Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kérdezném, a roma menyasszonyo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdezném, a roma menyasszonyok miért viselnek magas, koronaszerű koszorút? Kendőzéskor koronát is kapnak, miért van ez? Minden videón ilyet látok. A romák nem akarnak nekem válaszolni.

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
há' mer gyémántos hercegnők akkor XD Főleg a pénzes cigóknál szokás a nagy rongyrázás...
2013. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is oláh cigányoknál látom. Egy antropológia dolgozathoz lenne szükség. Egy pár roma hagyományt megérteni, de a gyémántos hercegnők nem állnak szób velem.
2013. jún. 15. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
minél nagyobb, csillogóbb, díszesebb korona van a fejükön, annál tehetősebbek - ezt hivatott jelképezni
2013. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy láttam, menyasszony tánckor ebbe szúrják a pénzt.
2013. jún. 15. 16:41
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

aki kulturális antropológiával foglalkozik, annak meg kell találni az utat az emberekhez...nna. Az ejnye-bejnye után:


"Szertartásunkban nemsokkal az esküt követően megjelenik a koronázás. A menyasszony és a vőlegény fejére koronát helyezünk, amelyben az fejeződik ki, hogy a teremtés koronája az ember, és az ember küldetését férfi és nő együttesen tölti be. Mint ahogyan az élet továbbadása sem egyoldalú feladat, hanem kölcsönös küldetés."

A görög katolikus szertartás része ez - és innen származik, a jelentés innen eredeztethető.

[link]

remélem segítettem

2013. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A gör. kat szertartásnak semmi köze a cigányokhoz, csak ha ilyen templomban esküdnek. Az új asszonyt miért ültetik trónra és koronázzák? Nálunk romungrók élnek, ilyeneket nem csinálnak. Környezetemben oláh cigányok nincsennek.
2013. jún. 15. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy nincs- ott a jelentés értelme! - a népi kultúrába, a népszokásokba a szakrális tradicionális magas kultúrából csúsznak le a dolgok..

tartják, de már nem tudják a jelentését (ezért sem válaszolnak, legfeljebb így: há így szokták, nagyapám is így tett stb.

2013. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Jó akkor válaszolok én aki érintett a témában!

A korona és a sok felhajtás azért van,mert szűzen mennek férjhez és elég fiatalon.Ha szűz akkor ő a család legnagyobb kincse,amit azzal jutalmaznak,hogy korona van a fejükön.A nagy felhajtás meg azért van,mert a nagy esküvő a büszkeség és a gazdagság jele.Kb ennyit ha érdekel vmi kérdezz még.

2013. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az olyannak, aki nem szűz csak kendőzése van? Pirosban van, fejét az új férj köti be piros kendővel, Ráteszik a koronát.A magas koszorút a szűzek viselik, mirtuszból van. Miért a vőlegénye teszi a fejére?
2013. jún. 15. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!