Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kb. mennyi ideig, hány percig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb. mennyi ideig, hány percig tart egy polgári esküvő és egy katolikus templomi nászmise?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Polgári esküvő:30 perc kb.

Katolikus templomban lévő esküvő:Akár fél órától kezdve(mise nélkül,csak összeadnak),egészen 1-1,5 óráig terjedhet.

Az 1-1,5 órás hihetetlen frusztráló tud lenni,mikor este hatkor is prédikál a pap.Úgyhogy ezt a megoldást szerintem mellőzzétek,nekem sok kellemetlen élményem volt így.

2014. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
a legutobbi amin voltam: polgari 10-12 perc, templomi 25-30
2014. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Az minek kéri Isten áldását a házasságra aki egy misét nem bír ki?
2014. jan. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit kértek a polgári is lehet 5 perctől kb 25-30 percig terjedő.

A templomban is az esketés 20-30 perc, ha misét is kértek, akkor az plusz egy óra.

2014. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Polgári kb. 25-20 perc, katolikus templomi szertartás kb. 30 perc, ha nászmiseként tartjátok, akkor 45-50 perc.


Szerintem ha van egyházi esküvőtök, akkor ne tartsátok egy napon a polgárival, mert nagyon hosszú így a program egyben, főleg a gyerekkel érkezőknek. De az elsődleges szempont, amiért mi így csináltuk: nekem furcsa folt kétszer is az "igen" egy napra, így olyan értelmetlennek tűnt. Ráadásul így, hogy a polgári esküvőt két tanúval ingyen megtartottuk, kb. 50 ezer forintot megtakarítottunk, amit inkább a templom javára adtunk (nagyon kicsi és szegény falu csodálatosan szép műemléktemplomáról van szó).

2014. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dr. Kovács Apuka válasza:

A kérdés az volt, hogy hány perc, és nem az, hogy miért ne tartsanak templomi esküvőt.

- A polgári esküvő 15-30 perc (attól függ, szeretnétek-e verset, pezsgőzést, zenét, stb).

- A templomi esküvő 25-45 perc (szintén a körítéstől függ, meg persze a paptól)

- Nászmise (házasságkötéssel egyben tartott szentmise) az bizony akár egy órás is lehet.

Párszáz lagzin már megfordultam (facebook.com/lagzifotovideo), ha más kérdésed is lenne, írj az e-mail címemre!

2014. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A polgári teljesen tőletek függ, hogy mit kértek, a miénk kb. 5 perc volt, még gyűrűhúzást sem kértünk (2 tanús volt hétköznap). A nászmisénk olyan 40 perces volt, nem vitte túlzásba a pap a beszédet, nem is bántuk, pont elég volt, se túl sok, se túl kevés. De voltam már bő 1 órás nászmisén is.
2014. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

"Az minek kéri Isten áldását a házasságra aki egy misét nem bír ki?"


Arra nem gondolsz, hogy nem csak a "kibírásról" lehet szó, hanem fontos tudni, hogy mi meddig tart a tervezés miatt? Lehet hogy akarnak fotózást utánna, meg a vacsorának is időre kell elkészülnie.

2015. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!