Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti is megmondtátok, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is megmondtátok, hogy milyen ruhában jöjjenek a vendégek?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira furcsa, hogy vannak olyan menyasszonyok, akik kérik, hogy ilyen és ilyen színű ruhába ne, meg hosszú ruhába ne jöjjön a vendég. Most nem mindegy neki, hogy ki miben lesz?

Én még a koszorúslányaimtól sem várom el, hogy egyforma ruhában legyenek. Mindenki olyan szabású és olyan ruhát húzzon, amit szeretne, nem?

Nálatok volt valamilyen ruha tiltólistás? Milyen?


2013. ápr. 5. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

dehogy mondom meg:) mindenki, amiben jól érzi magát...a koszoruslányaim maguktól igazodnak hozzám és a dekorhoz..kékben lesznek, kitalálták, hogy egy alapruha, diszités, felsőrész stb más...

24L

2013. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Azt mondtam, mindenki jöjjön abban, amiben jól érzi magát. De én elfogadnám, és normálisnak tartanám, hogy iránymutatást kapnék a viselet kiválasztását illetően.
2013. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Miután láttam,hogy az unokahugom képes olyan ruhában esküvőn megjelenni amiben utcasarokra állitható,anyósom a másik fia esküvőjére úgy öltözött fel mint egy halotti torra,én igenis megkérdeztem ki mit szándékszik felvenni (20 vendég volt össz,közeli rokonok)


Jól is tettem,anyós ugyanazt a fekete szerelést akarta felvenni.Szépen megbeszéltük,hogy ha azt veszi fel,akkor a fényképeken nem fog szerepelni...mégis tudott normálisan felöltözni (bár azóta is mondogatja hogy a legkisebb fiát is elvesztette,de ez az ő hülyesége)

2013. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem és még nekem sem mondta meg soha senki miben menjek pedig voltam már pár esküvőn.
2013. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Parancs szintjén nyilván bunkóság, bár már ilyet is hallottam. :)))


A saját esküvőnkre mindenkinek elmondtuk, hogy bármiben jöhetnek, mivel kis létszámú, laza, vidéki esküvőről volt szó. Ez amolyan dress code volt a maga módján. :)


Ha a dress code-ra vonatkozik a kérdés, azt hasznosnak találom. Persze az sem parancs, továbbra is mindenki azt vesz föl, amit akar, de sokat segíthet. A pár tudja legjobban, milyen hangulatú esküvőt szervez, így a dress code nem az ő igényeik miatt van, hanem azért, hogy a vendég megérkezvén ne érezze magát kellemetlenül, ha alul- vagy épp túlöltözött. Például egy kastélyban a kisestélyi és az öltöny a helyes viselet, ezért illik jelezni a vendégeknek, hogy kastélyos esküvőre számítsanak. Fordítva is igaz, ha medencés bulit vagy bográcsozós estet tervezünk, szóljunk, hogy senki ne feszengjen frakkban vagy kiskosztümben.


A vendégek kényelme fontos, ezért én örülök neki, ha tájékoztat a pár, mihez igazodjak a ruhaválasztásnál, hiszen nekem így könnyebb a dolgom. :)

2013. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha a menyasszony tuhaja, nem klasszikus menyasszonyi ruha, hanem egy lazabb viselet, akkor azt azert erdemes jelezni.

Tehat mint az elozo irta, hogy dress code szinten.

Lehet jelezni hogy a szin feketet mellozek, de csak olyannak akivel magyunk olyan viszonyban, es tudjuk, hogy olyanba jonne.

Mast nem illik szerintem sem.


Maximum ha az egesz nasznepnek mi fizetjuk a ruhajat :P

2013. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy mondanám! Mindenki amiben jól érzi magát.

Milyen alapon várhatnám el, hogy valaki új ruhát vegyen, hiszen nem látok bele senki pénztárcájába. Nem is akarok..

Szívesen látjuk, azért hívjuk meg. Engem az sem érdekelne, ha szösz-mösz mackóban jön. Nehogy feszélyezve induljon már valaki az én napomra, mert elvárásom van a ruháját illetően.

Annyira vannak műveltek, hogy engem nem öltöznek túl.

2013. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, milyen esküvőről van szó.

Ha laza kertipartit tartanak utána, akkor érthető, hogy megkérdik a vendégeket, hogy ne jöjjenek hosszú ruhában, tekintve hogy elég kényelmetlen lenne.

Vagy ha tematikus esküvő, akkor még akár az is érthető, ha megszabják az öltözéket (pl. star wars a téma, akkor ne jöjjön senki frodó jelmezben :D).


Egyébként az általad írt kritériumok valószínűleg azért kellenek, mert sajna manapság az embereknek egyszerűen fogalmuk sincs, hogy kell öltözni. Például alapvető illemszabály, hogy nem öltözünk még csak hasonló színbe se, mint a menyasszony, mégis mostanában az a divat, hogy a vendégek tojnak erre és megjelennek talpig hófehérben akár. Aki tudja, hogy a rokonai, ismerősei között előfordulnak ilyen emberek, annál sajna teljesen érthető, hogy ezt külön kiírja.

2013. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Nyáron voltunk egy esküvőn a párommal, a barátaink házasodtak. Egyetemről ismerjük egymást, így a rokonokkal soha az életben nem találkoztunk. Olyan 20 fős baráti társaság volt ott, a többiek rokonok.

Mondanom sem kell, hogy mi néztünk ki a legnormálisabban. Elegánsan, mégsem nagyestélyiben, nem voltunk miniruhában, hanem combközép és térdig érő ruhákban, és mindenki figyelt arra, hogy véletlenül se öltözze túl a menyasszonyt.


Nos, ez a rokonságra nem volt igaz. Igazából fel nem fogom hogy ezt mégis hogy gondolták. A rokonságból a 16-30 éves korosztály egytől egyig mini, feszes ruhában, amit egy buliba vennék fel. Volt olyan aki ilyen nyári tunikát vett fel, na de olyat, amit csak a tengerpartra venne fel épeszű ember. Volt aki tüllös, fodros, piros-fekete ruhát varratott(!!!) magának(feltünési viszketegség a köbön). Ja és persze hófehér is volt az esküvőn..


Én azért ha egy esküvőre megyek, akkor azt tartom, hogy fehéret nem veszek fel, a piros és feketével nekem egyébként sok bajom nincsen, na de az a ruha!!!! Basszus...

[link]

Egészen konkrétan így nézett ki, tűzpiros-fekete párosításban...


Szóval a rokonság botrányos volt, a barátok meg esküvőhöz illően öltöztek..


Én nem fogom megmondani a rokonoknak, hogy milyen ruhát vegyenek fel, de csak ismerem őket és tudom, hogy nem tennék. A párom rokonai se csinálnák ezt, mert tisztelnek minket annyira, és egyébként is jól neveltek..


Szóval egy ilyen esküvő után, ezt látva, nem csodálkozom, hogy vannak olyan menyasszonyok, akik megmondják mihez tartsd magad. Tipikusan egy ilyen családnál, mint amit fentebb említettem.

2013. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

igen nalunk volt dress code mivel kerti party volt ra volt irva a meghivora ,,lapos cipodet es jokedvedet hozzd magaddal,, ugye fuves terulet suppedos magassarku nem praktikus viselet.

fekete feher es piros egyertelmuen nem sozkas Magyarorszagon.

Ha a menya szine mas ezt illik a meghivon feltuntetni.

2013. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!