Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akinek idén volt/lesz esküvője...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek idén volt/lesz esküvője: Nektek mennyibe került/fog kerülni minden virág és a dekoráció?

Figyelt kérdés
Nekünk a virágokat és a dekorációt ugyanaz fogja csinálni, és kb. 150 ezer Ft-ra jön ki, ha mindent összeszámolunk (ebben benne van a menyasszonyi csokor, a dobócsokor, az ajándékcsokor a szülőknek, a kitűzők, az autódísz, a templom és az étterem dekorációja). Hogy néhány dolgot kiemeljek: a menyasszonyi csokor 15 ezer Ft, a kitűzők 1500 Ft-ba kerülnek, az autódísz 10 ezer Ft. Kíváncsi vagyok, hogy más virágos mennyiért dolgozik, hogy legyen viszonyítási alapom, hogy ez drágának számít-e.

2013. júl. 15. 12:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon drága, 70 emberre, székszoknya nélkül. Mi kerül annyiba mégis??
2013. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11: Szerintem ne kezdjük el ezt. Ez egy szolgáltatás aminek ennyi az ára. Írták, hogy van olcsóbb is ha neked csak az fér bele válaszd azt. Nyilván megvan, hogy mi kerül annyiba, az adott szolgáltató az általa saját magától elvárt minőséget, tisztességes haszonkulccsal ennyiért tudja biztosítani.
2013. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100 fős esküvőre virág és dekor összesen 90.000 Ft volt. Ebből 40 ezer a virág, a többi az egyéb dekor, mint pl. székszoknya, fényfüggöny.
2013. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
# 12 Ha jól értettem a krédés arról szólt, hogy szerintünk reális-e ez az ár, nekünk mennyibe került. És legyen ez akármennyire minőségi, szerintem baromi sok 70 személyes lagzira 150 ezer forint, főleg székszonya nélkül.
2013. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#14: Az viszont már nem volt a kérdés része, hogy kezdjük el feszegetni, hogy mégis mi kerül annyiba. Eddig hányszor mentél be a Hugo Bosshoz megkérdezni, hogy mégis mi kerül egy öltönyön kétmillióba? Egyszer sem.


Azért írtam, hogy ne kezdjük el, mert ezután az szokott következni, hogy kis híján tolvajnak/rablónak nevezik a szolgáltatót, holott erről szó sincs. Vannak felső(bb) kategóriás szolgáltatók akik megkérik a munkájuk, a szakértelmük és az alapanyagaik árát. Ha érdekel mi kerül rajta annyiba, keresd meg az adott szolgáltatót és ülj le vele erről beszélgetni, meg fogsz lepődni. Viszont a rosszindulatú "Mi kerül annyiba mégis??" kérdéseket inkább ne erőltesd.

2013. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ne érts félre, nem kötekedni akarok, de mivel az adott szolgáltató nincs itt, hogy megvédje magát, Te pedig nem vagy dekoros (és én sem), hogy tudjuk, hogy miből tevődik össze az adott összeg, ne is kezdjük el ezt feszegetni. Sajnos az esküvői iparban nagyon sok a feketéző magát profiként eladni próbáló amatőr, tehát az, hogy "van olcsóbb" nem jelenti, hogy az olcsóbb a reális.
2013. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én inkább azt tapasztaltam mikor szerveztem az esküvőmet, hogy sok cég és szolgáltató a bőrt is lehúzná a fiatal párról, mert sokan ilyenkor bármennyit kifizetnek, mert csak egyszer van az életben, megéri áldozni rá, stb. A nagy márkákkal azért más a helyzet, gondolom ezt azért átérzed. Bár én sosem adnék annyi pénzt egy márkásabb ruhára se( Chanel, Gucci, Hugo Boss, stb)

De egy dekorost ne hasonlítsunk már ehhez. Virág virág, olcsóbban is lehet találni nagyon ügyeseket, akik nem akarnak megkopasztani.

2013. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Na, pont erről a hozzáállásról beszéltem. Attól, hogy valami "drága" egyáltalán nem biztos, hogy azért "drága" mert le akar húzni. Ezt egyszer már kiveséztük itt, sajnos akkor sem mindenki értette ezt meg. Hidd el, hogy lehet az esküvői szolgáltatókat a nagy márkákhoz hasonlítani. Nyilván egy drágább szolgáltató drágább alapanyagokat használ és többet kér el a munkájáért, de ettől még nem kell mindjárt azt kiáltani, hogy "meg akarja kopasztani a párt". Felejtsük már ezt el.
2013. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves 12.!

Én elsősorban olyanok véleményét kértem, akiknek közelről van rálátásuk a dologra, mivel mostanában volt/lesz az esküvőjük, és viszonyításképpen ők is tudnak mondani árakat más szolgáltatóktól. Nem szeretném, ha veszekedés indulna arról, hogy mi a drága, és miért kerül ennyibe.

2013. júl. 16. 12:23
 20/21 anonim válasza:
59%
nekünk az étterem díszitését a szálloda ingyen csinálj, templomim és a polgárin nem lesz külön díszités. A virágok meg 20 ezer lesz, ebben benne van: menyasszonyi csokor, vőlegény kitűző, koszorúslány csokor, 2szülő köszöntő csokor, dobó csokor és az autódísz :D szerencsére találtam olyan virágost, aki nem 3x árat kér egy esküvő hallattán :D
2013. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!