Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyivel a dátum előtt kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel a dátum előtt kell elkezdeni szervezni az esküvőt?

Figyelt kérdés
Jövő tavasszal (április-május) szeretnénk tartani, nem lesz óriási vendégsereg, csak max 60-70 vendég. Hogyan és mikor kezdjünk hozzá??
2008. júl. 30. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

még sosem volt esküvőm, és nem is lesz :)

de azt javaslom, hogy már most kezdj el kérdezősködni a szervezőcégeknél, vagy az étteremnél, ahova mennétek, h mennyért vállalnák el a bulit. válogasd ki név szerint, h kit hívnál, meghívókártyaminták, nézegess ruhákat, cipőt, kellékeket. beszéld meg a pároddal, h kb mennyit szántok a dologra, ha van rá energiád, készíts egy hozzávetőleges költségvetést. én ezt tenném, ha tennem kéne.

de akik már túl vannak rajta, sztem még részletesebben el tudják mondani.

kezdj hozzá minél hamarabb. ez olyan mint a diplomamunka. nem lehet elég korán kezdeni, h határdiőre meglegyen :)

sok boldogságot!

2008. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
Szia!Nekünk csak 18 fős esküvőnk volt, én két hónappal előtte kezdtem szervezni.De a Ti esetetekben szerintem ezzel indítsd az évet.Sok boldogságot!
2008. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

már most nyugottan elkezdheted.

elöször is tisztában kell lenned hogy mennyi embert fogsz meghívni. nyugottan írd fel kiket hívtok meg és adj hozzá plussz 10 föt. mikor meg van akkor válaszátok ki a helyet, ha több is szóba jöhet akkor kérjetek árajánlatot menjetek el kajálni mindegyikbe. aztán mikor meg van melyik beszéljetek az étteremmel és irassátok be magatokat.

az esküvöre max félévvel elötte lehet bejelentkezni a hivatalban, de minimum 3 hónappal. ha májusban lesz és nagyvárosban akkor félévvel elötte mindenképpen menjetek el, mert nagyon sokan házasodnak és 15 percesével mennek az esküvök.

a többit szépen lassan majd a télen de a helyet érdemes már most kiválsztaní, mert egy jó árú jó hely hamar megtellik, tudok olyan éttermet ahol januárban már nincs nekik helyük majustol szeptemberig.

2008. júl. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyszínt már most érdemes lefoglalni, de ez attól függ, mennyre kapós a hely, ahol tatrtanátok. Ugyanez vonatkozik a szolgáltatókra is, mert a jobb vőfélyeknek, zenekaroknak már most tele van a jövő évi naptárja! De mivel te nem az igazán főszezonban, azaz nyáron tartod, így még simán kaphatsz bárkit, de döntsd el mielőbb, kiket! Helyszín,zenekar,vőfély,fotós,videós lefoglalása már most!!!De jól nézz utánna kiket, jó,ha van valakinek már tapasztalata velük. Főleg a fotós-videós válaszd meg jól, hisz az ő munkájuk az, ami megmarad!sok sikert!

Esetleg a www.mennyegzo.hu fórumán sokmindent megtudhatsz, én is onnan okosodtam ki annó(2éve)

2008. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ami még fontos,május-júniusban már sokan esküdnek,tehát a ruhát is érdemes kinézni még januárban,és lefoglalni.
2008. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasok mindenféle költségvetést, ruhát, cipőt, vőfélyt stb., de a lényegről csak egy helyen egy mondat hangzik el.


Házasságot Magyarországon törvényesen anyakönyvvezető előtt lehet kötni. Mindenféleképpen ez az elsődleges szempont. El kell dönteneni melyik település, város, főváros, fővárosi kerület szimpatikus, ugyanis bárhol köthetünk házasságot. Fél évre előre lehet bejelentkezni, 1 hónap a várakozási idő. Meg kell érdeklődni a kiválasztott anyakönyvi hivatalt, hogy mikor tudják a házassági szándékot bejelentei, milyen iratokat vigyenek, és meg kell tenni a bejelentést. Így hivatalosan is van házasságkötés időpont, és ehhez tudják igazítani az éttermet, a vőfélyt stb. Sok sikert!!

2008. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Szia nekem aug 23-án lesz, de még se étterem se torta, se semmi. Ami megvan, az ugye a dátum, a ruha meg megbeszéltem a sminkessel. Ennyi. Egyszerűen nincs időm másra...
2008. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 400÷500 fős esküvőket szoktak rendezni, és esküvőszervező nélkül is fantasztikusan megoldják :) Már egy évvel azelőtt kitervelik, hogy mikor lesz kb az esküvő, de a konkrét dolgok pár hónappal előtte zajlanak csak. Ruhaválasztás, meghivok, menü meg ilyesmik. Kisebb esküvőkre is ugyanez a séma, csak a költségvetés más.
2008. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
fél év!elöbb úgyse kapsz a polgárira időpontot...
2008. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!