Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mennyi idő alatt találtátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi idő alatt találtátok meg a tökéletes ruhát és hol?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már pár ilyen kérdés, de jó érzés kiírni magamból.

Rengeteg szalont végig jártam már és láttam, próbáltam is szép ruhákat, de egyiknél sem jött az a nagy húha érzés, hogy mindenképpen ezt akarom. Olyan "hmm jó, ez nem rossz" vélemény jött csak mindig.

Kora nyáron lesz az esküvőnk, így végülis van még időm, de sokszor már értelmét sem látom. Van elképzelésem a tökéletes ruháról, de egyikben sem találom. Aztán elmegyek egy másik szalonba és szinte ugyanazokat mutogatják meg, mint a másik helyen. Sajnos kis városban élek, nem olyan nagy a lehetőségek palettája. Már azon is gondolkodtam, hogy megvarratom, de abban meg ott a rizikó, hogy nem tudom mennyire jó a varrónő.

Nálatok hogy ment ez? Öntenétek egy kis lelket belém?



2013. szept. 4. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk februárig nem találod meg, akkor én varratnék! Informálódj e terén, kérj referenciákat! Így olyan lesz a ruha, amilyet tényleg szeretnél!
2013. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Én Budapesten élek, mgsem innen választottam ruhát..

Volt álomruha...az pedig egyedül abban a szalonban..mivel a tervező ruháninak ők a kizárólagos forgalmazói, a többi az utánvaratott...


8 ruhát próbáltam, igazából 1 volt, ami nem tetszett(rajtam), az összes többit nyugodt szívvel viselném, de csak azért, mert a szalonban nagyon jól felmérték az igényeimet, így már tényleg csak olyan ruhát próbáltam, ami ízlésemnek megfelelt.

Nem az álomruhám lesz végül, hanem egy másik.

Én nagyon szerencsés vagyok, 1 szalonban voltam, és meg is találtam amit kerestem.

Viszont nem véletlenül nem mentem ilyen "tucatszalonba", kicsit magasak az igényeim...

Nem tudom honnan vagy, de szerintem megérné elutazni oda ahol olyan ruha van , ami tetszik.

Varratássál nem mertem rizikózni, de unokatesómnak nagyon szép ruhát készítettek..(K.-E. megyében)


Ha belegondolok én is beleválasztttam a szalonba, hiszen innen kb 40 km a szalon, az esküvő pedig 60 km-re lesz...persze nem egy irányban van a 2 település...

Viszon már szerdán megkapom a ruhát, és csak hétfőn kell visszavinni...

2013. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Pestre jártam egyetemre, és az egyetem környékén volt egy kisebb szalon, amit mindig megbámultam, így egyértelmű volt, hogy oda megyek először :) Sok ruha próbálás után a szalonos hölgy gondolt egyet, és felhozott egy ruhát a kirakatból, az volt a tökéletes :) Viszont sokalltam az árát. Szerencsére volt konkrét márkája és neve, így könnyű volt megtalálni. Addig kerestem a neten, amíg rátaláltam egy lányra, aki újonnan megvette, egyszer használta, és eladta a szalonos kölcsönzési ár alatt :) Egy kicsit szűkíttetni kellett rajta, de egyébként tökéletes volt. A szalonos próbálás volt szeptemberben, december elején vettem át a ruhát, márciusban volt az esküvő. Azt tanácsolom, hogyha belefér az idődbe, egyszer menj el egy nagyobb városba (vagy Pestre) próbálni, hátha megleled az igazit! :)
2013. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Itt a környéken javarészt már minden szalont végigjártam. Általában ha mutattak az ízlésemnek megfelelő 10 ruhát, abból 9-re azonnal nemet mondtam, mert vagy láttam/próbáltam már a másikban, vagy abszolút nem tetszett.

Éppen eltudok menni Budapesten is bárhova, egy-egy pénteket rátudok áldozni, de ez meg olyan, hogy a fene sem tudja, hogy ott milyen szalonokkal próbálkozzak. Ha találok még egy ilyen inkább szalagavatós ruhákra specializálódott szalont már elsírom magam. :)

A nagyon márkás szalonokat meg messziről kerülném inkább, mert a kölcsönzés is meghaladja a keretem sokszorosát is. Ha ott szeretek bele egy ruhába ki is akadok, ha nem sikerül semmilyen úton megszerezni. :D

2013. szept. 4. 17:33
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Kb. milyen ruhára gondolsz,mi tetszik neked?Nekem innen volt a ruhám,de rám varrták.Sok ruhája van.

