Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Voltatok már hasonlóan?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltatok már hasonlóan? Ilyenkor mondtatok valamit?

Figyelt kérdés

Most kezdtük el a közel egy év múlva tervezett esküvőnk intézését. A problémám az, hogy azt érzem, szinte sehol nem vesznek komolyan, vagy nem is tudom...

Nagyon kislányos az arcom és oké, szemceruzán és szájfényen kívül mást ritkán használok. Ezért aztán, ha valahová bemegyek, előfordul, hogy úgy néznek rám, mint a 6 éves gyerekre, aki 100 Ft- ért megy "valamit" vásárolni az üzletbe.


Ahol meg nem ezzel van a baj, ott mindehol azzal jönnek, hogy miért akarok ilyen hamar férjhez menni (szerintem azért 24 évesen annyira nagyon nem korai)...


Már kezdett elegem lenni, hogy bizonyos vendéglátósok és szolgáltatók parasztok, csak mert nincs műkörmöm és festett hajam...

Nem tudom mit kezdjek a helyzettel, de már nagyon bosszantó...


2014. márc. 24. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"igen, fiatalnak nézek ki, az is vagyok, 24 éves, én az esküvőmet szeretném szervezni és ehhez keresek szolgáltatókat, ha önök nem vesznek komolyan akkor máshol fogok súlyos százezreket otthagyni"

és fordulnék is kifele!+

2014. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem azért nem vesznek komolyan, mert csak 24 éves vagy, és nincs rajtad smink meg műköröm.

Talán azért lehet ez így, mert ha ilyen korán kezded el szervezni, akkor még túl sok a "ha".


Gondolom nem egy olyan esetük volt akár vendéglátósoknak, akár ruhakölcsönző üzleteknek, ahol a terv nem valósult meg. Azaz a menyasszony máshol választott ruhát, vagy máshol tartották a lagzit stb.

Az egy évvel korábbi foglalások még annyira bizonytalanok. Amiket felvázoltam csak arra vonatkozott, hogy esküvő van, csak nem ott vagy nem abban, azonban sok esetben egy év alatt még ez is változhat.


Szerintem ezért nem vesznek komolyan. Bőven ráérnél pár hónappal előbb nekiállni, egy belátható de nem túl hosszú időt megcélozva.

2014. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Viselkedjél természetesen, magabiztosan. Ha feszengsz, akkor kis pénzűnek fognak gondolni (mondván ha úri nő lennél, akkor már természetes lenne számodra, hogy pénzedért kiszolgálnak), akiket nem igazán becsülnek, míg a pénzes ügyfelek előtt meg hajbókolnak.
2014. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
#2 Gondolom ajánlatokat kér. Az nem egyenlő foglalással, és ezt a szolgáltatónak is tudnia kéne.
2014. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen ajánlatokat kérek, de az éttermet le kell foglalni egy évvel előbb, sajnos ahova akartuk, ott már nincs is szabad hely jövő nyári dátumra...zenész és az étterem kell most, a többi ráér.


Határozott vagyok, azzal nincs gond.

2014. márc. 24. 15:04
 6/14 A kérdező kommentje:
kifejezetten érzem, hogy a korommal van a bajuk...ahogy mosolyognak, ahogy néznek ferdén, meg ilyenek...
2014. márc. 24. 15:11
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem a korod a gond, hanem a viselkedésed szerintem.

Én 22 évesen mentem férjhez, gyakorlatilag én szerveztem meg az egész esküvőt, mert a férjem nagyon sokat dolgozik, és nem volt neki erre már kapacitása.

Nálam nem sminken vagy a műkörmön múlott a dolog, hanem hogy alapjáraton határozott ember vagyok, aki pontosan tudja mit akar az élettől.

Az étteremválasztásnál is úgy álltam a dologhoz, hogy az éttermek vannak értem, nekik kell engem lenyűgözniük. Mindegyiktől írásban kértem árajánlatot, sőt még nekem kikötés is volt, hogy az alkohol mi visszük. Volt olyan, akinek ez nem annyira tetszett (nagy hasznuk van a pián), de elég meggyőző tudok lenni, szóval belementek.


Én az alkudozásban is nagyon benne voltam, a zenészek 250.000 Ft-ot kértek, addig addig dumálgattunk mire lement az ára 180.000-ra.


Senki nem nézett engem gyereknek, mert ami fontos, ÉN sem érzem magam gyereknek. Ez a titok!

2014. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem érzem magam gyereknek, sőt. Gyerekeket tanítok :))

Aki ismer, tudja, hogy határozott vagyok, tudom mit akarok stb. Vannak konrkét elképzeléseim és nem vagyok bizonytalan, mikor intézek valamit....


De egy kocsmában, ha veszek egy üveg sört, vagy üzletben ha veszek egy üveg bort mindenhol kérik a személyimet, s már a gúnyos mosoly is ül a szájukon, hogy tudják előre, hogy nem fogok adni...


Legtöbb helyen mikor kiderül a korom, akkor hangnemet váltanak...

2014. márc. 24. 18:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a kérdezőt. Májusban töltöm a 26-ot, ennek ellenére múlt héten is elkérték a személyimet a dohányboltban, és igen, tipikus az a gúnyos mosoly, amivel ezt teszik, aztán a döbbenet, mikor meglátják, hogy 1988... Tapasztaltam én is hasonlót az esküvőszervezésnél, ugyanígy 24 voltam, mikor elkezdtük a szervezést, 25, mire elérkezett a lagzi. Volt olyan hely is, ahol azt mondták, még egyeztessek nyugodtan anyukámmal!!!!, mielőtt végleges választ adok. Na, őket otthagytam a francba. Az első válaszolónak van igaza, meg kell mondani, hogy te egy felnőtt ember vagy, aki az esküvőjét szervezi éppen, de ha ezt ők képtelenek feldolgozni, majd mész máshová. Én ezt tettem, közöltem, hogy anyámnak semmi köze hozzá, mivel ez az én lagzim, de ha náluk szülői beleegyezésre van szükség, megyek máshová. És mentem is.

Légy határozott, ne félj attól, hogy bántón viselkedsz, csak azt adod, amit kapsz!

2014. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Te teljesen félre értesz, mert itt most nem arról van szó, hogy ki lehet neked adni piát.

Akkor is kiállásoddal van a gond. Te vagy a vevő, azt kell tenniük, ami te akarsz, ha el akarják érni, hogy őket válaszd. Ha valaki konkrétan el mondja mik az elképzelései és az elvárásai, illetve tárgyalnak az árakról megfelelően, akkor komolyan veszik. A fő gond nálad, hogy nem vagy kompetens, nem tudod, hogy működik egy üzleti megbeszélés, ezért komolytalannak tűnsz. Egy vérbeli vendéglátós, aki ezekből a rendezvényekből él, az nem fog komolytalan megkeresésekkel foglalkozni, mert bizonytalan dolog ráépíteni. Ennyi.

2014. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!