Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit kell vinni a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell vinni a polgári esküvőre jelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Kéttanús esküvőt szeretnénk. Ha jól tudom, egy hónappal a tervezett időpont előtt be kell jelentkezni az anyakönyvvezetőnél. Az esküvő hétköznap lesz, munkaidőben. Semmi ceremóniát nem szeretnénk, csak a kötelező részeket. Milyen okmányokat kell magunkkal vinnünk? Én nem abba a városba vagyok bejelentve, ahol az esküvő lesz. Kell a lakcím szerinti polgármesteri hivataltól bármilyen igazolást kérnem? (egyikünk sem volt még házas)
2014. máj. 4. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Személyi, lakcímkártya, születési anyakönyvi kivonat, és egy nyilatkozatot ott töltötök ki, amit aláírtok. Remélem, jól emlékszem.
2014. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szemelyi, lakcímkártya

Születesi anyakönyvi kivonat..

Teljesen mindegy melyik városba mentek, ennek nincsen köze a lakhelyhez..nem kell igazolás a lakóhelyedről..


/Ha lett volna már előtte házasságotok, akkor a volt társ halotti anyakönyvi kivonata, vagy a válást igazolőó irat./

2014. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legkésőbb 1 hőnappal előtte, de már 1 évvel korábban is be lehet jelentkeni( tavaly márciusig fél év volt a legtávolabbi időpont, amir ezeket a formaságokat el lehetett intézni)
2014. máj. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem abban a városban házasodtok, ahol születtetek, akkor mindenképpen eredeti anyakönyvi kivonat kell, nem elég a fénymásolat.

Ha a születési helyeden lesz a polgári, akkor fénymásolat is elég, mert ki tudják keresni az eredeti anyakönyvi bejegyzést. Ha jól tudom, még nincsen teljes digitális állomány az anyakönyvi kivonatkoról, ezért nem tudnak/akarnak más városok anyakönyvi dolgaiban kutakodni.


Ha esetleg valamelyikőtöknek volt már korábbi házasságra, akkor a válásról szóló papír is kell (ha más városban történt, akkor szintén eredeti)

2014. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!