Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti miket kaptatok nászajándékb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti miket kaptatok nászajándékba? Pénzen kívül kaptatok mást is? Volt, aminek úgymond "nem örültetek"?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, általában miket szokás adni, vagy jobb-e ha a vendég inkább pénzt ad?
2013. aug. 1. 10:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
nagyrészt pénzt kaptunk, meg pár sorsjegyet, barátoknak kikötöttem, hogy pénzzel oda se állítsanak, ennek ellenére csak ketten hoztak ajándékot: ágynemű garnitúra és egy gyönyörű pohárkészlet
2013. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Mi udvariasan szóltunk, és a meghívóba is betettük, hogy pénzt kérünk ( fullra felszerelt lakásunk van, nem kell semmi ). Ennek ellenére a férjem egyik rokoni családja, (akik a családjuk fekete bárányai, sok van már a rovásukon), olyan jénai készletet adtak, amit még ők kaptak kb. 30 éve nászajándékba, be sem volt csomagolva és a doboz tele volt tintapacákkal, meg kosszal. Meg ilyen pontokkal megvásárolható max 1000 Ft-os serpenyőt adtak, az sem volt becsomagolva sem. Utána persze ki is lettek dobva az esküvőről, mert a férjem észrevette, hogy teszik zsebbe, meg táskába az italokat üvegestül ( all inclusive volt az ellátás), a többiek tiszteletben tartották a kívánáságunkat, de volt olyan barátunk, aki a pénzt egy házasságról szóló könyvbe tette boríték helyett, ez kedves ötlet volt :)
2013. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a vendégek óvatosan megtudakolták, hogy kell-e még valami a háztartásunkba. Mivel az mondtuk, hogy nem, ezért mindenkitől pénzt kaptunk. Szerintem a pénzzel nem lehet mellélőni, ha nincs valami, amiről konkrétan tudjátok, hogy szükségük van rá és nem azt veszi a fél rokonság is, akkor jobb, ha pénzt adtok.
2013. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Az az igazság, hogy én esküvő előtt mindig arra gondoltam, hogy remélem nem fogunk sok ajándékot kapni, azt hittem nem fogunk örülni neki. De szerencsére kaptunk párat, bár a legtöbb vendégtől pénzt kaptunk. Denagyon örültünk az ajándékoknak is! Aluminium-kerámia főzőedényt, pataki tálat, olasz kanál-kés-villa készletet, nagyon szép étkészletet, olyan szép, márkás törölközőket és ágyneműhuzatot, hogy még sajnáltam befogni őket mindennapos használatra. :D Nagyon szép fényképalbumot. Persze volt olyan kanálkészlet is, ami annyira nem tetszett nekünk. Én jobban szeretek pénzt adni, mert általában nem tudom, mire van szükségük, és nem akarom, hogy a 10. darabot valami kapják tőlünk. De mondjuk én még a képeslapokat is átnéztem már vagy 3szor, azoknak is annyira örültem. :D
2013. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
2 mikró,2 edény készlet,ágynemű,sólámpa,tányérok. Közelebbiektől kaptunk mosógépet,mosogatógépet,frigót,sütőt,tv-t,nappali asztalt. Örültünk mindennek,a 2.mikró felesleges,de hát ez van:) Nagy részétől mi is pénzt kaptunk.
2013. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Hála az égnek, főleg pénzt kaptunk (amiből le tudtuk cserélni a 13 éves, sokat fogyasztó autónkat egy 5 éves, 30ezret futott Yarisra :) ), de jó pár tárgyi ajándékot is kaptunk.

Ami jól jött (vagy majd jön): pároló, teflonos serpenyő, falióra (üzlethelyiségünkbe tettük), Németországban élő barátainktól bajor tál (gyönyörű fa kenyértartó, fűszerek stb), cuki, saját kezűleg készített festmény rólunk a tanúmtól, aki még tanul :) .

Ami semleges: gyönyörű ágyneműkészlet, aminél túl kicsi a takaróhuzata (így marad a leendő gyerekünknek :D); nevünkre gravírozott pezsgőspoharak pezsgővel (kár, hogy absztinensek vagyunk :D), sógoroméktól (akik nem akartak pénzt adni) egy bazi nehéz falikép (kár, hogy a jelenlegi lakásba nem lehet felszerelni, mert kijön a falból, szóval kerülgetjük...).

