Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik ajándékot vinni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz a párom unokatestvérének esküvője. Mi a párommal még tanulunk, egyetemre járunk, tehát nincs saját keresetünk (mindketten 22 évesek vagyunk). Illik nekünk is vinni ajándékot az ifjú párnak?
2014. jún. 4. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
ugyanez a szitu nálunk, csak mi 20 évesek vagyunk és valamennyi saját keresetünk is van, nyáron valószínűleg teljesen magunkat fogjuk eltartani. mi azt beszéltük, hogy barátommal beleadunk egy-egy ötezrest a borítékba, amit anyuéktól kapnak.
2014. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

igen, illik


nem x ezer forintot vagy ilyenek, de üres kézzel egy sima vendégségbe sem megy az ember..

2014. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

úgy is jó ahogy a 1. írja, ha mindenképpen pénzt szeretnétek


2.

2014. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
IGEN!
2014. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ajándékot vinni mindig illik, még egy sima ebédmeghíváskor is, hát még egy esküvőn...
2014. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó,jó, nem kell hülyének nézni, elfelejtettem közölni, hogy felénk nem elvárás ez, ha valakiről tudjuk, hogy még nem keresőképes. Ennek fényében kérdezném, hogy tartsuk magunkat ehhez, vagy dobjunk össze valami személyes kis saját készítésű dolgot, hogy legalább a szándék meglegyen?
2014. jún. 4. 19:22
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Elég egy apróság is. Vendégek lesztek, nem kell kifizetnetek a kajátokat!
2014. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem meg illik. Én amikor még nem kerestem, akkor a zsebpénzemből tettem a borítékba, vagy a párom szülei állták az ajándékot...

10 E Ft azért nem olyan nagy összeg, hogy ketten ne tudnátok összedobni...Ha mégsem, akkor is valami hasznos kis ajándékot vennék, jó minőségű törölközőt, ágyneműt, ilyesmit, amit biztosan használnak majd. De ez csak akkor, ha ismered az ízlésüket.


A nővérem pont akkor ment férjhez, amikor full munkanélküli voltam, albérletet kellett fizetnünk a párommal, tényleg minden fillérnek megvolt a helye. Ráadásul 800 km-re volt az esküvő, már az egy "vagyon" volt, hogy elmentünk. Végül egy gyönyörű fényképtartót vettünk nekik ajándékba 10 E-ért.



Jól írta valaki, üres kézzel még sima vendégségbe sem megyünk. Nem arról van szó, hogy fizessétek ki a menütöket, de azért valljuk be, az ifjú párnak is az a jobb, ha nem minuszba jön ki a lagzi.


12 évesen nem lenne gáz üres kézzel menni, de 22 évesen?! S nem azért mert elvárás, azért mert belülrő jövő dolog az, hogy üres kézzel nem megyek...

2014. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy anyagiasnak tűnök,de engem ezek a dolgok nagyon irritálnak,ha nincs pénzem nem megyek vendégségbe,nekünk is van pár ilyen gondolkodású ember a családban,anyám elhivja őket szülinapjára,hozzák a barátot, barátnőt,telezabálják magukat,és annyi nincs bennük,hogy hozzanak egy szál virágot.Természetesnek veszik,hogy az egész család őket eteti itatja mert ők még nem dolgoznak..szerintem ne menjetek oda üres kézzel.Bunkóság.
2014. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez csak mostani új divat lehet, hogy valaki esküvőre képes beállítani ajándék nélkül. Legalább (legkevesebb) a vacsora árának megfelelő összegű ajándékot (vagy pénzt illik adni fejenként. Régen elképzelhetetlen lett volna, hogy valaki elmegy esküvőre üres kézzel, jót eszik-iszik a rokonok kontójára (a szégyen megölne, hogy ilyen skót vagyok) Sima vendégségbe se illik ajándék nélkül elmenni, nemhogy esküvőre.

Van diákmunka, zsebpénz, ösztöndíj, gyűjtsétek össze.

2014. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!