Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő szervezésénél mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő szervezésénél mi a helyes sorrend? Meglévő időponthoz célszerűbb választani a helyszínt, ami épp szabad, vagy pedig helyzínhez az időpontot?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam, hogy először összeállítjuk a vendéglistát. Azután ha már megvan, összesen hány embert szeretnénk meghívni, akkor jöhet a többi.

Polgári időpont (templomi csak akkor lenne, ha találunk akkorra szabad templomot/papot) - helyszín lefoglalása - vőfély - zenekar - fodrász, sminkes, kozmetikus, fotós lefoglalása az időpontra - ruhák kiválasztása, lefoglalása - meghívók - dekoráció, menü - egyéb kiegészítők, csokor, ékszerek, stb.

Szerintetek ez így jó, vagy célszerűbb más sorrendben?



2014. febr. 13. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Időben kell elkezdeni a szervezést, így biztos, hogy nem fogtok semmiről lecsúszni. Mi előbb kitűztünk egy dátumot, aztán elmentünk a polgármesteri hivatalba időpontot egyeztetni, paphoz, majd az étterembe. Utána jött a ceremóniamester, fotós és zenész lefoglalása, menyasszonyi ruha. Júliusban lesz az esküvőnk, mi mindezt már október végén elkezdtük. Itt még mindenhol volt időpont, most ahogy megyünk vissza egyeztetni, már nagyon kevés szabad dátum van. Dekorossal és cukrásszal beszéltünk esküvői kiállításon, de pontos időpontot még nem egyeztettünk, csak felírták az adatainkat. Most a napokban rendeljük a meghívókat. Sminkes-kozmetikus-körmös-fodrász, ők mind régi ismerősök, barátok, így náluk tuti lesz helyem, már tudnak az időpontról. Ha segítség kell, nyugodtan írj akár privátot is, most nagyon benne vagyunk a dologban :)
2014. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor nagyjából nálatok is hasonló a sorrend, mint ahogy én gondoltam. :)

Igazából csak most volt hétvégén az eljegyzés. Még nem tűztük ki az időpontot, mert fogalmunk sincs, mennyi idő kell a szervezéshez. Egy szeptember végi esküvő nem lenne korai, addigra sikerülhet elintézni mindent?

Bár én jobban szeretnék téli esküvőt, januárban vagy februárban, de a páromnak nem nagyon tetszik az ötlet. :)

Próbálom meggyőzni azzal, hogy télen több a szabad időpont, meg talán valamivel olcsóbb is minden olyankor. :)

2014. febr. 13. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy olcsóbb-e télen, azt nem tudom, nálunk tuti, hogy nem. Az esküvő az esküvő, ebből keresnek be a szolgáltatók. Én örülök, hogy egy évvel előtte kezdtük a szervezést, mert most már totál káoszban vagyok. Márciusban vissza kell mennünk mindenhova, konkrét adatokkal. A karácsony-újévi ünnepek miatt eléggé leálltunk vele, így most azt se tudjuk, hol áll a fejünk. Hiába van még fél év, nagyon nagyon gyorsan telnek a hónapok. Ha szeptemberben szeretnétek az esküvőt, szerintem minél előbb álljatok neki, érdeklődjetek időpontokról. (először válasszatok ki egy időpontot ti, aztán lehet igazodni). Mivel mi elég korán elkezdtük, ezért nem kellett semmit átszervezni, mert még mindenhol volt hely. De pl. barátnőmék kb 7 hónappal előtte kezdték szervezni és már totál káosz lett, mert az időpont, amit a polgármesteriben lebeszéltek, az foglalt volt az étteremben stb...szóval ha nem akarsz káoszt, meg átszervezést, akkor kezdjétek el minél előbb.
2014. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolod, bár a létszámot az elején úgyis csak saccolni tudod. A legfontosabb az időpont.

Elsőként az anyakönyvvezetővel és a pappal beszéljetek. Ha ez megvan, már kezdhettek helyszínt keresni. Az úgyis tovább tart, és sok szempont alapján kell dönteni.

Amit még ne halogassatok sokáig, az a zenekar és a vőfély kérdése, mert gyakorlatilag rajtuk múlik a lagzi hangulata. Nem mindegy kit tudtok választani. A többi meg részletkérdés.

2014. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem késő még elkezdeni a szeptemberi esküvőt szervezni. Én március elején álltam neki intenzíven a szervezkedésnek és júliusban volt az esküvő. Össze lehet hozni, ha a fő dolgok megvannak.
2014. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi egy évvel az esküvő előtt kezdtünk szervezkedni (júliusban lesz), mi ragaszkodtunk a vőfélyhez illetve a helyszínhez, így az időpontot úgy igazítottuk hogy a kettő szabad legyen. Jelzem a vőfélynek már júniusban is volt foglalt hétvégéje. Aztán a zenész, anyakönyvvezető, templom, fotós, videós, ruha, meghívó... Jó szervezést!
2014. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi január elején kezdtük szervezni a május 31-ei esküvőnket.

Először tényleg a vendégeket írtuk össze, mert azért nem mindegy hogy pl. a házasságkötő terembe befér-e mindenki. Vannak kisméretű termek is.


Utána minden hétre kitűztünk egy feladatot:

1. Anyakönyvvezető

2. étterem

3. zenész

4. ceremóniamester

4. fotós

6. ruhák

7. meghívó - gyűrűk

Most tartunk itt.

Ami hátravan:

Virágos, dekoráció - majd áprilisban nézelődök

meghívók kiosztása - március elejére tervezzük

fodrász / sminkes - ráér, ha megyek fodrászhoz, megbeszélem vele

cipő - ráér, április környékére tervezem

egyéb apróságok - ráér

2014. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!