Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mostanában miért "ciki" ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostanában miért "ciki" ha valalki úgy veszi fel a nevét hogy "Né"? Pl. Horváthné Nagy Karolina

Figyelt kérdés

Férj Horvát Péter

menyasszonya Nagy Karolina


elég sok kérdésnél írják hogy az már régi és elavult..

sokan fel sem veszik már vagy csak simán a vezetéknevét..

1-2 év múlva lesz esküvőnk én szeretném felvenni a férjem vezetéknevét viszont a sajátomat is megtartanám.


melyik a jobb a kötőjeles vagy az a forma ahogy leírtam??

nem úgy hívnak minket az csak egy példa


én szeretném ha tudnák férjnél vagyok azért tetszik a né-s változat



2013. szept. 26. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
68%
Semmi baj sincs a -nével.
2013. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
76%
Honnan veszed, hogy ciki? Nem az.
2013. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
74%
Ha neked így tetszik, vedd fel így. Szerintem nem ciki, de nekem nagyon nem tetszik, nem is illik hozzám, így én kötőjellel vettem fel a férjem nevét.
2013. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a kötőjeles forma a jobb.


A kérdésesre a válasz: a -né abból a korból maradt fenn, ahol a nő, a feleség tartozott valakihez, "ura" volt neki, ő meg a tulajdona valakinek. Ez sokakat zavar. Manapság egy modern, önálló nő nem valakinek a függeléke akar lenni, hanem a társa. Ezért szimpatizálnak sokan a kötőjeles vagy a 2 vezetékneves formával, de sokan ezért is tartják meg a sajátjukat.


Régebben az volt az "érdem" ha férjhez adták a leányt, hiszen másra nem nem nagyon volt jó, egész életében arra készült, hogy majd háziasszony lesz. Ilyenkor ezzel tudatták a nagyvilággal, hogy ő elkelt. A lányok életében ez volt szinte a legnagyobb esemény, státusszimbólum volt, ha valaki férjhez ment, így logikus módon világgá kürtölték.


Ma már sok ember magánügyként tekint a privát életére, és úgy gondolja nincs másoknak köze ahhoz a nevére ránézve, hogy ő házas-e vagy sem.


Ha te szeretnéd, hogy tudják, hogy férjnél vagy, akkor vedd fel né-ként. Én azok táborát gyarapítom, akik szerint a férjem és az én magánügyem ez, nem mutogatnivaló, hiszen nem lesz ettől több vagy kevesebb az ember :)

2013. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


igen még a kötőjeles verzión én is gondolkodom de abból sem látszik hogy férjnél vagyok.... :S

viszont lehet annál maradok inkább én is mert az is tetszik

2013. szept. 26. 13:11
 6/61 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

Egyik forma sem ciki.

Bár ez egy érdekes megközelítés, hogy szeretnéd, ha tudnák. Akik ismernek, nyilván tudják. Idegenek miért számítanak?

2013. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:

kedves utolsó neked is köszönöm a válaszodat, viszont én ne mértek egyet azzal amit írtál.

Attól mert né.. ként venném fel a nevét nem azt sugallom hogy ural engem.. legalábbis nekem nem ezt jelenti.

Tudom hogy jól esne neki ha úgy venném fel és ez nekem sokat számít.

Nem csak mások miatt és nem magamutogatásnak akarom hogy tudják hogy férjnél vagyok hanem pont azért hogy lássák én már elkeltem tartozom valakihez


ezt máshogy látjuk de nem baj :)

2013. szept. 26. 13:13
 8/61 anonim ***** válasza:
49%

Miért baj, ha nem látszik hogy férjnél vagy?


Nekem ez a bajom a -nével: olyan, mintha valaki világgá akarná kürtölni hogy őt elvették, ő elkelt, ő jobb mint aki (még) nem feleség.

2013. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
57%
Én is -né vagyok, szerintem sincs semmi baj ezzel, ahogy a többi variációval sincs. Mindenki döntse el mi áll jól, mit szeretne.
2013. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

szóval azt mondjátok legyen simán kötőjeles?

hm...elgondolkodok rajta igazából az is tetszik

2013. szept. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!