Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg maradi dolog manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg maradi dolog manapság a férjhez menés és a nagy lakodalom?

Figyelt kérdés
2008. júl. 22. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem maradiság ! Csak érdemes elgondolkodni hogy megtérül e ? Hogy érdemes e a Náncsi nénit is elhívni vagy elég a "szűk" család?
2008. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elöbb elfelejtettem : gyakran hallom hogy papír nélkül is boldogok ,ezt elhiszem ,de mi még boldogabbak voltunk hogy van papírunk is és nem úgy mutat be a párom :a barátnőm hanem : a feleségem !
2008. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mindenki azt mondja nekem hogy meg fogom bánni, én nem így érzem de már fáradt vagyok a szópárbajhoz
2008. júl. 22. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne párbajozz és légy boldog! Éld úgy az életed ahogy neked tetszik.

Egy boldog házasságban élő házasság párti! Én imádom ezt a dolgot:)))

2008. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

igen, sokaknak maradi dolog a házasság. azoknak, akik nem mernek egy életre egy embert választani, akik szeretnének kikacsintgatni a kapcsolatból, akik egyéniségek és nem lehet őket korlátok közé szorítani, akik nem akarnak gyerekeket felvállalni, akik nem akarnak törődni a szüleikkel (ápolni, amikor megöregednek)...


én inkább vállalom, hogy maradinak mondanak és élek egyszerű boldogságban.

2008. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Egyáltalán nem maradiság, hogyha valaki összeházasodik vkivel. Csak a mai világban már nem annyira elterjedt. Én pl: nem igazán akarok férjhez menni senkihez. És nem azért, hogy majd kikacsintgassak a kapcsolatból és az sem érdekelne, hogyha korlátok közé szorítanak. csak egyszerűen, hogyha belegondolok abba hogy a barátommal összeházasodok és ha szakítunk pár év után egy csomó ezernyi dolgot kell ahhoz elintézni hogy újra két külön ember legyünk. De persze ez csak az én véleményem. Aztán ott van a gyerek. Akinek nincs tisztességes melója és lakása annak nem kéne vállalnia gyereket, hogyha még magát sem tudja eltartani.


Lehet lepontozni, ha valakinek nem tetszik!

2008. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem maradiság a házasság, sőt egy nagyon is fontos dolog szerintem. Ne azzal foglalkozz, hogy mások szerint ez divat-e most vagy sem, hanem azt a kérdést tedd fel, hogy tényleg őszinte szívből szereted-e a férjjelöltedet és hogy akarsz-e egy életre szóló szövetséget kötni vele, jóban és rosszban, betegségben és egészségben, stb.?


És ha igen, akkor hajrá! Csak tényleg vegyétek is komolyan a fogadalmat, amit tesztek, mert úgy férjhez menni, hogy "hát, ha majd valami probléma merül fel, úgyis elválunk" --> előbb-utóbb tényleg ahhoz vezetni.

Úgy kell nekiindulni, hogy az elválás nem valós megoldás, ezért mi soha ki sem mondjuk ezt a szót egymással kapcsolatban. Egyszerűen tabu, és pont.



A lakodalom nagysága egy nehezebb kérdés. Itt elsősorban az anyagi lehetőségek és a jó ízlés játszanak szerepet. Szerintem a magamutogatós, csicsás, stb. pénzzel demonstrálós lakodalom nem helyén való, de ezt egy kevés tapintattal és némi ízléssel el lehet kerülni.


Vendégek számánál vegyétek figyelembe, hogy a sok vendég miatt több nászajándék is bejöhet.


Azt tudom, hogy a saját (kb. 120 fős) esküvőnkkel jobban jöttünk ki anyagilag, mint páran, akik 30-40 főset szerveztek spórolás miatt. (Persze nem az anyagi haszon volt a motivációnk, hanem az, hogy mindenki, aki fontos nekünk, meg legyen híva.)


Szerintem ha nálatok is ez határozza meg a számot --> azok az emberek, rokonok, barátok, akiket szeretnétek ott látni, akkor nem lesz baj.


Ne hagyd hogy elvegyék a kedved!


1 férj

2008. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

A házasság nem maradi, csak a nagy lakodalom.

Viszont azzal házasodj, aki komolyan is gondolja. Annak nincs sok értelme, hogy kihajtod belőle a házasságot - aztán tart, amíg tart.

2008. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

se a házaság se a nagy lakodalom nem maradi, ha az lenne akkor nem lenne tele az összes étterem szálloda nyarankénmt esküvökkel. január-februárban már el kell az összes jó hely. szombatonként 15 percenként van az összes nagy városházán esküvö. szóval szerintem 10-20 éve fele ennyi nagy esküvö nem volt.


nekem egy 100 fös esküvöm volt. templomi is volt. és nagy lagzi, lagzis zenével és dínom dánom (3 éve) gyönyörü ruhám, lufik, organsa és millió virág. ez egy álom volt a részemre, igaz meg is engedhettük.


de az is igaz hogy most divat nem férjhezmenni, és élettársi kapcsolatban élni. szerintem ez is csak egy divat, úgy ahogy az esküvöi ruha is.

2008. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjhez menés nem megy ki a divatból.Amelyik pár ezt kihagyja,örökre kimarad egy különleges dolog az életükből.Nincs nő szerintem aki ne álmodozott volna a menyasszonyi ruháról,és arról hogy megkérik a kezét.A félelem,és a kudarc ami visszatartja az embereket.A nagy lagzi sem divatjamúlt,sőt a tehetősebbek kiváltsága lett,mert gondoljunk csak bele,nem olcsó dolog.
2008. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!