Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lagzi, nem szívesen látott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lagzi, nem szívesen látott emberekkel?

Figyelt kérdés

Nyáron lettem menyasszony, és 2015-re tervezzük az esküvőt a vőlegényemmel. Lassan, de biztosan, anyagi okokból. A minap beszélgettünk a lagziról és a vendégekről és nem igazán egyezik a véleményünk.

Nem szeretnék nagyon nagy lagzit, hanem kb. 40 főset, a vőlegényem konkrétan számszerűsítette, de neki evidens, hogy a barátait, haverjait is meghívja a lagzira. Ezzel nem is lenne probléma, de én azokkal a haverokkal egyáltalán nem vagyok jóban, már azóta mióta összejöttünk.

A vőlegényem sokat bulizott "előttem" és a haverjai nem nézték jó szemmel, hogy én kiszakítom a társaságból és a bulik ritkultak. Kibeszéltek a hátam mögött, ezeket visszahallottam, szerintük nem illünk össze, én csak kihasználom őt, és én hiába próbáltam építeni a kapcsolatot a vőlegényem érdekében, ők nem voltak vevők rám.

Egy idő után nekem is betelt a pohár, és azóta nem is nagyon próbálkozom, ami szerintem érthető, ha így állnak hozzám.

A vőlegényem ezeket az embereket szeretné meghívni, sőt, evidensnek veszi ezt, ami nekem egyáltlán nem az, tekintve hogy elutasítóak velem szemben, akkor én milyen legyek velük?

Nem szeretnék jópofizni a nagy napunkon velük, tudván hogy szerintük nem illünk össze és nem a barátjuk boldogságát nézték, hanem a bulikat... Persze ez közös döntés lenne, hogy ki legyen a meghívottak között.

Mi a megoldás erre?


2013. dec. 17. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nem könnyű kérdés. De itt a párodnak kellene belátnia, hogy igazából végig a kapcsolatotok ellen dolgoztak a barátai...

Én ahelyében eleve nem hívnám meg őket. Mi a fontos a párodnak? Az hogy Te boldog/boldogok legyél vagy, hogy az ő szarkeverő barátai ott legyenek? Én mondjuk eleve nem állnék ezek után szóba a barátaival, mert az ilyenek nem is barátok. Nem tartják tiszteletben a kapcsolatotokat. A barátod helyében leállítottam volna őket, hogy többé egy rossz szót sem ejthetnek rólad vagy ha igen, akkor vége a barátságnak avgy valami ilyesmi.

2013. dec. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert párt alkottok két külön emberek vagytok. Azért, mert te nem szereted a barátait, nem jelenti azt, hogy ő se szeresse. Mivel az ő társasága, az esküvő pedig az övé is, miért ne hívhatná meg? Te is hívd meg a barátaidat és kész. Ha neki ez okoz örömöt, ő szeretné, hagy hívja. Az, hogy mi volt a múltban nem feltétlen lesz a jövőben is. Nem kell önzőnek lenni.
2013. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez pont, hogy nem önzőség. A kérdező nyitott a párja barátai felé, de azok csak kibeszélték és uszították a párját pl. (nem illenek össze) stb. Nálunk a baráti körünkben egyikőnknél sem volt ilyen. Én is jól kijövök a barátaival és ő is az enyémekkel. De ha ezt tennék, amit a párod barátai, akkor azon elgondolkoznék, hogy igazi barátok-e.

Mondjuk persze nem tudom az előzményeket... Mert csak a Te verziódat látjuk, nem tudom, hogy esetleg Te nem-e tettél olyat, amitől ilyen lett a véleményük rólad...

Az viszont igaz, hogy a párod barátai és neki meg joga van meghívni őket az esküvőre, mert ez nem csak a Tiéd hanem az ő esküvője is lesz.

2013. dec. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod a haverjaival most is tartja a kapcsolatot és ugyanúgy összejárnak csak ritkábban, akkor elég furán venné ki magát ha nem hívná meg őket. Gondolom eleve azért akarja meghívni őket, mert a barátainak tartja őket.

Szerintem nem kell olyan nagy ügyet csinálni belőle. Szerintem természetes, hogy egy párnak nemcsak közös barátai vannak, hanem vannak mindkét félnek barátai külön is, akiket nem feltétlenül szeret a másik fél.

Igazságtalan lenne, ha a párod nem hívhatná meg a barátait, mert te nem szereted őket.

De nem kell velük jópofiznod. Lesz ott még egy csomó ember, akiket szeretsz, majd velük foglalkozol.

2013. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő az övé is, nem csak a tiéd!

Ha ő szeretné meghívni a barátait, akkor igenis hívjátok meg őket - mivel ők a barátai.

És eleve nem értem, miért kellett őt kiszakítani a társaságból...

2013. dec. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem adtam alapot a pletykáknak, a kibeszélésnek, szerintem csak azzal volt bajuk, hogy én elvettem őt tőlük, és emiatt áskálódtak.
2013. dec. 17. 08:47
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nem én szakítottam ki a társaságból, hanem a saját döntése volt az, hogy nem megy bulizni a hétvégén, hanem együtt vagyunk.
2013. dec. 17. 08:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem üljetek le aztán beszéljétek meg. :)

De abban viszont tényleg igazuk van az előttem szólóknak, hogy joga van őket meghívni az esküvőe, mivel ez az ő nagy napja is lesz, nem csak a tiéd. Gondolom, hogy nem lehet kellemes. Bár én ha a párod helyében lennék, már rég leállítottam volna a barátait, hogy azért így ne beszéljenek rólad. Szóval oké, kiáll melletted, mert veled van, de amúgy a barátait nem tudom, hogy ilyenkor leállítja-e. Mert én is kiálltam párom mellett többször is, de én anyukámmal szemben és tudom, hogy a párom is ezt tette volna.

2013. dec. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális szerintem ha valakinek komolya kapcsolata lesz akkor kevesebbet jár el bulizni, mivel már valaki másra is kell időt szakítania rendesen. Sok pasi úgy éli ezt meg hogy a nő nem engedi el a barátai közé meg mekkora sárkány. Láttam már több ilyen esetet. Megértelek hogy nem akarod őket ott látni, de ha a vőlegényed ennyire akarja, akkor szerintem menj bele. Lehet még akár normalizálódhat a viszonyod velük.
2013. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Két év hosszú idő. Addig még a kapcsolatotok is tönkre mehet.

Ráértek a lakodalomról és a vendégekről beszélni, ha majd valóban aktuális lesz.

2013. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!