[link]


Én ajánlom vigyél fényképezőgépet,mert más a tükörben a ruha rajtad és máshogy mutat képen.Nekem nagyon tetszett egy ruha ott a tükörben,de hazajöttem megnéztem a képet és azzal a lendülettel le is mondtam róla.

2013. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok.Ez a ruhakölcsönző Gyálon van,Pest mellett közvetlenül.Be kell jelentkezni ált.
2013. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én két nap alatt voltam 4 ruhaszalonban, a második napon meg is találtam A Ruhát. Egyből beleszerettem, nem is kellett tovább keresni. A Deluxe Royal Szalonból kölcsönöztem (Budapesten).

[link]

2013. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem ebayről, és nagyon hamar, mert egyedi és különleges ruhát akartam, ami meg is lett :) Kiszállítással együtt 30 ezer volt, elvittem egy varrónőhöz, aki rám igazította, az volt plusz 8 ezer :) Biztos vagyok benne, hogy csodaszép menyasszony leszel :) Csak ne add fel :) Az is jó ötlet, hogy varrass :) Így tuti nem jön "szembe az utcán" a ruha :) Nagyon sok boldogságot Nektek :)
2013. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Pánt nélküli ruhát szeretnék, amennyiben lehet mell részen valamilyen díszes berakással, kövek, gyöngyök vagy bármi, ami szép és nem csicsás, nem sok. Ez már alapból feladta a leckét. Pl. ilyesmi:

[link]

Bár ilyet nem sikerült még próbálnom, így nem tudom magamon tetszene-e.

Szeretem a csipkét is, de abból sem tudtak még mutatni itt a környéken olyat, amit egyáltalán szívesen felpróbáltam volna. Neten azért láttam már szépeket. Itt általában olyat sikerült előásni a szekrény mélyéről ami alapján akár egy függönyt is magamra csavarhatnék.


Számomra a legfontosabb kritérium az a pánt nélküliség és hogy könnyed, lágy esésű alsó része legyen. Pl. mint ennek:

[link]

Nem kifejezetten szeretnék nagy abroncsot, de egyébként meg lazának gondolom magamat ilyen téren. Vannak elképzeléseim, de ha belebújok egy teljesen más jellegű ruhába és jön tőle a "húha", akkor nem gondolkoznék egy percig sem.

2013. szept. 5. 00:04
 10/17 anonim ***** válasza:

Pedig a kritériumaidat nagyon nem nehéz teljesíteni..

Most mindenhol a pántnélküli könnyedebb szoknyarésszel rendelkező ruhák vannak.

Persze nem mindegy hol választod ki, mivel a minőség oyan lesz.

Amúgy ez a varratásra triplán igaz. Lespórolják az anyahot, amiatt lesz olcsóbb, amúgy egy varratás ha tényleg mindent úgy csinálnak ahogy kell, akkor nem olcsó. Persze fazonfüggő is.

Viszont gyaran látni olyat, hogy az abroncs simán átüt a szoknyán, hiszen minimum 2 réteg anyagot lespóroltak, mivelezeknek a könnyed ruháknak is van áp jó néhány eétegük alul, mert a lágy esést imitálni kell, hiszen nagyobbak még így a szoknyarészek, minthgy csak úgy essenek..

Nem tudom mennyi a kereted??

Neünk ez és a fotós volt amin semmiképpen nem spróroltunk...(középárkat. lett mindkettő)


Tehát ha nagyon szűk a keret, akkor tényleg nehéz választani, mert minőségi (vagy legalább annak tűnő )ruhát nem biztos, hogy találsz az álomfazonban, akkor viszont még lehetőséged van olyat választani, ami tetszene, de nem szép kivitel, ..

Sok kompromisszum kell...

Hiába félsz, hogy egy neves szalonban találod mg a ruhádat, menj el!

Azért, mert amíg nincs összhasonlítási alapod, addig nem tudod mi a minőség.

Próbálni csak egyben voltam, mintbmár írtam, de jártam máshol is, csak nem ilyen céllal, ég és föld a különbség.


Érdemes elmenni novemberben, mert akkor jönnek az új szezon ruhái, az ideiket pedig elkezdik kiszórni.


Nekem nehezebb dolgom volt...kikötés, nem lehet pánt nélküli, de pántja sem..nem találtam hosszúujjut:(, de ujjatlant igen:)


2.

2013. szept. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!