Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kinek volt kicsi esküvője?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek volt kicsi esküvője? Hogyan zajlott? Mennyibe került?

Figyelt kérdés
Áprilisban összeházasodunk, nagyon közel van, és izgulok is miatta, mert más évekig szervezi. Én nagyon kicsi esküvőt szeretnék, mert nincsenek már szüleim, max 20fő. A helyszín már megvan csak templomi lesz. A vőlegényem bátyja pap, így ezen tudunk kicsit spórolni. A templommal szembeni zarándokházban lesz a ceremónia utáni kajálás (1.000Ft/fő). A páromnak ruha van, sokféle öltönye van. Csak nekem nem tudom milyen ruhám legyen, mert nekem nem álmom a nagy ruha, inkább egy testhez simulós, térdig érő vagy nem is tudom, ebben tanácstalan vagyok. Zenész vőfély ilyenek tuti nem lesznek, nem szeretnék nagyon ünnepelni, mert akiknek ott kellene lenniük azok már nem tudnak eljönni. Mennyiből lehetne kihozni ezt a kis összejövetelt? Ti mire költenétek még? Csokor? Torta? Ruha?
2014. febr. 6. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Térdig érő templomban nem nagyon való. Kicsit hosszabb fehér ruha legyen. Egy csokor, a vendégségnek aprósütemény, esetleg egy torta, üdítők. Több nem kell.
2014. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem a 2.házasságkötésem volt csak a legközelebbi családtagokkal megtartva, tehát kb. 20-an voltunk. Délelőtt a házasságkötőterembe megtörtént a ceremónia, utána a közelben lévő vendéglőbe volt egy ebéd. Nagyon hangulatos volt. Nekem se volt hagyományos földig érő fehér ruhám, hanem előtte vettem egy lilla szinűt,kicsit alkalmibb jellegüt, térdig érőt. Kb. 5000 ft/résztvevő fő volt fejenként, ugy mindennel együtt, esküvői torta,én virágcsokrom, ebéd, italok. Nem bántam meg, utána később, nem közvetlen esküvő után, de férjemmel elutaztunk.
2014. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Asztal díszek? Terem díszítése?
2014. febr. 6. 19:33
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Csak templomi lesz??-nem lesz polgári, hisz a templomi szép, meg aki vallásos annak fontos, de nem hivatalos. Vagy hivatalosan nem is akartok házasok lenni?
2014. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
2.vagyok, az nálunk nem volt, a házasságkötőterem alapból fel volt diszitve, mondjuk elég szerényen, ahol meg az ebéd volt ott is alapból volt vázában virág, azt igy külön nem intéztük..
2014. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azért lesz templomi mert együtt fogunk lakni, nem néznének ránk jó szemmel, hogy együtt lakunk de nem vagyunk megesküdve. Viszont én még tanulok tehát ha hivatalosan is elvesz akkor nem kapok árvaságit. Nyáron lesz a polgári esküvőnk, de az már csak két tanúval. A mi körünkben a templomi fontosabb.
2014. febr. 6. 19:42
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

a templomi esküvő csak egy ceremónia, jogilag attól még nem lesztek házasok!

temploma egyébként nem való a térdig érő ruha. Válassz valami egyenes szabású, hosszú ruhát.

2014. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a kicsi esküvő, mi 40-en voltunk,nekem ez is kicsi ,csak kizárólag a közeli családtagok voltak, a kaja nekünk 6600 Ft-ra jött ki per fő, 30 e volt a teljes díszítés, 40 e volt a ruhabérlés nekem, 50 volt a zenész, 80 a fotós , és 24 volt a polgári esküvő ugye a szombati felárral plusz a szülőköszöntős pezsgőkkel , virágokkal.

Nektek jóval kevesebb lesz 20 főre, bár ha ennyire spórolni kell akkor inkább halasztanám. Mondjuk minket nem érdekelt volna, hogy ki mit szól, így is együtt laktunk 5 évig, " csak úgy".

200-ból kitudjátok hozni ha ügyesek vagytok.

2014. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
19:44-es Te megvagy keresztelve? Nem tűnsz valami vallásosnak. Egyébként neked nem mindegy, hogy hogy szeretnénk? A mi esküvőnk lesz, nem a Tiéd. Mi így gondoljuk, így neveltek minket, így fogjuk csinálni.Csupán tippeket szerettem volna kapni. Nálatok volt köszönő ajándék? virágcsokor vagy valami más?
2014. febr. 6. 19:52
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Először is gratulálok! :-)

Mi 19-en voltunk; ebből 4 gyerek. Én 38.000Ft-ért béreltem a ruhám (bementem a szalonba, és közöltem hogy ennyim van rá, és nem is vagyok hajlandó többet költeni). Viszont csodaszép ruhát szeretnék...

Most bérelj, ilyenkor árulják ki a már régebbi ruhákat; szerintem nem kell lemondanod az igazi ruháról.

A végén linkelek egy képet az enyémről!!!!!!


A csokrom 10.000Ft volt; de rengeteget jártam utána, és szintén közöltem hogy mit akarok, és hogy mennyim van rá. Kb. a 15. virágboltos bólintott rá.


Nekünk a kaja és a pia volt kb. max.200.000Ft, de étterembe mentünk.

Olyanba, ahol nem kellett terembérletet fizetni, hisz 3kor volt a szertartás, és 9-kor már otthon voltunk (feljöttek a barátaink).


3 személyre kértünk 2 személyes vegyes tálat; 20 szeletes volt a torta, inni mindenki azt ivott amit akart.

Vettünk családonként egy héliumos lufit és felbélyegzett válaszborítékot; és azokat megírták, és fel engettük. Kerestem egy bácsit aki galambokat versenyeztet; ő ingyen adott 2 galambot, amiket a ceremónia végén fel engettünk.

Gravíroztattam pezsis üveget és 2 poharat, abból koccintottunk a szertartás után. 2.000ft volt a torta, ott csinálták ahol a vacsi volt. A tortadíszt külön vettük. Februárban van az esküvői kiállítás, én ott vettem gyűrűpárnát és csináltattam monogrammos gyertyát is. Így minden megvolt amire vágytam:-)

Jártam szoliba, egy próbafrizurát és egy próbasminket csináltattam. Így a fodrász és a kozmetikus volt 2-3.000Ft/ alkalom. De utána kell járni, mert itt is lehúznak!!!!

A körmössel megbeszéltem hogy mit szeretnék, előtte való nap este csinálta:6.000Ft volt.

Mi vettünk a férjemnek is öltönyt, inget, nyakkendőt: nem volt talán 40.000Ft sem. Legalább egy nyakkendőt vegyetek neki! :-)

Én külön méregdrága fehérnemű szettet vettem, azért Bp-re mentünk vidékről.

50.000Ft volt a fotós, de ragaszkodtam egy valakihez, és a hatalmas albumhoz; 2 szülős albummal, retusálással, stb. Linkelem a képet! Írisz

2014. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!