Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névváltoztatásnál melyiket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névváltoztatásnál melyiket gondoljátok jobbnak? Kötőjeles verzió: pl. Kiss-Horváth Beáta vagy, ha a feleség teljesen átveszi a férj vezetéknevét, sajátját pedig elhagyja: pl. Kiss Beáta (leánykori nevén: Horváth Beáta)?

Figyelt kérdés
Érveket, ellenérveket kérnék mindegyikről, egyszerűen nem tudok dönteni. A -né-s verzió kizárva, csak ez a kettő jöhet számításba.

2014. márc. 11. 09:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám el a saját vezetéknevemet, így a kettő közl a kötőjeles maradna, sztem jobban is hangzik (bár én nem fogom felvenni a férjem nevét).
2014. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
66%
Én felvenném a férjem nevét, tehát Kiss Beáta lennék. A kötőjeles túl hosszú, legalább annyira mintha Kissné Horváth Beáta lennék. Ez a két verzió nem szimpatikus. Tehát igen, marad a férj neve.
2014. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
45%
Én kötőjeles lettem :) Nem lett vészesen hosszabb a teljes nevem (5 szótagról 8 szótagra változott). "Né" semmiképpen sem akartam lenni, de fel akartam valahogy venni a férjem nevét. Szeretem a vezetéknevem, szóval így végül úgy döntöttem, hogy marad :) Kifejezetten összeillenek a vezetékneveink szerencsére. Az egyetlen probléma, hogy rengetegféleképpen le lehetne írni a nevét, így már eleve úgy megyek be a hivatalba, hogy kihangsúlyozom "hosszúócézépontosi", de ez ugye akkor is így lenne, ha a saját vezetéknevemet elhagytam volna. :) Szerintem írd le sokszor a két nevet, és akkor majd meglátod, hogy melyik tetszik jobban!
2014. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
19%

Ha ebből a két verzióból kéne választani, akkor a 2. (Bár én amúgy -né szeretnék lenni.)

Nekem nem tetszik a kötőjeles, a legtöbb névvel annyira gagyin hangzik. Bocsánat, de ez van. Ráadásul speciel az én nevemmel elég nehéz is lenne, mivel önmagában is nehezen értik. Amúgy az meg hülyeség, hogy amerikai szokás felvenni simán a férj nevét. Sok határon túli magyar ismerősöm van, és mind így veszik fel generációk óta és nem hiszem, hogy Amerika-majmolás miatt...

2014. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik szempont, és egyben ellenérv a -né verzió esetében: ha külföldre készültök, vagy szóba jöhet, a legtöbb országban nem tudnak mit kezdeni vele. Egyik ismerősömnek rossz nevet írtak a fia születési anyakönyvi kivonatára (kint született), és a vezetéknevében szerepelt a -né szó, és nagyon nehezen értették meg, hogy a gyerek nem lehet -né, attól még, hogy az anyának ez volt a vezetéknevében.
2014. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!