Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A csak a templomi esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A csak a templomi esküvőre meghívottaknak milyen értékben szokás nászajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Egy távolabbi barátnőm (osztálytársak voltunk, az egyetemen 2 évig együtt is laktunk, de aztán megszakadt a kapcsolat a távolság, a sok elfoglaltság miatt) meghívott a templomi esküvőjére, és szeretnék nekik valamilyen ajándékot adni, de nem tudom, mi lenne a jó nekik. Sok pénzt nem tudok rá fordítani (max. 2-3 ezer Ft-ot), így készpénzt adni nem szeretnék. Van esetleg valami ötletetek? Vagy szerintetek nem illik ilyen kis értékű ajándékkal odamenni?

2013. júl. 15. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak a templomba hívott akkor nem kell nagy ajándék, általában csak virágot szoktak, de ha feltétlen vinni akarsz, akkor vigyél valami apró figyelmességet pl egy képkeret.
2013. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem templomira nem kell semmit sem vinni. Legalábbis nekem nem hoztak és én sem vártam semmit, hisz nem lettek úgymond megvendégelve.
2013. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csokor virág + fotóalbum, képkeret, pezsgő, könyv, színházjegy, koncertjegy, valami lakásdekoráció, váza, párologtató, kép a falra, hirtelen ennyi jut eszembe.
2013. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

csak valami nagyon jelképeset. ha csak szertartásra vagy meghívva, akkor nem is nagyon szoktak vinni.


Szép fényképalbum esetleg. Bár ezzel az is a baj, hogy gratulációnál odaadod, és akkor szorongassa a hóna alatt, amíg körbecsókolja a másik 50 embert?

2013. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak "szertartásra" vagy hivatalos, akkor nem várják el az ajándékot! Olyankor lakásra küldenek dísztáviratot és kész, ennyi!

Valójában nem is szoktak arra felkészülni, hogy a szertartáson az odavitt tárgyi ajándékokat fogadják, cuccolják, stb. stb. Azzal ott inkább csak bonyodalmakat okozol.

2013. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak templomira nem kell ajándék, így ha egy szál virágot viszel, az is nagyon jó!
2013. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Templomba semmilyen nem kell.
2013. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. senkitől nem vártam ebben a helyzetben ajándékot.

Viszont általában kaptam azoktól is, akiket nem hívtunk a vacsorára.

A legkedvesebb ajándékom egy kapcsos rattan kosárka, abban tartom az esküvőre kapott üdvözlőlapokat, ajándékkísérőket (már 10 éve).

2013. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Meleg kézfogást! :)
2013. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!