Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan osztanád fel "jól" a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osztanád fel "jól" a vendégkoszorút, mi lenne szempont? Körasztalos terem.

Figyelt kérdés

Egy naaagyon szép helyen foglaltunk esküvőt jövőre, kb. egy hónapja. Körasztalos, sok hely van táncolni, díszítés nélkül is csodaszép.



Tegnap esett le a 100 forintos, hogy nehéz lesz az asztalokat felosztani, mivel 8 személyesek.


Így akkor gondban vagyok, hogy kik ülnek az örömszülők mellé? (anyósomnak négy testvére van, mindeniknek családja, csak egy nagymama van innen)

Hogyan teszek be olyan vendégeket, akik nem ismernek senkit (rajtunk kívül)?

Pl. Van egy 5 tagú család, ők lesznek a násznagyok (mármint a szülők), ők a főasztalhoz fognak ülni? Mi legyen a gyerekekkel?


Nálatok mik voltak a szempontok?


2014. máj. 31. 07:17
 1/10 A kérdező kommentje:
*násznagyos kérdésnél kérdőjel helyett pont :)
2014. máj. 31. 07:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg szempontunk volt, nem mindig siekrült tartani magunkat hozzá.

Első körben a meghívók átadásakor kérdeztünk, van-e óhaly sóhaly, ellenvetés


Gyerekeket gyerekeseket nem a kijárathoz közel, vagy a pincérek érkezéséhez közel( mivel felszolgátam már rendezvényen, tudtam, hogy mindenkinek jobb úgy), a zenekartól távolabb az időseket.

Néztem ki kivel van jóban..

Akik senkit nem ismertek, azokat egy helyre ültettem a velük korabeliekkek, hasonlő érdeklődési körrel.

Természetesen mindenkinek elmondtuk, hogy nem kőbe vésett helyük van, ha gondolják lehet cserélni.

Mi családokat is szedtünk szét, pl a 19 éves lányt nem anyu-ap mellé ültettük, hanem a barátaink közé, persze rákerdeztem, hogy arra gondoltunk, hogy jobban érezne magát, de ha szeretné lehet szülőkkell..

Egy 16 éves srác volt, akinek egül a 20-onéves társaság még sok volt, de feltalálta magát:)

Igaz nálunk nem 8 személyes asztalok voltak, de így sem volt egyszerű..

Amikor leültök összarakni, akkor adja magát.. A végén a kimaradt emberek miatt lesz sakkozás.

Erre nálunk 102 fő esetén, 2,5 őrát simán eltartott, pedig nálunk ugye a mi asztalinkná adott volt, hogy örömszülők, tanúk, és parjaik is ültek, ez 9 fő volt, tehát a többivel töltöttük a sok időt...

2014. máj. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az egész esküvő szervezésben ez volt a legnehezebb rész. Elméletben felosztottuk az asztalokat, Tanúk a pár mellé stb. Aztán az egyik tanúnak 5 személyes családja volt a másik szingli .....és mire így végigmentünk a listán teljesen begabalyodtunk. A végén az mentette meg a helyzetet hogy volt olyan asztal ahonnan vettünk el széket és volt olyan ahova tettünk pluszban , hogy ne bontsunk meg egy társaságot. Sajnos az is sok parát okozott bennünk hogy más lagikról hallottunk ahol sok sértődés volt az ültetési rendből. A miénkről ilyet nem hallottunk ,de lehet hogy csak nem tudunk róla.
2014. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is azon aggódom nehogy majd sértődés legyen. Igyekszünk majd meghallgatni az egyéni igényeket, de nyilván nem lesz mindenkinek jó...Főleg az idősebbek esetén nem tudom, hogy lehet eltalálni...:)


Köszi szépen.

2014. máj. 31. 09:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

óhaly sóhaly



remélem, ezt szóban mondtad el, mert ha így leírtad a meghívóba...

2014. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy a főasztal hány fős. Én oda mindenképp a szülőket ültetném, és ha még elférnek, akkor a násznagyokat. Egy másik asztalhoz lehet ültetni a nagyszülőket, az ő testvéreiket (tehát az idősebbeket), egy másik asztalhoz lehet az unokatestvéreket, egy másikhoz meg a barátokat. Ne azt nézd, hogy ki-kivel milyen rokoni fokon van, hanem próbálj korosztályok szerint ültetni. Például azt az 5tagú családot szétszedheted, a gyerekeket (ha nem olyan kicsik) más gyerekekkel össze lehet tenni, a koszorúsok is lehetnek külön. Igazán azokat érdemes egy asztalhoz ültetni, akik jól ismerik egymást, esetleg össze is járnak. Akik meg csak titeket ismernek, azokkal nem tudsz mit tenni, egy asztalhoz kell ültetni őket és bízni benne, hogy majd elbeszélgetnek. Ha egykorúak nagyjából, akkor fognak közös témát találni :) Azért a párokat mindenképp egymás mellé tedd!
2014. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A főasztalhoz nem ültetjük a szülőket, mert édesapám beteg és enni is alig tud (mindent fel kell vágni neki stb.) ülni is nehéz neki, biztosan nem szeretne a főasztalnál ülni. Ezért a főasztalhoz a násznagyok ülnek majd.
2014. máj. 31. 12:44
 8/10 A kérdező kommentje:
A főasztal 6-8-10 személyes max.
2014. máj. 31. 12:44
 9/10 A kérdező kommentje:
A párok nyílván maradnak egymás mellett :D :)
2014. máj. 31. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:

5 ös.. Jót kacagtam magamon..természetesen( vagy nem annyira természetesen) tudom hogyan kell írni...magam sem értem... Bár múltkor arra, hogy a "mienk" leírtem, hogy a "milyenk"... Néztem..néztem, mire leesett, hogy hol a hiba;).. Elhülyít a billentyűzet,--> érintőképernyő, pedig alapjáraton egyébként egész elfogadható a helyesírásom.. De a gépen..hajjjaj

Természetesen szóban mondtam;-)

Bocsánat

2014. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!