Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elváltam, lehet-e mégegyszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam, lehet-e mégegyszer templomi esküvőm?

Figyelt kérdés
2007. szept. 17. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Lehet,csak elkell va´lni egyha´zilag is.

Utánna bármikor lehet.

2007. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha az első templomi volt, akkor kérvényezni kell az egyháznál, hogy szétválasszanak, egyházilag is, és akkor lehet.

Egy isemrősöm a harmadszorra házasodott templomban, mert az eslőnél az egyáhz szétválasztotta, arra hivatkozva, hogy nem tudtak nemi életet élni (túl nagy volt a szerszám), és így nem tudták telejsíteni a házasság célját, a gyereknemzést.

2007. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg nem lehet... De ki tudja ezt már manapság...
2007. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Amit Isten összekötött, ember szét nem választhatja. Hangzott anno az egyházi esküvőn.

Hivatalosan csak pápai engedéllyel lehet házasságot bontani. Ma már viszont "jó üzlet" a templomban esküdés, így csak papot kell találni, aki eltekint az apróság felett... Lehet, hogy "kicsit drágábban" fogja mérni, de MEGVALÓSÍTHATÓ.


SF

2007. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha protestáns vagy, minden további nélkül köthetsz megint templomban házasságot. Ellentétben a katólikusokkal a házasság nem szentség.
2007. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Én most futottam bele egy ilyen esküvőbe és magam sem hittem, de csak pénz kérdése a dolog.

A papnak egy kérdése volt: "Mennyit ér ez meg neked?"

... no comment

2007. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek igazat adok,mivel elmeletileg a papa engedelye kell,de o csak nyomos ervekkel alatamasztott okok miatt ad engedelyt.az hogy a helyi pap sajat zsebre dolgozik e vagy sem....majd o megmondja.
2007. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Dehogynem szentség a római katolikusoknál a házasság!!! A hét szentség közül az egyik!!
2008. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvass figyelmesen!!! A protestánsoknál nem szentség.
2008. jan. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a korábbi házasságot egyházilag törvényes és szentségi, akkor az létezőnek minősül, tehát hiába válsz el polgárilag, az a férj/feleség haláláig érvényes marad.

Ha nem templomban kötött házasságról van szó, akkor lehet, mert az egyház szemében a csak polgárilag kötött házasság nem létezik.

Ha pedig problémák adódnak a szentségi házasság érvényességével kapcsolatban, akkor a pápától kérni lehet a házasság felbontását. Ilyen eset: megtévesztés, kényszerítés, szellemi képesség hiánya, ha kizárja a házasság valamely fontos elemét (pl: a gyermeket)stb.


Esetedben tehát (feltéve, ha katolikus vagy) kérned kell a felbontást valamely okra hivatkozva, melyet külön eljárásban folytatnak le.

2010. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!