Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem szeretné igazán a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szeretné igazán a barátnőm a házasságot?

Figyelt kérdés

A kedvesemmel 5 éve vagyunk együtt, többször feljött már a témába a házasság gondolata, hiszen már korban is ott vagyunk. Ő 25 én 28. A barátaink sorra házasodnak, szóval már nem is olyan szokatlan ez a gondolat.

A kapcsolatunk nagyon jó, magam részéről 100%-ig tudom, hogy őt akarom, úgy érzem ezzel ő is így van.

A fő gond, hogy az én családomnál fontos a házasság intézménye én is ebben a szellemben lettem nevelve, de náluk ennek meg nincs olyan nagy jelentősége. Talán ezért is nem lelkesedik a téma iránt. Az eljegyzést én már nagyon rég megtettem volna, csak én nem szeretnék hosszú jegyességet, hanem kb 1 évre rá esküvőt.

Az érzelmekkel nincs gond, szerelmesek vagyunk, az anyagiak adottak, mindenünk megvan, együtt élünk, építkezni is tudnánk már. Szóval ezeket a tényezőket kizárnám.

A másik gond még, hogy a baba témát sem annyira szereti, ha feszegetem, mert állítása szerint benne még nincsenek anyai ösztönök. Ezt én teljesen megértem, csak az nekem olyan fura, hogy semmit sem érez, ha meglát egy aranyos kisbabát..... Én ebből meg az ellentéte vagyok, mert már nagyon régóta apa szeretnék lenni. Úgy terveztem, hogy 30 éves korom előtt, de félek ez már nem fog megvalósulni.

Azt mondta egyszer szeretne gyereket, de nem most. Remélem ezzel nem csak nyugtatni akar.

Sajnos tanácstalan vagyok, mert nem tudom vele ezt igazán megbeszélni, a valós okokra sosem kapok tőle egyértelmű választ. Vajon mi zajlik benne?



2013. aug. 20. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

talan mert nem akar hazassagot

.? ha jol megvagytok miert erolteted?az csak papir

2013. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem nem csak papír, számomra ez egy nagy fordulópont, amivel végre a kedvesem a feleségem lesz. Nem tudom, de nekem ez nagy jelentőséggel bír. A gyerekeinket is házasságban szeretném nevelni, nálunk is így volt. Lehet én vagyok a konzervatív.
2013. aug. 20. 22:44
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Tessék a válasz, amit már te is leírtál:


"A másik gond még, hogy a baba témát sem annyira szereti, ha feszegetem, mert állítása szerint benne még nincsenek anyai ösztönök. Ezt én teljesen megértem, csak az nekem olyan fura, hogy semmit sem érez, ha meglát egy aranyos kisbabát...."


35 éves nő vagyok és bennem sincs semmi anyai ösztön. Semmit nem érzek, ha meglátok egy aranyos kisbabát, maximum annyit, hogy aranyos.

Boldog párkapcsolatban élek, a férjemmel imádjuk egymást, de nem hiányzik a baba, sőt, igyekszünk a lehető legjobban védekezni, hogy nehogy!


Nem vagyunk egyformák. A barátnőd 25 évesen valószínűleg még nem akar feleség és anya lenni. Van, aki már sokkal hamarabb is akar. Ő nem.

Viszont jó jel, hogy azt mondta, később szeretne gyereket. Ez valószínűleg így is van, csak erre várnod kell néhány évet. Bár ezt azért jól át kell beszélnetek, hogy komolyan gondolja-e, mert ha nincs valódi, közös jövőkép, akkor nagyon rossz irányba halad a kapcsolat.

2013. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A barátnődnek az túl végleges lenne ha hozzád menne. Ez nem neveltetés kérdése, hogy fontos, vagy nem fontos a házasság.


Egyszerűen úgy van vele, hogy 25 éves, előtte az élet, és úgy érzi, hogy azzal, ha hozzád megy, akkor elkapálja magát, mint fiatal lányt, és onnantól lesz belőle feleség, majd lassan anya. Ő ezt még nem akarja. Szeret téged, jól megvagytok, de nem érzi veled kapcsolatban azt, hogy "megérsz" annyit, hogy feladja a lányságát, fiatalságát. Persze ez hülyeség, ez tudja is az, aki megtalálja azt, akihez hozzá akar menni, hogy nem elvesz dolgokat az életéből ezzel, hanem kap hozzá, de mivel ő benned ezt nem találta meg, nem így érez, csak a "hátrányát" látja egy esetleges házasságnak.

