma egész nap bolero után rohangáltam,mert a ruhám vékony pántos.Összefutottam egy ismerősömmel,és ő azt mondta,hogy nem katolikus vagyok,úgyhogy nem kell eltakarni a vállat. Megkérdezném a paptól,csak félek hogy hülyének néz.Ti hogy tudjátok ezt?
2013. márc. 20. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem papja, akarom mondani lelkésze válogatja. Attól is függhet, milyen eseményről van szó.
2013. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Nem illik sem katolikus, sem református sem evangélikus vagy egyéb más templomba, zsinagógába, sztúpába sem mecsetbe és hosszan sorolhatnám, fedetlen vállal bemenni.
2013. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én vagyok a menyasszony.
2013. márc. 20. 13:03
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Akkor belefér.
2013. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%

#3 "A kérdező kommentje:


Én vagyok a menyasszony." - ez volt tőled felénk a kegyelemdöfés :) ... az szép lenne, ha a pap háborogna egy menyasszonyi ruháért

2013. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Andizsuzsi jól írta. Szakrális helyre nem megyünk fedetlen vállal, mellel, combbal, ez alapvető illemszabály. Ahogy a turistáktól, a hívektől, így a menyasszonytól is elvárható ez, nincs ebben semmi különös.


Nem kötelező azonban a boleró, egy szép sállal, stólával is eltakarhatod a válladat. A templomokban eleve hűvösebb is van, könnyen meg is fázhatsz, emiatt nem is rossz dolog felvenni valamit.

2013. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Márpedig jogosan háborogna (nem fog, látott ő már olyat nem egyet). Attól, hogy valaki menyasszony, nem illik "kombinéban" menni az Isten házába.
2013. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Én pánt nélküli ruhában voltam,pap azt mondta neki aztán mind1,összead farmerban is.

(hozzáteszem,nem vagyok hivő,párom vallásos szülei kedvéért volt templomi esküvő)


Vendégként is vékony pántosban voltam,vagyis akkor tanú voltam,ott se szólt a pap semmit.

2013. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Két külön dolog az, hogy miért szólnak, illetve mit illik.


Én úgy gondolom, érdemes és jó dolog betartani az illemszabályokat, mert könnyebb úgy az élet, de mindenkinek szíve joga erről eltérni. Sajnos manapság nem divat az illem, pedig érdemes megtanulni és megszokni, mert akármikor adódhat olyan helyzet, amikor szükség van az alkalmazásukra.

2013. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
Színházban sem fog senki rádszólni, ha oda nem illő ruhában mész. Ettől még a tény tény marad, hívő ember fedetlen vállal nem megy be a templomba. Te meg vagy megadod a tisztelet azzal, hogy követed a szokást, vagy nem. Ez nem vallás és templom függő dolog.
2013. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!