Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvősök! A házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvősök! A házasság előtt jártatok/jártok misére? És utána is fogtok?

Figyelt kérdés
És a szombati esküvő után vasárnap mentek misére? Mert minden ünnepnap- és vasárnap kell(ene) a katolikusoknál.
2013. máj. 14. 06:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Házasságkötés előtt félévig jártunk jegyesoktatásra. Igen, illik az esküvő után is misére eljárni. Vasárnap azért is mert tízparancsolatban is benne foglaltatik: Az Úr napját szenteld meg! Amúgy senki nem fogja ellenőrizni, vagy felhánytorgatni ha esküvő után úgy döntötök nem fogtok templomba járni. De akkor mire ez az egész színjáték? Ha valakitől messze áll ez az egész vallásosság akkor nem muszáj templomi esküvőt csinálni.

2013. máj. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Haha... szerintem is felesleges elmenni templomi esküvőre. A hit benned kell, hogy legyen és ehhez nincs szükség közvetítőkre, akik nem mellesleg tök jól eléldegélnek a buta hívők pénzén. Istenhez magadon keresztül tudsz legjobban tartozni és hidd el azért mert nem ülsz unalmas prédikációkat végig. A házasságod sem a templomi esketés miatt fog életed végéid tartani, hanem attól, hogy tisztelitek egymást és energiát tesztek mindketten a házasságotokba!
2013. máj. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Azóta csak turistaként voltam templomban.
2013. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 ivilicious ***** válasza:
37%
Ezért nem kell soha templomi esküvő...még,hogy térítsenek..fúj..
2013. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Azért aki templomi esküvőt tervez, annak legyen már némi fogalma, hogy mi az a templomi esküvő és kinek való.


Ha nem is szentfazék a pár, de legalább az egyikük tudja már elmondani magáról azt, hogy áldozott, bérmálkozott, és ha nem is minden héten, de legalább néha-néha és az ünnepeken elment misére, és ezt az élete hátralevő részében is megtenné. (Mégha van annyira felvilágosult, hogy még vallásokat is elfogad és érdeklődik azok iránt is.) Szóval valami minimális állandó kötődés azért kellene.


Ennek hiányában (ha tehát az egyik fél sem járt soha templomba és nem is tervezi), szóval így ciki az egész. Csak egy felhajtás, puccparádé. Az ilyen pároknak a templomi esküvő nem más, mint magamutogatás a környék lakosai előtt, és a templom csak mint díszlet jelenik meg, mert kell ugye a szép háttér a fotózáshoz.


(Szerintem létre lehetne hozni áltemplomokat esküvői fotózáshoz, és akkor meg lenne oldva a misére nem járás és a hitoktatás hiányának problematikája.)

2013. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%

Se előtte,se azóta.

Párom szülei,nagymamája nagyon vallásosak,a kedvükért volt,ebben az egyben engedtünk nekik.

Mi nem vagyunk vallásosak,nem hiszek semmilyen istenben,de lett pár jó kép,kész.

Nekünk mindegy volt,a szülők és a nagymama örültek,mi ebben a baj?

2013. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

5: egyetértek veled! Sokan tényleg csak egy szép díszletnek tartják a templomot. Voltam olyan esküvőn, ahol miközben a pap eskette a párt és beszélt a hűségről, tőlem nem messze ült a szerető. Rekordsebességgel lett vége annak a házasságnak.

Nekem ez a képmutatás gyomorforgató és szerintem sértés a hívők felé.

2013. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

teljessen mindegy mert ha nem gyakorlod a hited ami nem a vasarnapi misebol all akkor ugyse jon letre a sznetseg.

akkor csak egy szinjatek az egesz.

Hit nelkul a szentseg ervenytelen.

a hit nem csak vasarnap van ott a szivekben hanem minden pillanatban az eletedben.

Ha nem fogadtad be Istent szivedbe akkor inkabb keress egy szep polgari helyszint jobban jarsz.

2013. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

elozo vagyok :

a kerdesre valaszolva igen gyakoroljuk a hitet minden nap minden percben hazassagunk a kereszteny hazassag szerint eljuk meg.

Minden heten egyszer hazi csoportban jarunk es vasarnap istentiszteletre ill soc munkat vegzunk segitunk adakozunk 1/10 fizetunk ahogy a biblia irja gyerekeinket kereszteny modon neveljuk.

2013. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi járunk minden héten,pedig nem is volt még templomi esküvőnk csak a polgári.
2013. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!