2013. aug. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Végre egy normális pasi :) Kár, hogy a barátnőd ezt nem értékeli. Még nem tudja, hogy mit veszíthet, nem tudja, hogy milyen szerencsés!
2013. aug. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy TE mikor szeretnél, hogy TE mit szeretnél, és problémának fogod föl az ő hozzáállását, ahelyett, hogy úgy vennéd, hogy ő meg azt szeretné. Magyarul jelenleg nem igazán találkozik a jövőképetek.Nem írtad, hogy egyetemre jártatok-e vagy már régen dolgoztok, mert ez is lehet az oka: 25 évesen még nagyon fiatal, és nem akarja elkapálni magát azonnal, valószínű, hogy ő nem vágyik még gyerekre sem.

Saját példámból kiindulva: én sem akartam. Egem is eljegyzett kb ekkor a barátom, együtt is éltünk, de nem akartam, mint utólag kiderült, tudat alatt tudtam, hogy nem ő az igazi, nem akartam magam hozzákötni. Ez nyilvánvalóvá is vált nem sokkal később. Most 28 évesen a mostani párommal akár holnap mennék is házasodni, annyira tudom és érzem, hogy vele le tudnám élni az életemet, benne megtalálom azt, amit kerestem, mellette felhőtlenül boldog tudok lenni, így a házasságról alkotott érzelmi képem is gyökeresen megváltozott.

A papír dumát sose értettem, ha csak egy papír, akkor miért nem lehet bevállalni azért, akit szeretsz?! Egyébként meg főleg nőknek, ez nem igaz...A házasság által védettek leszünk, nemcsak érzelmi síkon ad többletet, de vagyoni közösséget is kreál, így nyugodt szívvel mer az ember gyereket vállalni, mert ha apuka meggondolja magát (ami az itteni kérdések alapján elég sűrűn megtörténik), akkor legalább nem találhatjuk magunkat egy perc alatt az utcán, mert a jog véd, és nem is lehet mindent kihúzni egy gyeses kismama alól azzal, hogy nem dolgozott, így neki semmije sincs, mert a jog elismeri a gyereknevelést is munkának, míg élettársi kapcsolat esetén nem...És ez csak pár példa, ha már ennyire "semmit" nem ér az a papír...

2013. aug. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

"A házasság által védettek leszünk, nemcsak érzelmi síkon ad többletet, de vagyoni közösséget is kreál, így nyugodt szívvel mer az ember gyereket vállalni, mert ha apuka meggondolja magát (ami az itteni kérdések alapján elég sűrűn megtörténik), akkor legalább nem találhatjuk magunkat egy perc alatt az utcán, mert a jog véd, és nem is lehet mindent kihúzni egy gyeses kismama alól azzal, hogy nem dolgozott, így neki semmije sincs, mert a jog elismeri a gyereknevelést is munkának, míg élettársi kapcsolat esetén nem...És ez csak pár példa, ha már ennyire "semmit" nem ér az a papír..."


Pontosan az ilyen gondolatok miatt nem házasodom jó magam sem. A nő ne egy mozgó ATM-nek tekintsen! Egy nagyon részletes házassági szerződéssel nősülnék csak, de ebbe a nők nagy része nem megy bele, mert akkor válás esetén hoppon marad.

