Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet kedvesen de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kedvesen de egyértelműen a rokonok és barátok tudomására hozni, hogy nászajándékba pénzt szeretnénk?

Figyelt kérdés
Hiszen évek óta együtt élünk, mindenünk megvan! (Persze úgy, hogy ne tűnjünk bunkónak vagy pénzéhesnek!)

2014. febr. 3. 22:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

A meghívóba nem tenném bele. Oda egy szép idézet illik. Évek múlva biztosan szívesebben nézitek vissza azt, mint egy "pénzkérős" verset.


A meghívókat viszont gondolom személyesen adjátok át, és ha mégsem, akkor is legalább telefonon beszéltek a meghívottakkal. Szerintem akkor fel fog merülni a téma. Nálunk egyszerű volt, mert mindenki megkérdezte, mit szeretnénk kapni, így el tudtuk mondani, hogy már teljes felszerelt háztartásunk van, így a pénz jobban jönne. Ha nem hozzák fel, akkor nektek kellene valahogy udvariasan.

Én pl. az egyik barátnőmnél próbáltam célozni arra, hogy lesz menyasszonytánc, megvan mindenünk (igaz nem mondtam kerek-perec), de ő nem vette a lapot. (kaptunk, egy étkészletet, amire nem volt szükségünk és nem is tetszik, de a szándék a fontos, meg hogy eljött).

2014. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nincsen abba semmi, ha valaki egyenesen megmondja, hogy azt a pénzt, amit ajándékra szánna azt a menyasszonytánc keretein belül költse rátok. És hozzá lehet tenni, hogy semmire sincs szükségetek.
2014. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha átadjátok a meghívót fel fog merülni a téma, akkor nyugodtan meg lehet mondani. Vagy ahogy előttem is írták, megmondjátok, hogy köszönitek, nem kértek ajándékokat, már mindenetek megvan, ha akarnak valamit vinni, akkor a menyasszonytánc keretében költsék rátok.


A kunyizós versikéktől nekem is feláll a szőr a hátamon, elég idióták, de tényleg egyre divatosabbak, mi is kaptunk már olyasmit, hogy "Sálálálá, összeházasodunk, kék az ég, nyílnak a rózsák, pénzt hozzatok, mert jön a gyerek és kell rá" :D

Én ilyet annyira nem írnék.

2014. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

5. szóval te azért hívtál vendégeket, hogy kitermeljék a lagzid árát? Ezt nem értem, minek kell nagy esküvő, ha utána sértődés van, mert nem kaptál pénzt?


Kérdező, én eleve csak olyan embereket hívok meg, akikkel vagyok annyira szoros viszonyban, hogy meg tudjuk ezt beszélni. Családtagokkal, vagy jó barátokkal szerintem ezt nem probléma megbeszélni. A meghívókba írt pénzt kunyeráló versek szerintem irtó szánalmasak.

2014. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell kedveskedni, legyén egyenes, vállald fel a döntésedet. Ha pénzt kérsz, akkor mindeképpen bunkónak és/vagy pénzéhesnek fognak nézni. Vállald fel.


1. Küldesz nekik egy tisztességes meghívót, amibe nem írsz semmiféle idióta bugyuta, magad lejárató pénzkunyeráló förmedvényeket.


2. Ha nem "hívogatsz" (ez a neve egyes helyeken annak a processznak, hogy a meghívót személyesen viszi el az ifjú pár a meghívottaknak, azoknak, akik emberi és belátható/bejárható távolságon belül vannak), akkor elküldöd a meghívót postán, ÉS mellékelsz egy pár soros kedves levelet, amelyet KÉZZEL írsz (így illik!), amelyben megemlíted, hogy nászajándék helyett nagyon örülnétek inkább némi készpénznek.

2014. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

hogyan lehet kedvesen a tudomásukra hozni?

miből gondolod, hogy ezt eleve nem tudja mindenki? nincs szükség rá, hogy bárkinek felhívjátok a figyelmét erre, alapból pénzt fogtok kapni mindenkitől. 2014 van... és nyilván a meghívottak is tudják, hogy együtt éltek így nincs szükségetek a klasszikus ajándékokra. az az 1-2 öreg rokon aki meg nem halad a korral csak megsértődne egy ilyen kérésen, úgyhogy az ilyen "figyelemfelhívás" jobb esetben is felesleges, rosszabb esetben pedig igenis bunkóságnak vehető, legyen az akármilyen mézesmázosan megfogalmazva

2014. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy hogyan és milyen embereket hív meg az, akiknél ez probléma? Akit érdekel mit kértek az meg fogja kérdezni. Akit nem érdekel, annak mindegy mit mondasz/mit írsz, az akkor is azt hoz, amit ő kigonol.

Szóval élőszóban/telefonon úgyis feljön ez, ha meg nem, akkor mindegy mit csinálsz, úgy is azt ad, amit akar.


De annál gázabb szerintem nincs, mikor postán küldik se szó, se beszéd a meghívót, és bele van írva, hogy lalalalal pénzt hozzál trallalalala... Az annyira gáz... Az ajándékról élőszóban kell beszélni, nem ilyen sunyi módon levélben küldeni a listát. Nem a Jézuskáról van szó...

2014. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Baranka ***** válasza:
Tesómék amikor esküdtek akkor megmondták ha kérdezték persze, hogy babára gyűjtenének (akkor már terhes volt a nővérem mikor házasodtak).Pár vendégtől kaptak poharat stb, a többségborítékot adot ahogy mi is.
2014. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!