Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak úgy lehet templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak úgy lehet templomban esküdni, ha mindkét fél meg van keresztelve?

Figyelt kérdés
2006. nov. 8. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem feltétlen, de jegyesoktatásra mindenképp el kell járni. Temploma válogatja, úgyhogy célszerű érdeklődni a dologról helyben.
2006. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Persze, hogy csak úgy lehet. Viszont sosem késő megkeresztelkedni. A házasság a 7 szentség egyike. A keresztség is az, és ezt szolgáltatják ki elsőként. Tehát nem kaphatod meg a házasság szentségét, amíg nem kapod meg a keresztségét. Persze biztos találsz olyan templomot, ahol ezt kevésbé tartják be, csak szerintem így nincs értelme.
2007. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Igen, és az is számít, hogy milyen vallású vagy. Tehát a katolikus nem igazán szokta elfogadni a református keresztséget, és fordítva. Viszont a jegyesoktatás mindenképpen kell hozzá.
2007. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Természetesen! Sőt tuttommal kell az elsőáldozás és a bérmálás szetsége is!
2007. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
33%
Igen kell jobb helyeken, de az elsőáldozást és a bérmálást felnőttkorban lehet egyszerre is felvenni...amit megelőz egy felkészítés...
2008. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy kell!

Ha egyikőtök meg van keresztelve, az ma már elég. Én egy éve felnőtt hittan oktatásra járok, mert azt hittem, csak így lehet templomi esküvőm. Fél úton közölte a pap, hogyha a párom meg van keresztelve, akkor nekem nem muszáj. De azért megcsináltam. Bérmálkozni sem kell, egyik félnek sem.

2008. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A római katolikus szertartás szerint mindkét fél legyen megkeresztelve!
2011. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Az utolsó írja helyesen.
2012. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de ha valaki visszaolvassa. Kánon jognak hívják, és elég ha az egyik fél van megkeresztelve. A paptól kértünk felvilágosítást. A valóságban persze vidéken más, mint városban. Az egyházjog azonban egységesen vonatkozik mindenhová.
2015. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 acelsziv ***** válasza:
Anélkül minek? Ha nem vagy vallásos ne akarj templomi esküvőt.
2022. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!