Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan is működik pontosan az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan is működik pontosan az esküvő bejelentése?

Figyelt kérdés

Az I. vagy pedig a XIII. kerületben szeretnénk házasodni. A párom külföldi és bár tudjuk, hogy milyen papírok szükségesek, csak azt nem, hogy hogyan fogjuk beszerezni: nagykövetségről vagy pedig az adott országból.


Ezeknek tudatában kérhetünk-e időpontot, hogy elbeszélgessünk az anyakönyvvezetővel vagy pedig csakis akkor mehetünk amikor már minden papír készen?


Továbbá ti melyiket ajánljátok jobban, melyik kerületet, hogyha van tapasztalatok?


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2014. júl. 2. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem, nyóckerbe csináljátok. Anyakönyvvezető meg mindenre fog válaszolni.
2014. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel őket telefonon és kérdezd meg, hogy ilyenkor mi a teendő. Én az I. kerületre szavazok, a miénk ott volt :)
2014. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi vidéken voltunk. Ott, ha nincs meg minden papír, akkor szóba sem állnak az emberrel. Akkor kell visszajönni, ha minden megvan. Sógorék Pesten házasodtak. Elég volt bemenni és később hiánypótlás keretében bevinni azt, amit nem sikerült elsőre.

Önkormányzatonként eltérő, hogy hogyan állnak a dolgokhoz.

Viszont a telefont én is ajánlani tudom, mert nekem is készséggel válaszoltak minden kérdésemre.

2014. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi dokumentumokra lesz szükségetek: személyi igazolvány, lakcímkártya, születési anyakönyvi kivonat.


Nekünk azt mondták, hogy a születési anyakönyvi kivonatot hivatalból ők is be tudják szerezni, ha otthon nincs meg.


De nem árt telefonálni, vagy a hivatal honlapját átnézni.

2014. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!