Ami teljesen felesleges volt: egy gusztustalan mintájú, giccses, durva tapintatú ágytakaró (pedig még meg is kérdezte, hogy mit kérünk, és sütis eszköz volt a válasz, hogy ebből hogyan lett pléd, arról fogalmam sincs :D), egy porcelánkészlet, egy csomó kristálypohár (egyszerűen nincs hova tennünk, és még csúnya is)...


Voltak ezen kívül utalványosok is (wellnesshétvégére, műszaki boltba, ikeába (ez utóbbi nagyon jól jött, szinte mindenünk ikeás :D)).

2013. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Tőlünk szinte mindenki megkérdezte, hogy mit kérünk. Akiről tudtuk, hogy rosszabb anyagi körülmények között él, attól nem pénzt kértünk, csak azoktól, akik megengedhették maguknak. Kaptunk mikrót, edénykészletet, ágynemű garnitúrát, pohárkészletet...
2013. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Egy kivétellel mindennek örültünk. Kaptunk házasságról szóló könyvet, faliképet, állólámpát, ágytakarót meg sok pénzt is stb. Aminek nem örültünk, vagy hát inkább én nem: a férjem családjából egy 5 tagú családtól egy 3000 forintos akciós tesco étkészlet. Egy az, hogy hétköznapi étkészletünk már van 3, így ez csak a helyet foglalja. Kettő, a mérete túl kicsi, a nagy lapos tányér akkora, mint más készletnél a kistányér, a mélytányér meg mint a gyerekétkészletből, ráadásul tök hibás az egész, némelyik tányér "görbe", a porcelánban hibák vannak, fekete pontok, meg olyanok mintha kis buborék lenne, de minden darabon.


Persze alapból az étkészlet mindig jó, mert sose lehet tudni mikor lesz busó járás és kell a sok tányér, de olyan kicsi és még hibás is, nem tenném fel vendégnek. Magunknak meg van ugye már másik.. szóval teljesen felesleges.


Na meg nekem tényleg picit rosszul esett, hogy bementek az első tescoba és megvették az első pont akciós étkészletet... és meg se nézték, hogy egyáltalán milyen és nem azért, mert szegények.


Nem az, mert volt olyan 6 fős család, akiktől a lámpát kaptuk, az se lehetett drágább az étkészletüknél, de illett a lakásba és az ernyője az egyik kedvenc témánkat ábrázolja...

2013. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

A nővérem egy ismerősünktől egy gyönyörű étkészletet kapott, de annyira finom és elegáns darab volt, hogy csuda. Dörgöltem a tenyeremet, hogy majd és is olyan szépet kapok az esküvőmre. Erre beállított egy aranyszélű rózsás "modern" étkészlettel. Mikor megláttam, majdnem szörnyethaltam. Neki nagyom tetszett. Betettem a szekrény aljába, úgy utáltam, hogy látni se akartam. Azóta már két garnitúra hófehér mindennapos tányérkészletet elfogyasztottunk, és már előszedtem ezeket a tányérokat is, hogy legalább azok törjenek el, de azóta nem sikerül törni belőle. Jól kicsesztem magammal, így közel negyven éve élvezhetem a látványukat.

Igazából másra nem is emlékszem, ha csak nem egy óriási abroszra, ami ugyan elfogadható látvány volt, de akkora, hogy a nyolcszemélyes asztalunkról is a földre ért. És nem lehetett levágni belőle, mert bordűrös volt.

Én egyáltalán nem háborodok fel, mikor a fiatalok pénzt kérnek. Jó, hát inkább szóban tegyék, vagy terjedjen a szüleik által, ha valaki annyira finnyás, hogy a meghívóba mégse írják bele. De ne járjanak úgy mint én. Az ízlések annyira különbözőek, kár próbálkozni, csak pénzkidobás.

2013. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
a nagymamám bronzbevonatú feszülete a gülü szemű Jézussal... na az nagyon odabaszott!
2013. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!