Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha férjhez megyek és nevet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha férjhez megyek és nevet változtatok, akkor mindenféle hivatalos papírt újra csinálnak? Mennyiből jön ez ki kb. anyagilag?

Figyelt kérdés
A jogosítványtól kezdve a tb kártyán keresztül, bankkártya, útlevél mindent megcsinálnak újra? hol tudok ennek részletesen utána nézni?
2008. júl. 9. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden egyes papírodat újra kell csináltatnod, ami rengeteg utánajárással jár. A csere annyiba kerül, mintha egy lejárt okmányt csináltatnál újra. Az adókártyát és a TAJ-kártyát azonban megcsinálják ingyen, legalább ez nem kerül pénzbe. A névváltoztatástól egyébként harminc napod van arra, hogy minden hivatalos helyen elindítsd az okmányigénylést, és ezalatt be kell jelenteni a változást minden egyes fórumon, ahol jelen vagy (pl. munkahely, iskola). Ha útlevelet is csináltatsz, mindez összesen kb. 20 000 forintba fog kerülni, beleszámolva a kiesett idődet is (nekem ennyibe került :P).
2008. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!:)
2008. júl. 9. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, körülbelül 20e-dbe kerül majd.
2008. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most márciusban mentem férjhez. 1500ft-ba került minden. Bár én útlevelet nem csináltattam.a taj és az adókártya ingyenes, csak a személyimért fizettem.
2008. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!