Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő hogy zajlik?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő hogy zajlik? Milyen zene megy a bevonuláskor, kivonuláskor is van zene?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 12:40
 1/3 anonim válasza:

Többféle szokás is lehetséges, de egyet leírok.

- Az esküvő előtt jelentkezni kell az illető egyház lelkészénél, lehet, hogy jegyes-beszélgetésre is sor kerül.

- A násznép már bent van a templomba, ti vonultok be később a szűkebb kísérettel (násznagyok, koszorúsok).

- Kiálltok előre (oltár vagy Úrasztala)

- Papi prédikáció (néha hosszú és unalmas is lehet)

- Eskütétel, hogy mindörökre szeretni fogjátok egymást stb

- Áldás

Közben egy-két ének is elhangzik.


Nászindulóval kapcsolatban a kántorral kellene egyeztetni, hogy mi legyen: Wagner-féle vagy a Menhelssohné. Az is számít, hogy melyiket tudja a kántor (városon általában mindkettőt). De lehet más nászinduló is, de ezt csakis a kántorral kell pontosítani. Ha meghívott előadót visztek, akkor is jó egy előzetes megbeszélés.


Be- és kivonuláskor is van egyházi zene, de ha nem kértek "extrát" magatoknak, akkor a kántor fog választani.

2014. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megnéztem pár videót egyházi esküvőkről és nem igazán tetszenek a zenék, elképzelhető, hogy cd-ről menjen a zene?
2014. márc. 27. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a pap ragaszkodott hozzá, hogy ne a nászinduló legyen, így mi az Ave Mariat választottuk, mert édesanyám nagyon szereti, ez meglepetés volt számára.

Itt nagyon szépen le van írva, hogy zajlik egy házasságkötés:

[link]

Én biztos nem cseréltem volna le az élő orgonazenét cd-re. Ahogy megszólal egy templomban egy orgona egy jó kántor énekével, az szerintem semmihez sem hasonlítható, mondjuk én közel egy évtizedig templomi kórusban énekeltem, talán ezért is vagyok elfogult.

2014. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!