2013. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem mozgó ATm kérdése...Belegondoltál abba, hogy egy nő mi mindent vállal a gyerekvállalással? Hogy míg egy pasi élvez egyet, aztán 9 hónap múlva majd büszkélkedik, mint apuka, néha játszogat a gyerekével, de a terhességtől kezdve minden teher java része a nőn van? És emellé még egy életre megpecsételi a helyzetét a munkaerőpiacon...Meg persze a legtöbb férfi elvárja, hogy kiszolgálják, ne neki kelljen agyerek után rohangálni, így a nő jóval nagyobb terhet visz otthon, mint a kedves férje. Ez mindig is így volt, ezért nem fog egy lelkiismeretes családanya hatalmas karriert befutni, mert két lovat egy fenékkel nem lehet megülni, ezt minden épeszű belátja. A nőre otthon vár nagyobb teher, a férfire pedig az anyagi oldal biztosításában. Így alkotnak egy párt így egészítik ki egymást, jó esetben egy életen át. Ezt ismeri el a jog is egyenértékűnek, amikor egyenlő arányú vagyonközösségről beszél főszabály szerint, és nem arról, hogy váláskor mindenki annyit vigyen, amennyit pénzben belerakott (és most nem a házasság előtti szerzeményekről beszélek, mert az különvagyon szerződés nélkül is). Vagy azt is belevennéd a házassági szerződésbe, hogy az arányos megosztás mellett mennyivel kompenzálod a leendő exnejedet a terhesség viszontagságaiért, a tönkretett alakért, az álmatlan éjszakákért és az otthon végzett teendőkért? Amiből te nem vetted ki a részed, így dolgozhattál, kereshetted a pénzt. Ő hiába csinálta volna ugyanezt, szó szerint fizikai akadályai voltak...Hogy hiába van esetleg jó képzettsége, a szakmai előmenetel versus menni kell a gyerekért a bölcsibe/táppénzre, mert beteg stb. még mindig a nők hátrányára dől el, és nem a pasik szokták beáldozni ezért azt, hogy kihúzzák a gyufát a melóhelyen...Nem hiszem, hogy ezek után olyan felháborító a vagyonközösség.
2013. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
mindig a szüléssel jönnek a nők. igen, biztos nehéz, ezt elismerem, de azért a mártír szerepet nem kell eljátszani. a szülés után, amikor otthon van a gyerekkel, panaszkodnak fáradságról, miközben a mosógép mos magától, csak bele kell tenni a cuccot, meg kivenni. a mosogatógép elmosogat, porszívózni meg nem kell minden nap. úgy beszél némely anyuka, mintha a középkorban lennénk, hogy mindent kézzel kell csinálni. meg a másik az, hogy nem kötelező a gyerek vállalás! ha a nő csak azt tudja felhozni, hogy milyen nehéz, meg megterhelő, akkor ne akarjon gyereket. ennyi. rossz duma, hogy mindig avval jöttök, hogy a gyerek így meg úgy. én nem bízom meg egy nőben sem azóta, amióta a volt barátnőm, aki állítólag gyógyszert szedett, mégsem szedte, mert gyereket akart, de titokban, hogy maga mellett tartson. na ezek után mondom én, hogy csak nagyon részletes házassági szerződéssel vagyok hajlandó nősülni, engem ne semmizzen ki egy nő sem. dolgozzon meg mindenki a saját vagyonáért.
2013. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az utolsóval kell egyetértenem, hogy a nő valóban több áldozatot hoz a gyerekvállalással. Csak nézzük a karrier oldalt.... Sajnos manapság nem biztos, hogy a GYES után visszavárják az embert. A kedvesem szerencsés helyzetben van, mert közigazgatásban dolgozik egy nagyon jó pozícióban, ahova vissza is várnák. A versenyszféra már teljesen más kérdés....

A házasságot nem anyagi megfontolásból szeretném, ha egyszer válás lenne a dologból, bár nagyon nem úgy tervezem, akkor is a vagyon 80%-a a feleségemé és a gyerekeké lenne. Nekem csak egy kis lakás kellene, a lényeg, hogy a családom kényelmesen éljen. Ha el is válunk a gyerekek még az enyémek, és szeretném, ha jó körülmények között nevelkednének.


Igaz, hogy a kedvesem fiatal, de nagyon érett gondolkodású felnőtt nő, szóval szerintem nem az van a háttérben, hogy még fiatalnak érzi magát. Talán tényleg, neki ez nem annyira fontos. Sokat beszülünk arról, hogy milyen házat szeretnénk építeni, tele vagyunk tervekkel, közös lakáskasszát is kötöttünk.

2013. aug. 21. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!