Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyok, Feleségek!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abigel04 kérdése:

Menyasszonyok, Feleségek! Kölcsönöztetek vagy vettetek ruhát az esküvőre? Milyen keretből gazdálkodtatok az esküvőn? Lagzi? Hány személlyel?

Figyelt kérdés

Az mi esküvőnk jövő augusztusban lesz, a helyszín még kérdéses. Olyan 120-150en leszünk, középkategóriás esküvőre-lagzira gondoltunk. A keretünk olyan 1M ft lesz, de ebbe benne van a ruha is. Szerintetek kitudjuk hozni belőle?

Köszönöm előre is!



2013. júl. 1. 14:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
15%
Mert ha nem azt írod ami itt néhányak vágyálmaiban szerepel és megpróbálsz a realitások talaján mozogni akkor le leszel pontozva. nem szabad mást gondolni mint mások, pláne ha az közelebb áll a valósághoz mert akkor megy a lefelé mutató piros kezecske. Óvoda.
2013. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 68%-os, szerintem felesleges erőlködnöd.


Magyarországon sajnos erősen él még az a gondolkodás, hogy minek fotós, majd a szomszéd Pista bá' fényképez párat, annak úgyis van nikon gépe. Nem várható el mindenkitől, hogy megfelelően igényes legyen erre az ágazatra. Sokan még a tortán, virágon is hazugságokkal spórolnak, csak hogy "minden" meglegyen, de áron alul persze. Csak azt nem veszik észre, hogy ezzel a minőség is pont ugyanolyan arányban süllyed.


Hidd el, aki olyan szinten áll szellemileg, az ma már felismeri mennyire fontos egy ilyen alkalmon a profi, hozzáértő fotós jelenléte, aki pedig nem jut el addig...nos, ők vessenek magukra, amikor 10 év múlva az elmosódott, rossz felbontású képeiket nézegetik majd.


Szerintem bárki, aki valóban normál minőséget szeretne tudja, hogy pár tízezerért nem valószínű, hogy talál.

2013. júl. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
42%
kedves 19es, azért írtam így, mert már sokunknak tele a bugyra, hogy szerinted csak 100-150E felett van jó fotós, aki alatta vállal, az sz@r... jajj, bocsánat, nem fotós, hanem ESKÜVŐI FOTOGRÁFUS!!!
2013. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ez a fotós dolog olyan, hogy akinek megéri, megéri, akinek nem, nem. Vagy akinek futja rá a keretből, futja, akinek nem, nem. Ha szűkösek a források, nem biztos, hogy mindenkinek a fotós a legfontosabb tényező.

Láttam anno "profi" fotósok munkáit, nem tetszettek. Az egyik ismerősöm lagziján profi fotós volt, az ő munkái sem tetszettek. De még az ismerősöm sem volt vele elégedett.

A mi lagzinkon amatőr fényképezett, lehet, hogy nem a legprofibb, legdivatosabb beállításokkal, de határozottan szépek lettek a képek, spontánok, élettel telik, pont ahogy nekünk tetszik.

Most hogy szakértő szemmel mennyire állnák meg a helyüket, az más kérdés. De nem szakértők, hanem mi fogjuk visszanézni majd őket öreg korunkban, ha megérjük és ez a lényeg.

2013. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
35%

#22: Sajnos igazad van, viszont köszönöm a korrekt stílust. :)


#23: Mi fotográfusok pedig azt unjuk, hogy valaki kitalálja munka mellett, nulla tudással, érzékkel, felszereléssel, hogy Ő majd esküvőket fog fotózni, fillérekért, feketén és mindenki azt hajtogatja, hogy bezzeg a másik olcsóbb és ez a reális. Nem. Ez egy szerencsétlen gazdasági helyzet szülte félkényszer által létrehozott irreálitás. Félreértés ne essék nem azzal van a probléma aki az első két szezonjában összefeketézi a felszerelésre valót és utána tisztességes adófizetőként dolgozik tovább, hanem azzal aki háromnál több szezon után sem látott még számlatömböt vagy megfelelő eszközöket de azért magára mondja, hogy Ő esküvőfotós. De látom ez szélmalomharc, én ezzel befejeztem. Gondoljon mindenki amit akar. :)

2013. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de csatlakozom az előttem szólókhoz. Kisvárosban, egy hete, 72 fős nem luxus, de minőségi lagzit hoztunk ki 1,2 millából úgy, hogy ezüst gyűrűink vannak, és a fotós jelképes 10 ezer forintért vállalta, valamint nem volt csak két tanús polgárink előző héten. (A három tétel kb. minimum 200.000 forinttal dobta volna meg a végösszeget, ha nem így oldjuk meg.) Mi megvettük a ruháinkat a lagzira-mindkettőnké minőségi, márkás darab-, az enyém 100.000 forint volt (varratással, tisztítással szalonból, a páromé 80.000 ft mellénnyel, inggel. Rengeteg mindent csináltunk saját kezűleg, így a teljes dekorációt is. Ekkora násznépnek nagy terem kell, így több a dekoráció is, ha szépet szeretnél. (Persze ezen tudsz spórolni, ha szeretnél.)Attól függ, mi az, amin tudtok spórolni, és mi az, amiből semmiképpen nem engedtek. Én pl. semmiképpen nem szerettem volna sima lufis dekort, így a textil picit többe került, de még így is, hogy mindent megvettünk hozzá, olcsóbban jöttünk ki, mintha béreltük volna a dekorcuccokat. Okosan kell vásárolni!;) Sok boldogságot kívánok!
2013. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én segítek neked ennyi pénzből kihozni!

Írj nekem privátot, ha gondolod

2013. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
17: Mi a jó fene köze van a fotós költségének ahhoz, hogy a többi mennyibe kerül? Ha drága a kaja, akkor a fotós többet kér? Drága kaja mellett nehezebb fényképezni? Vagy mégis mi ez a 10%? Kik vagytok ki? Csak hogy nagy ívben eltudjalak kerülni benneteket, ha úgy alakul.
2013. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem, ha "drága" a többi költség akkor elég valószínű, hogy fotósra is többet költ az adott pár. Nem azt írtam, hogy a fotós az árajánlatkérésnél bekéri, hogy mi mennyibe kerül és az alapján szabja meg az árajánlatot, hanem azt, hogy azt szoktuk javasolni (mi az esküvői iparban dolgozók, akik azért elég sok esküvőt látunk és nyilván egymással is kommunikálunk), hogy a fotósra érdemes rákölteni az esküvő teljes költségvetésének a tíz százalékát. Hogy miért? Egyszerű. Egy átlagos 100 fős középkategóriás lagzi 1,5-2M Ft-ból hozható ki mindennel együtt, egy átlagos középkategóriás esküvőfotós egész napos esküvőre vetítve 150-200e Ft-ot kér el (megjegyzem teljesen reálisan). Mindenkinek más a fontos, mindenki másra költ többet, de ahol mondjuk tízfős családi vacsi van és csak egy polgári szertartás ott kisebb eséllyel költik el a fenti összeget fotósra (és nyilván a fotós sem kéri egy kétórás vacsoráért és egy félórás szertartásért azt amit 12órára vetítve kérne). Sajnálom, ha félreértetted amit írtam.
2013. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!