Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közeli barátnak mennyi pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közeli barátnak mennyi pénzt illik adni (ajándék híján) az esküvőjére?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
hát amennyit tudtok adni. Mi 20-at adtunk. Aztán amikor a miénk volt, az egyik pártól szintén ennyit kaptunk, a másik pár férfi tagja volt a fotósunk, nekünk ez elég volt, illetve volt olyan, aki viszont 40-et adott. Szerintem 10-et fejenként :)
2013. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt szokás mondani, hogy legalább annyit, amennyibe a te vendégül látásod került, (kb. 7-15 ezer/fő minimum, szervezésen múlik), de én ammondó vagyok annyit adjál amennyit tudsz és amennyit szeretnél. :)

Én nem azért vártam a vendégeimet az esküvőmre, hogy visszaadják az árát, 5 ezer forintnak is ugyanannyira örültem, mint annak aki sokkal többet adott, nem ez számít!

2013. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Erre én is kíváncsi lennék. Plusz ugye a menyecske táncba is ad az ember....
2013. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Anastasia1982 válasza:
27%
10 ezer Ft fejenként bőven elég. A határ csak a csillagos ég :)
2013. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a menyasszony táncnál kell odaadni egyébként borítékban nem? én legalábbis így emlékszek, de már nagyon rég voltam esküvőn. Javítsatok ki ha tévedek. Köszi egyébként a válaszokat.
2013. ápr. 13. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
ma 15:07 Igen? Én sem tudom.:D Pedig most megyek majd esküvőre, de jó lenne tudni. Gyerekkoromban voltam utoljára
2013. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy gyertyafény keringő után átöltözünk menyecskébe, és utána jön a menyecsketánc. Ekkor táncol mindenki a párral borítékért, mikor mindenki sorra került, az utolsó emberrel mikor táncol a pár, akkor elkezdik dobálni az aprót, törni a tányért.


kérdésre válaszolva: barátokat biztosan azért hív az ember, mert szeretné őket ott látni. Van olyan rokon, aki nyílván nem szívesen látott, de 'muszájból' ott van. De barátoknál ez nem így van. Én 10E-et adnék/fő, ha nem megterhelő.

Volt, aki hozzánk egy ágyneművel jött. És akkor? örültünk, hogy ott volt

2013. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás szerintem. Nálunk szokás borítékot is adni és táncnál is adni. Általában az odaszánt összeget elfelezik és egyik felét borítékolják, átadják mondjuk a lagzi elején, a másik felét bedobják a tálba és/vagy rátűzik a tánc előtt a újasszony ruhájára. :)

Nagyim szerint a borítékolás azért szokás, hogy lássa a pár mennyi pénzt kapott, mennyit kell majd visszavinni az ő, vagy a gyereke esküvőjére.

2013. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 10.000/ főt elegendőnek tartom.


24N

2013. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!