Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi legyen az esküvői menü egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi legyen az esküvői menü egy falusi lagziban? Hány torta legyen? Kb 80-an leszünk.

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Legyen pacal, mert azt szeretem!


Torta meg legyen mondjuk ... kettő!


Remélem érezhető az irónia a mondandómban.

2013. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Sose értettem ezt a kérdést, hogy hány torta legyen. Nem egy nagy menyassoznyi torta szokott lenni? Hány lenne? Főleg 80 szemelyrem ígyis elég kicsi lesz az a torta.
2013. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Falusi lagzikban a következő szokott lenni a menü: húsleves, aztán további 3 fogás: valamilyen pörkölt, töltött káposzta és sültek. Vagy mondjuk vacsorakor csak pöri és éjfélkor káposzta. Tortát meg számold ki, hogy egyet hány szeletre lehet felvágni és szerintem úgy kéne, hogy kb. 160-ra jöjjön ki, mert mindenki eszik majd egy szeletet és még tudtok pakolni is, mikor mennek haza. Bár lehet ezt az utóbbit nem így célszerű, ezt csak most találtam ki :)
2013. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

A menyasszony-tortát fel szokták szelni, és minden vendégnek adni belőle egy-egy szeletkét. Azt szokták akkorára csinálni (=emeletesre), hogy minden vendégnek jusson belőle!

Azon kívül 1-2 torta, hogy az ifjú pár + örömszülők, tanúk is tudjanak enni valamit, hiszen a menyasszony-tortát szétosztják.

A vendégek azért visznek tortát magukkal, hogy ők is tudjanak saját maguk elé az asztalra kitenni, és abból akit akarnak megkínálni.

Legalábbis nálunk, mifelénk így szokás!


Menü:

- újházi tyúkhúsleves sok zöldséggel,a belsőségeket benne hagyva, csiga tésztával

- a levesből kiszedett húst leves után asztalra téve, aki akar, falatozik belőle

- bográcsos marha-birka-amit akarsz pörkölt, krumplival-nokedlivel, savanyúval

- hideg-tál: sült-rántott húsok, töltött húsok, roládok, stefánia, máj, amit akarsz, ne feledd a rántott-párolt zöldségeket sem, ma már nagyon sokan kedvelik, keresik a tálcán ezeket is. Köretnek rizi-bizi, krumplipüré, zöld salival stb. stb.

- kávé!!!!

- apró süti sós-édes és a torták


Nálunk éjfél után visszatettük az asztalra a kisebb tálakban meghűtött pörkölt-maradékokat, és a hideg-tálakat, mellé tiszta kistányért, evőeszközt, u.n. önkiszolgáló rendszerben akinek kellett, evett.

2013. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk szokásos (nem túl kreatív:) ) menü, ami hálunk is lesz



Tyúkleves csigatésztávalhús zöldségek feltálalva mellé tormával, mustárral


Vegyesköret (hasáb, rizs zöldség)

Sültek, göngyölthúsok, rntottak, töltötek, rántottsajt, karfiol...(van igény gouténmentesre, nekik egyéni menü, nálunk)


Desszert a sütemények


100 fő

6 torta, plusz a menyasszonyi, nálunk szokás pakolnihaza sütit, ezert ennyi, a cukrász számolta ki, nem a hasamra ütöttem...n önmagamtól soknak tartanám, szerinte szűken elég:S

2013. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Jah éjfélkor pedig töltöttkáposzta, és a sültek, ami marad visszatálalva...
2013. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk tyúkhús leves volt sült hús, marhapörkölt, krumpli és rizsköret, mellé vegyes savanyúság, vagy kompót (ezek mellé még el tudok képzelni rántott húst). Szerintem ezeket a legtöbben szeretik is, nálunk legalábbis mindenkinek ízlett. Torta csak egy menyasszonyi volt (grillázs). Meg sokféle házi süti.
2013. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a lagzi?
2013. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!